Без вода и течности до 15-тия месец

  • 2 111
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924
Би ли ми я пуснала на лични,мога да се помъча с превода евентуално Grinning

# 16
  • Мнения: 6 029
Прекалено крайно. Прекалено.

# 17
  • Мнения: 4 409
не знам ,това с празната чашка не ми е по вкуса .къде остана правото на избор?

# 18
  • Мнения: 1 290
До 6 - 7 месеца предлагах на Ивчо само гърда.
После започнахме ПЗ и когато имаше интерес към водата му давах от чаша.
Лятото си пийна и доста морска вода, а вечер от коритото - сапунена.
Това не е повлияло на желанието му да суче от мен.
Вечер цока като за световно, а денем - още повече, макар че си яде и друга храна

Тоест - това че пие вода изобщо не е в пряка зависимост с отбиването според мен.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 19:09 от Gvendolin

# 19
  • Мнения: 2 616
Ааааааааааааа, тая статия и аз я искам. Прати ми я моля те на atanasova.ivelina@gmail.com  bouquet

Иначе моя принц също ми отказва други течности освен кърма все още, пийва чайче около 10-15л на ден, евентуално Simple Smile

yanast, ти от соковете от кутия ли му предлагаш? От кога това?

Иначе на въпроса дали е правилно или не да не пие вода до към 15мес, твърдо се убедих, че детето си знае кое е правилно и кое не, движи се според него. Дай му право на избор, ако иска да пие, нека пие, ако-не, не се притеснявай, значи трябва да се изчака.

# 20
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Моля те и на мен!
noemy_pisana@yahoo.com

# 21
  • Мнения: 2 652
IvelinaAtanasova, пращам ти я и на теб. Както казах и по-горе, не е статия, а си е цяла програма за захранване - 12-тина странички на английски Wink Аз нямам време да седна и да я преведа, но Granny_Weatherwax може и да се навие. Нали Granny?

Добре, добре, и на теб Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 924
Заела съм се с превод Grinning,макар че не зная кога ще свърша,щото вечно  не ми стига времето.
Обаче в началото липсва текст на две места и за да не стане мешавица,съм започнала направо от по-нататък.Ето какво съм превела дотук:
Бебетата са готови да се хранят на възраст 6-12 месеца,защото са любопитни и се научават да използват пръстите си като инструменти.Ако изчакате прекалено,детето може да не се научи.Ако се опитате да научите бебе на 12 месеца как да се храни,забравете-неговата реакция ще бъде;"Ако искаш да ям,сложи ми храната в устата."То има други интереси-учи се да ходи,да говори...вече не е заинтересувано от поставянето на предмети в устата си,защото е преминало през този етап.

А сега да обясним системата на захранване:
Когато бебето е на 4 месеца,майката трябва да го слага в скута си,когато тя се храни,с гърда,извадена за кърмене,(без главата на бебето да е покрита с нищо).Чинията и трябва да е недосегаема за бебето.Мама се храни над главата на бебето.Винаги ,когато мам се храни,то е там.Детето може да избере дали да суче или да наблюдава как майката се храни.
Помнете едно фундаментално правило при отглеждането на деца:НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ ЗА БЕБЕТО НЕщО,КОЕТО ТО МОЖЕ ДА НАПРАВИ САМО.Кърменето е винаги инициирано от бебето.
С времето малкото ще отделя все повече внимание на процеса на хранене и ще започне да суче на масата все по-малко.Също така помнете,че храненето е и социален процес-Вие се храните,бебето се храни;бебето се храни-Вие се храните.В идеалния случай цялото семейство се храни заедно.
На възраст 6 1/3 месеца родителят трябва да започне да поставя малко храна на масата между чинията и бебето.Никога не съм виждал бебе преди тази възраст да взима храна-то трябва да е научило как да  захваща с палец и показалец малки парченца.Повечето бебета започват да се хранят на възраст между 6 1/2  и 8 месеца,но не от глад-те изследват!При някои бебета това се случва по-късно-на 10-11 месеца. Не се притеснявайте,просто имайте готовност и не насилвайте.Когато малкото е готово,ще го направи.


Баси вчера се потих един час,а сега ми се вижда толкова късичко ooooh!
Остават още осем страници.Не съм стигнала до частта с водата

# 23
  • Мнения: 875
пусни ми я и на мен на лични, моля те.  Peace
иначе, и моят не пие вода още. предлагам му от чашка, или шише (обикновено, не с биберон), опитва по малко, но не е много ентусиазиран.

грани, браво! много ми хареса това, че не трябва да правим нещо, което детето може да направи само. това е и идеята зад прословутия continuum concept, въпреки че понякога е трудно да оставиш детенцето да се справя само и му помагаш просто така по навик.  Hug

# 24
  • Мнения: 2 652
Ох, Granny, да взема и аз да се включа, че ми стана неудобно  Embarassed И без това съм сложила бебката да спи, а таткото съм го... пуснала по пързалката Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 924
Ето специално пасажа за водата:
Основната причина,поради която бебетата хапят на  гърдата,е даването на други течности от чаша или бутилка;дори и храненето с лъжичка.Така че,едно от правилата е:давайте празна чашка от 6тия месец с никаква течност в нея до 15тия месец.(чашката трябва да бъде с дръжка,но не със сламка).Бебето ще я повдигне,имитирайки останалите- то не познава течностите.Неприемането на  течности,освен гърдата, до 15 месечна възраст предотвратява преждевременното отбиване.В противен случай има тенденция към отбиване.Даването на течности на 6 месеца,да не говорим за храненето с течни храни с лъжичка , е свързано с  поне 20% риск от отбиване на 12 месечна възраст,независимо колко дълго възнамерявате да кърмите.

Лично на мен ми се вижда малко попреувеличено Crazy

# 26
  • Мнения: 2 829
велина, аз мнооого рядко въобще пия сок (пия много вода и малко капучино, но капучино не му давам), та ако пия сок или студен чай случайно и Алекс си проси-давам му. Това се случва два-три пъти на месец. Нашия татко от време на време има периоди, когато прави фрешове всеки ден. Тогава му даваме и на малчо. Или пак-някой ако пие и малчо реве и сочи-дава му се. Но по глътка-две.

Грани-на мен ми е интересно как хем храненето е социален процес, хем майката сяда с извадена гърда на масата. Grinning
Иначе някои неща ми харесват-превеждай Grinning
Мерси предварително! Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 924


Грани-на мен ми е интересно как хем храненето е социален процес, хем майката сяда с извадена гърда на масата. Grinning


Ами тъй е написано буквално,ама може и аз да не превеждам точно.Много ми се губи дар-словото и трудно намирам подходящите думи,като тръгна да превеждам CrazyТо и затова е толкова нестилизиран превода...повтарят се думи...абе ужасТ.Няма да е лошо да премине през коректор,като го завърша Laughing

# 28
  • Мнения: 2 829
Грани Hug сигурна съм, че си превела правилно. А не е нужно текста да е перфектен-по-важно е да е разбираемо!
Хайде, нека първо да прочетем цялата схема, пък после да обсъждаме Grinning

# 29
  • Мнения: 2 652
Да се включа и аз - продължава след първия превод на Granny, пък после ще скалъпваме. То си е цял труд направо - 12 страници!!! Извинете и мен, ако преводът не е доизкусурен, ама 22.30 е все пак Simple Smile

Има три различни перспективи, от които ще изследваме процеса на “самохранене”. Първата е какъв вид храна слагате на масата. Второ – ще видим как се слага храната на масата, и трето – как бебето се научава да използва инструменти и различни други детайли. Всичко това трябва да се случва едновременно! Имах един родител, който се опитваше да приложи програмата, но беше объркан. Този родител мислеше, че втората част следва след първата, а третата след втората, но ТЕ СE СЛЕДВАТ ЕДНОВРЕМЕННО, затова прочетете целия материал, тогава задайте въпросите си и след това я използвайте

Видове храни
Всички храни, с които бебето се учи са твърди парченца, кубчета с размер една четвърт инч (2/3 см). Без пюрета, без пасиране, без бебешки храни, само парченца храна, с които възрастните се хранят на това хранене. Има 5 вида консистенции на храната, с които бебето ще трябва да се научи да се храни само. Консистенцията характеризира как усещате храната с пръстите си и с устата си. Може да установите консистенцията на храната с малко практика като отрежете четвърт инч кубче, вземете го с пръсти и го сложите в устата си. Ще ви дам няколко примера на всяка консистенция. Във всяка група от тях има някои зеленчуци и плодове, в зависимост как са приготвени и колко зрели са те.

Консистенция 1
Най-лесната консистенция за ядене е добре сготвеният (сварен) картоф или морков, нарязан на кубчета. Веднъж, след като вашето бебе започне да се храни само, отнема около 3 седмици да се научи да яде консистенция 1. Тогава то е готово да започне с консистенция 2. Когато се научи на консистенция 2, то продължава също и с консистенция 1. Колкото повече опит придобива, толкова по-различни храни можете да му предлагате.


и отивам да лягам, продължението утре, сега тръпнете в очакване Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт