МЛЯКО нощем-до кога???

  • 1 417
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 089
Моята Вики до скоро (може би до 2г.и 9м.) се събуждаше да пие мляко. Може и да е било нужда, но до някъде си беше и навик. Сега не пие мляко, но затова пък се буди за вода. Simple Smile
Лично мое мнение е, че нищо не трябва да става насила. Детето само ще се откаже, рано или късно.

# 16
  • Мнения: 101
и ние сме като вас! Опитах се на 1г и нещо да го откажа, но наставаще такъв рев, и с вода пробвах, но нищо. Като се консултирах с лекарката, тя каза че е гладен и затова си търси шишето, но преди сън винаги изяждахме пълна купичка с ядене и после си ги иска - изпива 2 шишета по 300 мл и заспива, а посред нощ изпива още 1-2 и сутринта си закусва нормално. Вече тежим почти 16 кг. За мое успокоение сме в нормата на килограмите, но колкото и да му обеснявам и да крия шишетата, нищо не става - лятото, като бяхме при майка ми, му обяснихме че кучето е изяло шишетата и той, като взе една сопа, отиде при кучето и почна: "Махсе (Макси), дай шишето или бой" и така още си пием мляко. Но какви ти 2-3 дена, още като му го махнах и той като почна да плаче и да посинява от рев чак, че лекарката ме посъветва да продължавам с шишето, докато сам не се откаже - а и каквото и да мислите мами, "на сила - хубост не става" е казъл народът, така че, ние ще се надяваме, чакаме и търпим...
Проблема ни е,че вече му е навик и не дам ли шишето..дръж се! #Crazy
Но искам да го откажа,защото от млякото пиша повече и почти всяка нощ е мокър... Tired
Пък и килограмите му са...доста.... Sad

Но от друга страна, ми обясниха, че като поотрасне още малко и като му дойде времето, сам щял да се откаже от шишето - поне така се случи при повечето ми приятелки...надявам се да се случи скоро и при нас newsm17

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 14:47 от beni_vasi

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Весе, не знам дали мога да ти помогна, тъй като аз я отучих да суче през нощта още на 1-2месеца., но според мен както и другите мами са ти казали бъди настоятелна. Не му давай. Може да ти се наложи да не спите и няколко нощи защото вече сте големи и ще ви е по-трудно. Според мен докато не направиш нещо няма сам да се отучи. Всичко е навик. Просто се въоръжи се с търпение мила. Това е което мога да ти кажа.

# 18
  • Мнения: 728
beni_vasi,ние сме 18 кг и е много за възрастта му! Embarassed
От всичките му набори той е най-тежкия,а не се спира по цял ден!
Сега е болен и е на АБ..незнам,може би ще пие повече вода.... newsm78

# 19
  • Мнения: 394
И ние сме на същата възраст преди седмица ми намали от 220 на 100 мил. мляко реших да го спра но последваха две нощи ревове неиска вода а и се будеше на всики час след това чакаше си млекото и сега и 100 но си го търси в 4 през ноща но моя от малък си се буди през час ту вода ту чай ту млеко поне след млякото заспиваше за два часа и пак му давам за сега но ние на килограми сме малко 10.500 февруари месец сме!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
При големия ми син беше така до 3 годишна възраст, даже и сега понякога си търси през нощта шишето с кисело мляко, но само когато е неспокоен или болен. Иначе пие преди да заспи, това си му остана навик..
При бебко, който е на 1 год и 2 месеца е също като при вас, буди се по 2-3 пъти през нощта, иска мляко, плаче и сочи към кухнята да ходим заедно да правим млякото. Правя му по малко, колкото да се залъже, по скоро се успокоява така, сега и кътниците му се показват...Иначе ще продължавам докато иска той, не мисля да го спирам...

Общи условия

Активация на акаунт