Работа за американка в България?

  • 2 755
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 819
Егати смешната история, ама свят голям - хора разни Peace

# 16
  • Мнения: 1 800
Малко абсурдна история, но приятелката знае най-добре за себе си. Единственто което аз мога да предложа, е писано по-нагоре. Учителка по английски (може  и частни уроци) или корпуса на мира( има и куп други подобни организации за благотвортелност). Мъжа ми е американец, говори и пише на български, с образование и голямо желание да живеем в Бг, но бързо му падна ентусиазма. Да си намери работа не е лесно, но той пък иска повече от 1000 лева Thinking. Както и да е, дано намерите нещо за тази бг любителка Peace

# 17
  • Мнения: 2 386
Ау, чудна история, впечатлена съм! Grinning

Предлагам и да работи като сценарист на сапунки..  Mr. Green
Иначе идеята за Корпуса на Мира не е лоша.

# 18
  • Мнения: 1 216
Нищо, ачъкгьоз момиче, ще се оправи, ще си намери работа. Не я мисли! Малко трябва само да дръпне с българския, ако беше някъде другаде, няма проблем, но в България като знам колко хора говорят английски.

# 19
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Каква учителка по английски? Rolling Eyes
Това, че английският й е майчин език, не значи, че може да обучава хората на него.
И аз знам български, даже смея да твърдя доста добре, ама не мисля, че мога да преподавам,било то и на малко дете чужденец.
Плюс това момичето е с гимназиално образование.
Вариантът с Корпуса на мира или барманка/сервитьорка ми се струва най-приемлив.

# 20
  • Мнения: 1 002
попадала съм на  американец , които преподава английски език   ,
той преподаваше само на английски - за по-напреднали

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
Каква учителка по английски? Rolling Eyes
Това, че английският й е майчин език, не значи, че може да обучава хората на него.
И аз знам български, даже смея да твърдя доста добре, ама не мисля, че мога да преподавам,било то и на малко дете чужденец.
Плюс това момичето е с гимназиално образование.
Вариантът с Корпуса на мира или барманка/сервитьорка ми се струва най-приемлив.

Ей, вземи ми думите от устата(клавиатурата Laughing).
И аз знам много добре български Laughing, но в никакъв случай не мога да се наема да обучавам някой чужденец на български. То не е само да се говори, а и да се обясни кое защо, как и т.н.
Още повече - гимназиално образование за мен значи някакъв минимум, а не кой знае какво постижение с което да се похвалиш.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 10:14 от Етиа

# 22
  • Мнения: 2 891
Има и доста барове, пъбове,
нощем може там да работи.
1000 лева са изкарваеми в БГ.

Зависи какви са и амбициите. Ако заживее в София и направи нужните контакти, може да и се получи. Все пак е "чужда възпитаничка". За баровете и пъбовете не е лоша идея. Дам може да срещне себеподобни. Expats в България се подкрепят.

# 23
  • Мнения: 4
ммм да, подкрепям идеята в русе да има повече "амириканци"

# 24
  • Мнения: 9 990
Ами кажи й вместо да прави авантюри да кандидатства за корпус на мира - имат си хора , обучават ги по програми, научават езика в бг среда, вършат добри дела  и някои други неща и пр.
Хем като й дойде акъла в главата и се върне ще има фрий уей към американската администрация.
Но не знам, дали тези доброволци не са завършили поне колеж.. не помня.

Точно това щях да предложа-тук имаме корпус на мира, там да се пробва... Hug

# 25
  • Мнения: 1 172
Каква учителка по английски? Rolling Eyes
Това, че английският й е майчин език, не значи, че може да обучава хората на него.

Напротив. Както и по-горе писах, може да дава уроци, които не са във формата, който всички познават. А са едни нормални разговори с човек, на който родния език е английски. Продължавам  да твърдя, че малко български учители могат да бъдат истински партньори в такъв разговор. Както и че повечето, завършили дори езикови гимназии, не могат свободно да говорят чуждия език. И това си проличава още при първите опити за телефонен разговор, конферентен разговор или пък още по-зле: презентация пред чужденци. Езикът не е само думи и граматика, езикът преди всичко е интонация, жестове и освободеност. В училище по-често ще чуете монотонна английска реч, вместо истински разговор. И ако опитате така да заговорите някой американец, той ще се чуди що му мрънкате насреща и на какво се дължи липсата на каквито и да е емоции. Много погрешно е схващането, че за да говориш езика и да се разбираш с останалите, трябва да знаеш перфектно граматиката. На хората в бизнес средите им е нужно да се разбират бързо и безпроблемно, а не да си броят грешките (нещо, което се насажда много яко  в нашата образователна система и в резултат на което после хората се чудят как да говорят без грешка, а не как да говорят, за да бъдат разбрани).
За справка - един такъв учебен час (40 минути разговор на свободна тема с човек, чийто роден език е английски)  вървеше 12-15 лв преди 2-3 години. Аз пък не виждам смисъл да ходи едно 20 годишно момиче да мие чинии за по 20 -30 лв на ден, ако има достатъчно други възможности и благодарение на тях може да изкарва тези пари без особени проблеми за 2 часа вместо за 8-10.

# 26
  • Мнения: 4 195
Каква учителка по английски? Rolling Eyes
Това, че английският й е майчин език, не значи, че може да обучава хората на него.
И аз знам български, даже смея да твърдя доста добре, ама не мисля, че мога да преподавам,било то и на малко дете чужденец.
Плюс това момичето е с гимназиално образование.
Вариантът с Корпуса на мира или барманка/сервитьорка ми се струва най-приемлив.
с това съм съгласна
за да си учител, и то по език,не е достатъчно само въпросния език да ти е майчин, или като майчин.....

# 27
  • Мнения: 289
Може да работи в call център, но няма да изкарва супер много пари. Вариантът за изкарване на допълнителни средства като дава уроци по разговорен английски също е възможен. И все пак е добре да има стабилна работа освен уроците.

# 28
  • Мнения: 1 317
Може и да е смешна история, но това е един човешки живот, една съдба...
Както и да е  Peace

Благодаря много за идеите, ще й кажа за предложенията и ще видим към какво, кога и на къде ще се ориентира  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 877
Ти я познаваш - знаеш какво може и какво не може.
Разбира се, че ще я вземат да преподава. Вярно, че няма образование, но native speakers винаги се търсят по школите. Пък и по училищата, езиковите гимназии обичайно държат по един чужденец с основната идея децата да чуват жива реч. Има по няколко часа седмично, всъщност зависи от компетенциите.  Тя в кой град иска да живее? В София такава заплата няма да й стигне, но в провинцията - да.
За частните уроци - абсолютно подкрепям. Има полза от такова нещо и много хора търсят.
Останалите неща зависят от интересите й.  По принцип всичко, което не е пряко свързано с езика, а със създаване на готов продукт, би могла да работи. Ако е добра фотографка, ако умее да изработва някакви неща... няма нужда да мие чинии Simple Smile макар че би било романтично, де.
И друго - със сигурност си струва да се пробва към разни американски компании. Много често си вземат голям процент чужденци за персонал. Британският съвет, американският център -също са варианти.

Общи условия

Активация на акаунт