Работа за американка в България?

  • 2 769
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 195
Американското посолство също Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 1 484
USAID / Американската агенция за международно развитие/ , AmCham / Американската търговска камара в България/ - може и там да провери, ако имат нужда от такъв човек Peace

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 15:55 от Illit

# 32
  • Мнения: 404
Корпуса на Мира е страхотна възможност.  Образованието не е абсолютно изискване, но непременно увеличава шансовете за прием в програмата, както и стаж.  Здравословното състояние също е от значение.  Мъжа ми е бивш доброволец от Корпуса на Мира и честно да си кажа контактувах с повече от половината група, и не познавах нито един без образование.  Повечето от тях като се върнаха отидоха да продулжат с магистърски степени и нагоре.  А за лесния прием в Американската Администрация, съвсем не е толкова лесно, макар и да им дават една година преференции пред останалите кандидати.  Системата е толкова бавна и тромава, че докато подадат документи и започнах да взимат изпитите за дадени позиции, и тази една година си изтича неусетно.  И след това си си "on your own."

# 33
  • Мнения: 230
eli pisala sam li4ni  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 4 787
ммм да, подкрепям идеята в русе да има повече "амириканци"
Мда, и аз бях много въодушевена преди ама с много лоши впечатления останах от тези от Корпуса на мира..
Като учех в Руската имахме една такава госпожица за учителка- накрая я изгониха от БГ, защото пиянстваше с дружките си /също от Корпуса на мира/ по дискотеките и се излагаше. Бяха я писали чак по вестниците, че се закачала с някакъв ди джей и т.н Та тя беше на 20-на години и ни я бяха сложили за учителка по английски. Също с гимназиално образование, но с доста ниска обща култура. Просто не ставаше за учителка, не умееше да поднесе материала, да привлече вниманието и т.н Освен това понякога се впускаше в теми като "комунизъм", "обстановката в България" и се излагаше като кифла, защото нямаше понятие от нещата WhistlingИ затова не съм убедена, че знаенето на английски перфектно е достатъчно, за да преподаваш.
Иначе, eleonor@,това е най-добрият вариант, защото им плащат 'американски' заплати и би живяла доста добре.

# 35
  • Мнения: 404
ммм да, подкрепям идеята в русе да има повече "амириканци"

Иначе, eleonor@,това е най-добрият вариант, защото им плащат 'американски' заплати и би живяла доста добре.


Заплатите им не са по американски стандарти.  Мъжа ми получаваше около 350 лева на месец 2000-2002 година, като периодично получаваше списък с различни стоки, на които трябваше да провери цените в населеното място, в което живееше.  На края на договора си получи около 5,000 долара, с които да започне нов живот в Америка. 

Ето повече информация.  Мисля, че единствено Директора на Корпуса на Мира и зам. Директора получаваха американски заплати.
http://www.peacecorps.gov/index.cfm?shell=learn.whyvol.finben

# 36
  • Мнения: 3 423
Има един Матю, американец, май е
преподавател по журналистика в СУ,
намери го и го питай, може да има
някоя и друга идея, и той уж така бил
останал в България, щото му харесало.

# 37
  • Мнения: 1 942
Защо не помислите за някой българо-американски бизнес  Peace

# 38
  • Мнения: 1 317
Много благодаря на всички, които откликнаха с идеи  Hug
Повечето възможности не са ми хрумвали, но вие дадохте наистина добри предложения, за което и аз и тя благодарим  Peace

# 39
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
За да дойде един американец с Корпуса на мира в БГ, не е чак толкова просто.
Още повече, че след приемането на България в ЕС, има промяна в политиката.
Както вече са писали, пристигащите тук с Корпуса на мира получават мижави пари;

Надявам се тази твоя позната да си намери работа, законно.
Защото тя трябва да има виза, която й дава право да работи в БГ. Иначе няма кой да я наеме на работа, била тя и американка. Мина времето, когато американците ги взимаха от раз някъде на работа.
Вече не е така.

# 40
  • Мнения: 41
Приятелката ти може да помисли и за CELTA & DELTA сертификати.
http://avo-3.com/bg/certificates_celta.html
Курсовете са в София - посещават се от хора от най-различни националности, които желаят да преподават. Освен това, ще има нужда от различни документи/разрешителни/работна виза/статут на командирован, за да преподава и въобще да работи в страната, ако все още няма право на постоянно пребиваване ( мисля две години след сключване на брак с български гражданин).

Подробно е обяснено на сайта на Агенцията по заетостта:

http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=16/03/02&WA=I … ion/WorkForce.htm

Ето и как се получава този статут, подробно в сайта ма МВР
http://press.mvr.bg/Position/poz050331.htm

# 41
  • Мнения: 3 423
Ако има проблем със статута, може
да пристане на някой балканец, да
му народи едно след друго дечица,
през това време ще научи и български.
Ще има и право на работа. Ще цъфне!

# 42
  • Мнения: 2 013
Ако има проблем със статута, може
да пристане на някой балканец, да
му народи едно след друго дечица,
през това време ще научи и български.
Ще има и право на работа. Ще цъфне!

Тя и туй е направила. Сключила е фиктивен брак с българин, за да замине той в САЩ, а тя с кинтите, платени за сделката, е дошла в Русе, доколкото разбрах. Тъй че засега приставането на локално базиран балканец май не става.
Матю, когото споменаваш, се появи в началото на 90-те, тогава беше по-лесно. Остана, да, но в момента работи за доста чужди издания като фрилансър. Не знам дали преподава във ФЖ.

Моята препоръка е да се опита да се запише в Американския университет в Благоевград. Така или иначе, с гимназиално образование и в САЩ не може да работи кой знае какво.
Иначе за споменалите американското посолство - там хич не е лесно да попаднеш. Може би само като гледача на някое детенце с българска заплата. За всички свободни места за технически персонал предимство имат съпруги и съпрузи на акредитирани дипломати и служители с дипломатическо прикритие.

# 43
  • Мнения: 1 299
лошо няма едно американско момиче да иска д живее в България - не виждам нищо странно
защо не кандидатсва в Американския университет
лятото може на морето да работи
щом знае и испански - може в някой хотел
това с детегледачка на чужденци в Бг също е идея, аз преди време търсех за едно еврейско семейство детегледачка с английски...
може, ако научи български (на Славейков продават много добри учебници за български за чужденци, като за начало) да стане преводач или нещо такова  Peace

# 44
  • Мнения: 3 423
Ха, Дивана, това за фиктивния брак съм
го пропуснала, мислех, че мацето не се
е омъжвало, камо ли за наш балканьо.
Е, и какво й пречи и тя като Матю да се
настани в БГ и да пише за тоя или оня...

Общи условия

Активация на акаунт