Фън шуй ІІІ

  • 33 246
  • 399
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 512
Някой знае ли дали фигура на костенурка играе някаква роля във Фън Шуй? Струва ми се, че преди време бях чела нещо за костенурки, но не съм сигурна.
Да, нкостенурката е един от символите на просперитета. Най-добре е тя да е златна.
Цитат
Костенурката е символ на дълголетие, успех, здраве, търпение, постоянство и мъдрост. Символ на космическия ред. Стабилна защита от раздори и огън. Според фън шуй мястото на костенурката е в северната част на дома. Смята се за добър семеен подарък, а за възрастни хора - талисман, поддържащ тяхното здраве.
Костенурката обаче е и традиционен талисман на кариерата – символ на небесната подкрепа и защита. Костенурката ще ви донесе пари и подкрепата на подходящи хора. Колкото повече костенурки имате у дома си, толкова повече ще е благоденствието и късметът в него.

# 16
  • Мнения: 520
Ох, и аз се запалих. А съм още съвсем в началото, отивам да чета!

# 17
  • София
  • Мнения: 463
Ще следя новата тема и аз Peace

# 18
  • Мнения: 6 039
ще се опитам да следя и аз, но като се загледах в дневната ни, установих, че сме се почернили във всички зони
дали ще се наложи да изрушкам всичко Sad newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Варна
  • Мнения: 366
Много полезна тема. Аз имам един въпрос: като живея в малък апартамент и гледам да се побере всички вещи на 4 -ма човека, изпълнима ли е подредбата по Фън шуй ?

# 20
  • На село
  • Мнения: 873
Юка, благодаря за бързия отговор - поръчах я (онзи ден, след твоя отговор) новата врата за банята с огледало отвътре   Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 2 019
rosalka, разбира се, че може. Фън шуй не е само за големи домове. При теб ще бъде по-трудно да поддържаш апартамента подреден, но не е невъзможно. Хаоса и струпаните безразборно вещи възпрепятстват свободното циркулиране на енергията. Спокойно можеш да четеш и да приложиш принципите на фън шуй в дома си.
Malenna, понеже редовно следя темите за обзавеждане и съм видяла част от дома ти, между другото - хареса ми, но се почудих как ви се отразява това изобилие на черен цвят. Ти сама можеш да си отговориш дали е добре или трябва да промениш нещо. Забелязала ли си някакви отрицателни промени в живота ви след като сте аранжирали апартамента по този начин. Отдавна ми се иска да те попитам, радвам се, че се включи в темата.  Grinning
red smiling cat , практиката ми показва, че не може да се отговори еднозначно на този въпрос. Да не се слага печката в северозападния ъгъл е общо правило, така както е и правилото, че за децата най-благоприятно е източното направление. Едва когато се направи обстоен анализ може да се каже дали е добре разположена печката или не. Примерно леглата на моите деца са ориентирани така, че главите им сочат най-доброто им направление - североизток. Това добре, обаче и двете са в такава възраст, че са много лесно раздразними, а североизточната посока е много рязка и би могла да доведе до внезапно раздразнение, което още повече усложнява положението и няма да разказвам как се справям с тези постоянни промени в настроенията на малката. Сега ще опитам да омекотя влиянието на това направление, защото нямам друго подходящо място за разположение на леглото.
Така, че нещата не са еднозначни за всички. При други деца със също число гуа посоката може да се окаже абсолютно подходяща, ако са в друга възраст примерно, или с по-спокоен нрав. Промените свързани с фън шуи не се правят, като се четат книги и се разместват мебелите, защото така е написано, че трябва да бъде, а в зависимост от това какъв проблем има в семейство се търси причината и метод за разрешаването му.

# 22
  • София
  • Мнения: 463
[
Malenna, понеже редовно следя темите за обзавеждане и съм видяла част от дома ти, между другото - хареса ми, но се почудих как ви се отразява това изобилие на черен цвят. Ти сама можеш да си отговориш дали е добре или трябва да промениш нещо. Забелязала ли си някакви отрицателни промени в живота ви след като сте аранжирали апартамента по този начин. Отдавна ми се иска да те попитам, радвам се, че се включи в темата.  Grinning


Хахаха ако знаеш колко пъти съм се питала дали носи негативи, знам че Malenna има черна стена. Споменавала е и висока стъклена врата, ако съм запомнила правилно.
 Лично аз избягвам черното и острите форми ,въпреки че безумно много харесвам черно и бяло като комбинация. В новата къща съм избегнала до максимум тъмните цветове.
Откакто в офиса имам проблеми с едни стъклени рафтове изпитвам ужас към стъкло .
Шоши, стъклени вратички на шкафове  или нещо по-мащабно от стъкло би ли носило негатив. Като материал хем отразява донякъде, хем е прозрачно в повечето случаи newsm78

# 23
  • Мнения: 13 512
Промените свързани с фън шуи не се правят, като се четат книги и се разместват мебелите, защото така е написано, че трябва да бъде, а в зависимост от това какъв проблем има в семейство се търси причината и метод за разрешаването му.
Ако нямам проблеми в семейството си, но открия много неща, които са в противоре4ие с основни правила на Фън Шуй, трябва ли да пипам нещо в такъв слу4ай?

# 24
  • Мнения: 2 529
Разписвам се в темата като една новоизлюпена почитателка на тази наука  wavey Тепърва съм седнала да чета по въпроса, но за обзавеждането на новата ни къща ще разчитам много и на интериорния дизайнер, който определено има повече познания в тази област.  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 2 019
iskrichka, не знам защо те притеснява толкова стъклото? Стига да не се прекалява или пък да не е на неподходящо място, не виждам никакъв проблем. Шкафовете е по-добре да са затворени, та дори и със стъклени вратички, отколкото да имаш открити рафтове.
monda, съветвам те да не разместваш. Още повече, че нямаш задълбочени познания. Ако възникне някакъв проблем можеш да опиташ да го отстраниш дори и по метода проба-грешка, в противен случай е безсмислено, освен ако ти е доскучало Grinning

# 26
  • Мнения: 13 512
никак не ми е доску4ало даже...не оби4ам промените .
Но ...направих си нов дрешник тези дни и естествено, има открити рафтове, които на вси4кото отгоре са срещу вратата. Та сега отивам да търся инфо как да ги неутрализирам.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 894
Записвам се само, че не мога да ви изчета  Peace

# 28
  • Мнения: 6 039
shoshi, iskrichka

не е само черната стена и врата, има 2 черни килима, лампи, пердета и какво ли не ooooh!
не мога да преценя
не чувствам нищо лошо, даже ни е безкрайно приятно у дома
но сега като се замислям, сякаш позакъсах със здравето /30г не съм пила никакво лекарство, никога не се бях разболявала/ но тая година минавах през какво ли не в здр. отношение

може би това е някакво отражение? не знам ,не съм много навътре в нещата, да не кажа - хич не съм Mr. Green

тия дн реших да махна черната стена
на половина я съборихме, ще я заменя със стъкло, а другата половина ще направя бяла

много искам някой да ми изчисли дома
има ли такива хора срещу заплащане? познавате ли?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 019
Malenna, с удоволствие ще дойда до Лондон да ти направя фън шуй консултация.  Joy Преди 7 години бяхме там и вече ни е време да повторим.

Общи условия

Активация на акаунт