Проблемна интеграция

  • 9 868
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 838
В Пловдив има Рехабилитационен център  за слепи деца, НО след като са завършили средното си образование незнайно къде. Иначе в училището за глухонеми деца, понякога идват специалисти от София и "привикват" децата по район за да видят цитирам: социалния им статус и интеграцията в обществото". Дрън- дрън. За благосъстоянието на държавата можеш да разбереш по нейните инвалиди - очевАдно е!

 Partyза последното изречение,но добавям и пенсионерите.

# 16
  • Мнения: 167
Момичета , по темата-преди три месеца бях на един семинар по темата дискриминация на децата с увреждания- и на въпроса ми как да се справяме с нея, отговорът на лекторите беше-СЪД ДО ДУПКА! Лошото е че докато се борим със здравите инвалиди в държавата ни не ни остава време да висим по съдилищата. 

# 17
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
в момента пиша едно есе и е то4но по темата интеграция и у4илища без дискриминация
1994 година е приет международна стратегия в испания с която се казва 4е за прогресивно развитие на децата с специални нужди е те трябва да имат равни права с останалите и държавата да им предостави възможноста да у4ат в обикновенно у4илище като основната програма да е съпоставена с възмможностите на у4еника и да бъде индивидуална. по този на4ин се дава възможност за интеграция на такива деца и също се дава възможност на здравите деца да се запознаят с другата страна на живота 4е не вси4ко е така розово и има и деца които се борят за оцеляването си и развитието си. Тук в исландия тези закони се прилагат и то успешно. разговаряла съм с родители 4иито деца са вобикновен клас и те самите споделят 4е децата им се развиват много добре и дори в момента са без придружител в класа.
вупросат е защо бг не се обърне и не вземе пример от бързоразвиващите се страни и 4исто и просто не копираа законите им какво толкова се мъдрят там и полу4ават огромни заплати на гърба на обикновенния данакоплатец и нищо не правят. ДО КОГА? #2gunfire

# 18
  • Мнения: 3 540
Ето един куриоз! Close
Нашето мило МОН,не било предвидило децата със СОП,които са на инвидуално обучение при определяне на делигираните бюджети! #2gunfire
Забравили ни хората бе,толкова други неща има вършат за нас ли да мислят! #Crazy

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами да им напомним

# 20
  • Мнения: 74
Да сме живи и здрави всички родители,да се грижим за дечицата си,защото на никой не му пука за нас.

# 21
  • Мнения: 249
На МОН кога ли му е пукало? Май е по лесно да ни забравят  newsm61. То и на нас може да ни е лесно да се стоварим пред вратата им и да ни видят  smile3508. Може повече да не ни забравят!!!

# 22
  • Мнения: 3 540
Мили мами,аз направих нужното и надявам се да са изпълнили обещаното! Thinking
На следващия ден въпроса щеше да бъде внесен за разглеждане към дадената комисия.

# 23
  • Мнения: 24
 Здравейте. Моето дете е на 4години и се води успешно интегрирано. Той не може да ходи и заради това никъде не го приеха в  детска градина . Интелекта е в норма за възраста но поради затрудненото предвижване единственото място където го приеха бе специализирана група за деца с специални образувателни потребности . Идеята в самото начало беше че ще остане там докато свикне с обстановката и след това ще бъде преместен в масова група .Е да ама се оказа че щом държа детето ми да бъде с неговите връсници трябва да го придружавам или да си плащам на някой за да испълнява тази функция . Вярвайте ми пробвах и от двете когато ходех аз той въобще не му пукаше дали е на детска нали мама е там нито той нито аз се чувствах комфортно ,но за това на никои от ръковотството на детската не му пукаше . Сега плащам за да го придружават по 2часа в масова група и когато имам пари детето ми ходи на детска когато нямам стои в къщи . Какво  да направя усещам нагативизъм от страна на персонала и че никой не се интересува как ще се развива това дете за напред,  а той свикна да ходи на детска и това е единственото му развлечение. Така ли се интегрират този тип деца като родителите са плътно до тях и те ще усетят разликата и ще станат що годе самостоятелни на куково лято.  Някои ще ме помисли за неблагодарна , но кажете това добра идея ли е навсякъде се тръби за интеграция а начина какъв е???

# 24
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Здравейте. Моето дете е на 4години и се води успешно интегрирано. Той не може да ходи и заради това никъде не го приеха в  детска градина . Интелекта е в норма за възраста но поради затрудненото предвижване единственото място където го приеха бе специализирана група за деца с специални образувателни потребности . Идеята в самото начало беше че ще остане там докато свикне с обстановката и след това ще бъде преместен в масова група .Е да ама се оказа че щом държа детето ми да бъде с неговите връсници трябва да го придружавам или да си плащам на някой за да испълнява тази функция . Вярвайте ми пробвах и от двете когато ходех аз той въобще не му пукаше дали е на детска нали мама е там нито той нито аз се чувствах комфортно ,но за това на никои от ръковотството на детската не му пукаше . Сега плащам за да го придружават по 2часа в масова група и когато имам пари детето ми ходи на детска когато нямам стои в къщи . Какво  да направя усещам нагативизъм от страна на персонала и че никой не се интересува как ще се развива това дете за напред,  а той свикна да ходи на детска и това е единственото му развлечение. Така ли се интегрират този тип деца като родителите са плътно до тях и те ще усетят разликата и ще станат що годе самостоятелни на куково лято.  Някои ще ме помисли за неблагодарна , но кажете това добра идея ли е навсякъде се тръби за интеграция а начина какъв е???

Тези въпроси сама на себе си съм си задавала по милион, не милиарди , пъти. После съм ги задавал и на други места. Какъв отговор съм получавала?! Просто не съм получавала отговор.  #Crazy #Crazy Много е трудно, унизително трудно. Да имаш дете с увреждане и да се бориш за интеграция - това е като да се чувстваш в обсада при военно положение. А как се чувствате, ако ви се каже: "Госпожо, има специални интернати и домове за такива деца!!!!" #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire


# 25
zdraveite, kazvam se Mariq Cankova, studentka sum po psihologiq vtora godina. Jivo se interesuvam ot problemite na deca s uvrejdaniq i problemna integraciq, temata e dosta nabolqla i bih se radvala ako moga da pomogna na nqkoe dete s takiva problemi. Ako se nujdae ot priqtel ili prosto vrastnik s kogoto da pogovori ili da se razhodi, da otide na kino ili za mig da se po4uvstva normalno dete, za s udovolstvie bih bila nasre6ta.  Jiveq v Varna, e-mail adresat mi e ma_ri_q1985@abv.bg Ako moga da buda polezna na nqkoi roditel s tova da stana priqtel da deteto mu i da mu pomogna s kakvoto moga s udovolstvie 6te go napravq!

# 26
  • Мнения: 199
Мили мами,разгледайте подробно проекта за "помощен педагог" защото на всяка от вас ще бъде полезно да се запознае с този шанс за нашите деца,жалкото е,че аз лично не мога да намеря желаещи учителки които да влязат в програмата,а по нея заплащането е както нормалната учителска заплата,-някъде към 450-460 лв.,като хората по този проект могат да подпишат договор за период от 36 месеца.Трудното излиза от там,че "кадрите"трябва да са учители,които са съкратени и са регистрирани на борсата, а както написах преди малко,очевидно те имат пари,след като НЕ ЖЕЛАЯТ ДА РАБОТЯТ Sick #2gunfire #Cussing outжЕЛАЯ НА ВАС ПОВЕЧЕ КЪСМЕТ ОТ МОЯ,защото повярвайте ми,оказва се,че най-трудното е да намериш човек,който да работи с детето ти.....

# 27
  • Мнения: 146
Здравейте, много ми е трудно да чета темите тук и съчувствам на всички с цялата си душа. Пиша от София, където имам езиков център, преподаваме английски по метода на Хелен Дорон на дечица от 3 месеца до 14 години. Знам, че в много страни занятията се посещават и от деца с увреждания. За съжаление обучението при нас не е евтино, занятията с преподавател са веднъж седмично по един учебен час и са в малки групи, после вкъщи се слушат дискове. Искам да поканя тези от вас, които са близо и смятат, че е подходящо за детето им да ни посетят. Знам, че в Сърбия имат сляпо детенце в една от групите, а в Полша дечица със синдром но даун посещават уроците.
Самата система е за здрави деца, на ако положим повече усилия вярвам, че ще се справим и с някои дечица със специални нужди.
www.helendoron.com

# 28
  • Мнения: 30
пуснах седем жалби до всички инстанции след като директорката изгони детето ми ,което беше първи клас тази година ,защото е хиперактивно и пречело на децата да учат.Имаме всички документи медицински и от комисията на екпо която препоръчва интеграция в масово училище. Най много работа свърши комисията за защита от дискриминация и специални благодарности на адвокат София Разбойникова която защитава предимно деца с увреждания  и е изключителен ЧОВЕК ,да не говориме че работи почти без пари.Е върнаха детето в училище но ужаса който изживяхме никой не може да компенсира.

# 29
  • Мнения: 31
Код:
комисията за защита от дискриминация и специални благодарности на адвокат София Разбойникова която защитава предимно деца с увреждания

Привет.
Майка съм на 15год момиче със Синдром на Даун.
Предстои ни интеграция в масово училище.
Може ли някакви координати на тази адвокатка.Бих искала да се консултирам с нея преди да взема каквото и да е решение за детето ми.

Мерси предварително.

Общи условия

Активация на акаунт