Искам сушилня

  • 32 152
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Countryside
  • Мнения: 11 655
Склонна съм да вярвам на Надя, не ми се мери сега. Но на сушилнята конкретно вратата не е изпъкнала, нито пък някой друг чарк.
Може би се бъркаш с хладилниците- и те са 60 см, но понеже се слагат на около 5 см от стената излизат малко напред в сравнение с кухненските шкафове newsm78
Ох, ама и аз съм, имах предвид за хладилника ширина, а за пералнята и сушилнята дълбочина  ooooh! Сега видях, каква глупост съм написала. Та дълбочината на пералнята и сушилнята трябва да идва около 55см, за да може да се мушне в шкаф и да ме ми стърчи от плота.
Има перлани 47см дълбочина и при това без да са за вгараждане, проблема е че събират 4,5 или 5кг пране. Пералните са вграждане са 55см, като тръбите идват отдолу и с вратичката на шкафа идват към 60см. Обачееее сушилня такава няма. Ако някой знае откъде да намеря сушилня за вграждане или поне свободностояща с 55см дълбочина, ще му бъда много признателна  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, вчера една приятелка ми  се оплака, че дългочаканата й сушилня става само за сушене на спално бельо Sad Дрехите й ги изкарвала все едно са дъвкани и плюти Confused Ставали мекчики, но с дълбоки гънки, които не подлежали на изглаждане. Моите впечатление тук от форума са съвсем различни. Защо такова дърво при нея?

# 77
  • Мнения: 3 576
Идея си нямам, мойте излизат като изгладени, само дънките после минавам на ютия, за тях няма начин....

# 78
  • Мнения: 3 376
С моята сушилня положението е следното: по-меките дрехи, т.е бельо, чорапи, памук, ликра и пр, ги изкарва почти като изгладени с ютия (не чак като с ютия, но много прилично и не си правя труда да ги гладя). По-твърдите дрехи обаче, като дънки и някои видове чаршафи, ги прави на мекица. Тях ги суша на простора.

Искам да ви попитам: не се ли притеснявате, че сушилнята ще повреди дрехите ви? На почти всички дрехи пише да не се сушат в сушилня. Ама то ако ще я ползваме само за бельото няма смисъл.  Tired

# 79
  • Мнения: 4 300
След сушилнята гладя:
- ризи- определено обаче гладенето им е по лесно отколкото след като са били простряни
- дънки- същото като ризите, някои дори нямат нужда от гладене, зависи
- чаршафи- ако са пуснати на сушене докрай излизат намачкани, т.е. трябва им гладене, ако ги пусна на програма, от която излизат съвесем леко влажни и след това ги сложа опънати на леглото да доизсъхнат за час-два  не ги гладя

Останалите неща нямат нужда от гладене. Сушила съм вътре всичко вкл. и вълнени дрехи.Тях суша на минималното време- 30 мин и след това излизат леко влажни, слагам ги за час- два на легло или стол и са готови. Не ми се рискува да суша докрай, защото всичките ни вълнени пуловери са скъпи Embarassed
Чорапите са ни памучни, излизат си съвсем нормално, под ликра не знам какво се има предвид- имам блузи и потници от памук+ликра- сушат си се перфектно. Чорапогащник не бих пуснала вътре обаче Mr. Green
Обаче- дрехите в сушилнята ги пъхам една по една, не на топка, а разгънати. Вълените дрехи суша отделно.

# 80
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А при какви температури и за колко време сушите, за да ви излязат ненамачкани дрехите (бельо, дънки, памучни блузи)?

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
какъв ви е проблема с гладенето, но мога да разбера. Аз тъй или инак всичко гладя и не виждам проблем никъде.
Върл противник съм на тези машинки, но понякога са ми страшно нужни. Особено във влажно и дъждовно време.

Моята днес или утре БИ трябвало да бъде свързана и после ще пиша вЧепатления.  Flutter

# 82
  • Мнения: 4 300
Мойта сама си определя времето за сушене- няколко пъти засичам и все е различно newsm78
Само вълната пускам на 30 минути.

# 83
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А при какви температури и за колко време сушите, за да ви излязат ненамачкани дрехите (бельо, дънки, памучни блузи)?
какъв ви е проблема с гладенето, но мога да разбера. Аз тъй или инак всичко гладя и не виждам проблем никъде.
То е ясно, че ще бъдат намачкани, но поне по-малко намачкани, за да се гладят и по-лесно.

# 84
  • Мнения: 4 202
Момичета, вчера една приятелка ми  се оплака, че дългочаканата й сушилня става само за сушене на спално бельо Sad Дрехите й ги изкарвала все едно са дъвкани и плюти Confused Ставали мекчики, но с дълбоки гънки, които не подлежали на изглаждане. Моите впечатление тук от форума са съвсем различни. Защо такова дърво при нея?

И аз четейки тук съм останала с впечатление, че няма нужда от гладене. Ако трябва всичко да се глади съм склонна да се откажа на минутата.

какъв ви е проблема с гладенето, но мога да разбера. Аз тъй или инак всичко гладя и не виждам проблем никъде.
От всичко най-много мразя да гладя, само мъжките ризи гладя в къщи, нищо друго.

# 85
  • Мнения: 3 479
Момичета, вчера една приятелка ми  се оплака, че дългочаканата й сушилня става само за сушене на спално бельо Sad Дрехите й ги изкарвала все едно са дъвкани и плюти Confused Ставали мекчики, но с дълбоки гънки, които не подлежали на изглаждане. Моите впечатление тук от форума са съвсем различни. Защо такова дърво при нея?

Да погледне в инструкциите на машината, коя програма за колко кг пране е. Поне при моята различните програми са за различни кг и ако я препълня дрехите наистина излизат много намачкани, но ако спазвам дозата точно няма проблем.
Например програмите за сушене на хавлии, чаршафи и други по-дебели тъкани са за 6 кг, а програмите за по-фино пране са за 2-3 кг.

# 86
  • Мнения: 204
Ех тези сушилни, само такова нещо нямам в къщи, а вече се чувствам зарибена, даже място и намерих, че и мъжо е май съгласен Shocked. Сега кажете колко функции трябва да има и кои са за предпочитане /щото и за миялната много четох, ама отпосле друго се сещам/. Та с две думи избройте в синтез, какво да гледам,please Praynig

# 87
  • Мнения: 4 202
Ех тези сушилни, само такова нещо нямам в къщи, а вече се чувствам зарибена, даже място и намерих, че и мъжо е май съгласен Shocked. Сега кажете колко функции трябва да има и кои са за предпочитане /щото и за миялната много четох, ама отпосле друго се сещам/. Та с две думи избройте в синтез, какво да гледам,please Praynig

И аз се присъединявам към молбата!

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 23 937
Момичета, вчера една приятелка ми  се оплака, че дългочаканата й сушилня става само за сушене на спално бельо Sad Дрехите й ги изкарвала все едно са дъвкани и плюти Confused Ставали мекчики, но с дълбоки гънки, които не подлежали на изглаждане. Моите впечатление тук от форума са съвсем различни. Защо такова дърво при нея?
Според мен ги пресушава. Аз нищичко не гладя освен ризите и панталоните с ръб. Дънки, блузи, чаршафи, кърпи, на малкия всичките дрехи минават през сушилнята. Пролет, есен, зима не простирам въобще, а пера по една и повече перални всяка нощ. Смятай колко дрехи минават през нея.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 23 937
Функции - отложен старт задължително. Евентуално половин сушилня,но ако няма ще си я нагласяш с часовника, не е проблем. Функция за сушене на вълна и деликатни тъкани. Мммм newsm78 това от мен засега. Функцията за маратонки е изгъзица според мен аз ги праскам на деликатно сушене и добре им понася.

Общи условия

Активация на акаунт