Фън шуй ІІІ

  • 33 288
  • 399
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 6 212
Аз пак имам питане Grinning Значи, апартаментът ни, освен, че е Г-образен, има и един издаден участък на стената - за да е по-голям холът, са измислили неговата външна стена да излиза повече, отколкото на другите стаи (дано ме разбрахте!). Така май се получава акцентиран запад ( стената на хола е в западния сектор). Трябва ли да потискам това, да речем с водни мотиви (но какви?), защото пък ми се иска пердетата там да са бели с някакви щампи... Стените са в жълто, не ми се връзват с много синьо или черно.
И още нещо, доколко е вредна наистина банята в центъра на апартамента и какво да я правим? Rolling Eyes Бях чела да се сложат огледала на 4-те стени, върши ли работа?

# 331
  • София
  • Мнения: 2 019
Фактът, че жилището ти е с Г-образна форма, означава, че е не балансирано и енергията в него е неуравновесена. Дисбаланса в разпределението на ци трябва да се коригира, особено ако създава неприятности на семейството ти. Трябва да видиш къде има недостиг от дадена енергия и да я подсилиш. Друг вариант е да анализираш конкретните проблеми, ако имате такива. Примерно ако някой се чувства самотен проверяваш северната част на жилището и т.н. Положението с хола зависи много от това колко точно е издадена стената, в какви пропорции с останалата част от апартамента. От една страна, тъй като западът се свързва с енергията на реколтата, лекото издаване в тази посока може да благоприятства приходите и уреждането на заеми. Освен това е добре, че е в хола, тъй като е подходящо място за приемане на гости. От друга страна може да се случи точно обратното - да пропилеете спестяванията си, като се отдадете на прекомерни забавления. Най-податливи на това влияние са младите жени в семейството.
Баня в центъра на жилището никак не е добре, тъй като енергията се съсредоточава в центъра и вместо от там да се разпредели по цялото жилище, тя го напуска. Не можеш да направиш кой знае колко по въпроса, освен да държиш вратата затворена, светлината да бъде мака, а не ярка и да сложиш огледало от вътрешната страна на вратата.

# 332
  • София
  • Мнения: 6 212
shoshi, благодаря за бързия отговор!  bouquet Ясно ми е, че много малко разбирам от фън шуй и тайничко си мисля някой ден да поканя някой консултант Wink да види къде какво има да се пипне... В Г-образния апартамент още не сме се нанесли, така че тепърва ще се види кое как ще влияе, затова засега ще слагам каквито си харесам пердета Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 14:52 от лято!

# 333
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Шоши, мерси!

Аз, обаче не можах да намеря подходящи снимки на мебели от готическия период, с изключение на това легло:


Повечето столове са много високи облегалки, а характерни за архитектурата са стреловидни елементи:
   

Тъй като винаги съм свързвала готиката с доста мрачен период, ми е интересно как мислиш, дали тези символи в обкръжението са се отразявали по някакъв начин върху хората от тези векове.  Thinking

# 334
  • Мнения: 1 226
Момичета, някъде четох, че според ФШ под леглото на бременна жена не се метяло, вярно ли е тонва и възможно ли е изобщо?Как се чисти тогава?  И още нещо в двора на къщата ми липсва сектор богатство - как да го регулирам?
 newsm78Мога ли изобщо да направя нещо по въпроса?

# 335
  • София
  • Мнения: 2 019
Ееее ria, много задълбаваш. След подготовката за историческата диктовка изобщо не ми се мисли за готиката  Mr. Green
stelllla, чисти с прахосмукачката  Grinning. Двора изобщо не сме го коментирали до сега, но темата е доста обширна и също не могат да се дават съвети без да се знаят подробности.

# 336
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Възможно е, като захапя нещо и не го пускам докато не си каже всичко. hahaha

Понеже отдавна се интересувам от връзката между стила в архитектурата и развитието на нацията реших да погледна и от този ъгъл. Като оставим замисъла, който са целяли да внушат, всичките елементи на готиката са доста атакуващи и потискащи и от гледна точка на фън шуй - стрели, триъгълници, надвиснали колони. Таблите на леглата преминават в тежки навеси, които те "загробват" докато спиш и т.н.
Много лош ФШ. newsm53
Но, спирам. Wink


stelllla, от суеверията за бременни си избери тези, които ти харесват, а другите ги забрави. А домът ти има ли липсващи сектори?

# 337
  • Мнения: 1 226
ria, домът ми няма липсващи сектори, според това, което съм чела.Но двора ме притеснява.Незная много поверия за бременни, но това ми се е набило в главата и се чудя мога ли да изчистя или не.От друга страна 9 месеца събиране на прах никак не ми се връзва с теориите на ФШV

# 338
  • София
  • Мнения: 2 019
stelllla, няма от какво да се притесняваш, важното е двора да ти е почистен, подреден и добре аранжиран. Не разбрах, бременна ли си, да те питам нещо?
ria, интересно е наистина, ако имаш време можеш да задълбочиш проучването си.

# 339
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Мдааа, може и да напиша дисертация по въпроса. newsm08

stelllla, ако искаш прочети Лилиан Ту, ще добиеш по-добра представа за основата на класическия фън шуй. Но като съвет - не приемай буквално всяко нещо, което прочетеш.  Mr. Green
Колкото повече знаем, толкова повече разбираме, че нищо не знаем.

# 340
  • Мнения: 1 226
shoshi, мисля че съм бременна, но чак несмея да го коментирам, след 1 мисед и 1 спонтанен аборт.Какво искаш да ме питаш?
ria, точно за това спрях да чета ФШ преди няколко години, защото много се задълбочавам, почвам да мисля само какво не ми е наред и чак ме хваща страх.Така преди време, миналат година мисля, че беше shoshi ме отказа да  си направя басейн зад къщата.Но и след този липсващ ъгъл в двора, съвсем се отказах.Та, може ли да питам само, без да чета.

# 341
  • София
  • Мнения: 2 019
stelllla, там ти е грешката, че гледаш какво не ти е на ред. Аз правя точно обратното - наслаждавам се на хубавия фън шуй, който съм успяла да направя у нас. Това, което не мога да променя го забравям. Старая се да спазвам общите правила - да имам достатъчно пространство, максимално подредено, чисто и проветрено, баланс между ин и ян, неутрализирала съм острите ръбове и празните ъгли, в които евентуално би могло да се получи застой на енергията. От там на татък съм изчислила щастливите сектори и съм ги активирала, следя годишните звезди и си правя необходимите корекции и размествания, а от време на време и месечните, периодично правя "енергийно почистване" и това е.
За басейна нямам спомен, но тогава вероятно не съм имала още необходимите познания. Сега вече изхождайки от школата на трите хармонии могат да се направят много изчисления за разположението на обектите в двора. Може да се определи влиянието на цялото обкръжение на дома, тъй като отделните обекти могат да имат както положително поддържащо влияние, така и отрицателно разрушаващо. Освен това може да се изчисли най-подходящото място за водните обекти, както и в какво направление да тече водата и т.н.
Исках да те питам какво имате в североизточната част на двора? Стискам палци този път всичко да е наред с бременността ти.

# 342
  • Варна
  • Мнения: 1 231
stelllla, там ти е грешката, че гледаш какво не ти е на ред. Аз правя точно обратното - наслаждавам се на хубавия фън шуй, който съм успяла да направя у нас. Това, което не мога да променя го забравям. Старая се да спазвам общите правила - да имам достатъчно пространство, максимално подредено, чисто и проветрено, баланс между ин и ян, неутрализирала съм острите ръбове и празните ъгли, в които евентуално би могло да се получи застой на енергията. От там на татък съм изчислила щастливите сектори и съм ги активирала, следя годишните звезди и си правя необходимите корекции и размествания, а от време на време и месечните, периодично правя "енергийно почистване" и това е.


smile3501


А как се прави "енергийно почистване"? newsm78

# 343
  • Мнения: 1 226
shoshi, къщата ни също гледа на североизток, така че отпред е оградата ни.А зад нея алей с цветя.

# 344
  • Мнения: 1 226
, неутрализирала съм острите ръбове и празните ъгли, в които евентуално би могло да се получи застой на енергията. От там на татък съм изчислила щастливите сектори и съм ги активирала, следя годишните звезди и си правя необходимите корекции и размествания, а от време на време и месечните, периодично правя "енергийно почистване" и това е.

Е това вече незнам как става

Общи условия

Активация на акаунт