Друго освен STELATOPIA

  • 4 089
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Калина е с атопичен дерматит.Пробвала съм абсолютно всичко за което можеш да се сетиш.Не помага.Дерматолога каза че просто трябва да изчакам да го израсте....
Хич не те успокоих,знам,но все пак реших да споделя.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета след петъчния Часът на мама се замислих дали АД не може да се лекува от хомеопатията. Някой дали има опит с добър детски хомеопат? Не е лошо да се пробва, вместо да мъчим децата, поне е безвредно. Аз лично никак не искам да минавам на кортикостероиден препарат, той е нож с 2 остриета.

# 17
  • Мнения: 4 915
АД обикновено е с неуточнен причинител, или те са няколко. Не знам дали хомеопатията може да се бори срещу нещо неизвестно, не пречи да опиташ.

И защо "мъчене на децата"?  Rolling Eyes Разбира се, кортикостероиди не съм прилагала върху щерката. Имат временен ефект и странични нежелани такива.
По-горе съм писала какво е облекчило и премахнало обривите на щерката, без да я мъча.  Laughing

Зъбите не са причина, Там-там. Но при никненето им понякога пада имунитетът и организмът става податлив на инфекции, вируси...и явно - алергии.  Rolling Eyes

Фризосой има ли соя в състава си?  Thinking Соята е едни от най-силните алергени, да не би това да е причината? Има деца с АБКМ, които почват соеви млека, пък се оказва, че реагират с алергия и към соята.  Tired


aliani, само козметика не помага. Премахни евентуални външни дразнители, пробвай с диета (виж мненията ми по-горе). Колкото и да мажеш, ако причинителят си остава, или допълнително внасяш хистамин с храната, нещата няма как да се подобрят. Мариела имаше червени бузки, после обрив около нослето и устата, дори и по ръцете, мислех, че никога няма да има предишната гладка кожа.  Confused Но с диета без хистамини и щадяща козметика за пране и къпане, кожата значително подобри вида си и още преди 3-тата годинка обривите изчезнаха.

В най-лошия случай АД се израства към 3-тата година.

За кожа с лишейчета - пробвайте във ваната да къпете само с натурална хума, без сапун. Моя приятелка с детенце с лишейчета по кожата твърди, че това помага най-много.

# 18
  • Мнения: 766
Free Soul и аз това имах предвид за зъбите
А във Фрзосоя има соев протеин, но за момента и понася вече 5 дни е с него.  Peace
А какво ще рече "щадяща козметика за пране"  Embarassed
Аз никога не съм имала алергия и това е нещо ново за мен Rolling Eyes

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Там-там, никога не е късно за алергии. Майка ми на 50г направи астма, баща ми на петдесет и няколко се изду от ужилване от пчела/ не за първи път го хапе/. Просто в днешно време има прекалено много дразнители-въздух, храна.....Съгласна съм с абсолютно всичко, написано от  Free Soul. И при нас най-добър резулатат имаше, след като минахме на диета. Трябва мнооооого да се внимава с кортикостероидите. Даже, ако може направо без тях. Колкото помагат, два пъти повече вредят.

# 20
  • Мнения: 766
Май не съм обяснила добре  Embarassed Embarassed Embarassed
аз вече съм на диета. То ям май само ориз и картофи  newsm78
също подкрепям всичко, което е казала Free Soul
а за кортикостероидите - силно се надявам да минем без тях
Peace

# 21
  • Мнения: 4 915
Сано Максима примерно е прах за пране за бебета с чувствителна кожа. Не говоря за бебешки прахове принципно, като Тео Бебе, Персил Сензитив и т.н., Сано-то е специална разработка.

А най-добре е сапун за пране, по-малко химия е. Едновремешните калъпи кафяв сапун са още по-безопасни, но вече май не се продават.

Никакви омекотители, много са вредни по принцип: Killing me softly

И няма нужда от такава драстична диета. Млякото се синтезира от съставките на кръвта и лимфата, не от съдържанието на стомаха, така че спокойно можеш да консумираш цитруси, ягоди, мед, фасул, зеле и т.н. В кърмата преминават някои протеини - като млечния примерно.

Въздържай се от мляко и млечниза известно време и после пак ги вкарай в менюто си, като следиш за реакции у детето. Принципно не яж големи количества млечни, примерно по литър - два айрян, повече сирене и кашкавал, възможно е млечният белтък да алергизира чрез кърмата ти.

Също не е доказано дали хистаминът от храната преминава в кърмата. Затова превантивно можеш да ограничиш домати, банани, спанак, патладжани и бира за известно време и пак да пробваш с по мънички количества. 

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 20:38 от Free Soul

# 22
  • Мнения: 485
Синът ми беше с атопичен дерматит, отшумя когато стана на 2 години и половина. Добре му повлия олиото за вана на Линола Фет, мазахме някакъв крем на "Ла Рош Посе" за деца, изписа го дерматолога. Кортикостероидни мехлеми се мажат не повече от 5 дни. Сега дъщеря ми е с много суха кожа и я мажа с бебешкото мляко на Себамед и съм доволна.

# 23
  • Мнения: 766
Free Soul  bouquet
Много благодаря за инфото. Ще сменям праха за пране май /че досега бях с Тео бебе/ Rolling Eyes
Омекотители хич не ползвам Naughty А за млечните така решихме да процедираме с педито. Да се изчисти човечето от обривите и ще се вкарвам по малко млечни - пък дано не е от тях  Praynig
Благодаря отново момичета  Hug

# 24
  • Мнения: 339
Като много опитна с АД  Confused -да се включа и аз...
Синът ми е с изявен АД откакто беше на 20 дни. До 5-6 месчена възраст стигна до най-тежките фази на това кошмарно заболяване-беше ад! Изпробвала съм цялата козметика на света за АД-при него беше толкова отчайващо положението, че въобще не се повлияваше, козметиката няма как да излекува децата ви, измислена е , ако може да облекчи симптомите или поне да не дразни повече. В тази връзка-не видях някой да споменава серията за атопична кожа на Чико-хубава е, особено олиото-мляко за вана, а е и много по-евтина от другите серии-опитайте я!

Относно лечението с хомеопатия-започнахме го, когато беше на 6 месеца-имаше обриви, кървящи и секретиращи рани по цялото тяло, лицето, главата, дупето-навсякъде!. Продължаваме с хомеопатията и до днес, като вече има само няколко позачервено петънца по краката и отвреме навреме се появява някоя пъпчица по бузите. Очакваше се лечението да продължи 1-2 месеца, но стана за 7 дотук. През цялото време е бил на много строга диета, до 8 месеца на кърма, после Фризопеп, сега на алергична детска кухня. Горещо препоръчвам хомеопатията-много дечица са се оправили така, въпреки че АД е генетична предразположеност и остава такава за цял живот, т.е. едва ли някога, макар и без симптоми, ще е изчезнала.

Има страшно много писано из форума за АД-добре е да прочетете и да знаете с какво си имате работа. Желая бързо оправяне на всички  newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 2 658
Eve, можеш ли да ми препоръчаш някой конкретен хомеопат? При нас за сега нещата не са толкова тежки, но ако ми се наложи бих искала да отидем на такъв специалист.

# 26
  • Мнения: 339
Пратила съм ЛС

# 27
  • Мнения: 814
При моята дъщеря положението беше сходно.
Редувах какво ли не (повлияваше се добре и от продукти на Авен, но пак временно), накрая се отказах изобщо да я мажа.
Отказах и каквито и да е кортикостероидни препарати, които ми предписваха.
В крайна сметка обривите (при нас стигнаха и до рани) се оправиха от самосебе си, като стана на годинка.
Не казвам, че при вас е същото, просто споделям личен опит.
И при сина ми - стана същото, само че аз мазах и продължих да мажа с Мустела. Обаче трябва да се обрърне внимание и на храната

# 28
  • София
  • Мнения: 10 310


В най-лошия случай АД се израства към 3-тата година.


Ех да беше така.... Аля е на 3 години и половина и все още не ни е минало... прогноза на лекарката на 6-7годишна възраст ще мине  Sick

Лошото е че на 6м. беше годинка, на годинка каза 3, интересно какво ще каже като станем на 7  Sick


Eve, може ли и на мен контакти Wink

# 29
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353


В най-лошия случай АД се израства към 3-тата година.


Ех да беше така.... Аля е на 3 години и половина и все още не ни е минало... прогноза на лекарката на 6-7годишна възраст ще мине  Sick

Лошото е че на 6м. беше годинка, на годинка каза 3, интересно какво ще каже като станем на 7  Sick

В пубертета...

Общи условия

Активация на акаунт