Яслата/4/ :)

  • 15 006
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 808

 Joy Mr. Green якоооо, и аз се посмях  Mr. Green

Принципно в яслите трябва да ги научат на гърне и да се хранят сами, за бибата не знам.
Когато подавах документи в 2 ясли ми казаха, че им е задължение да ги подготвят за детската. После в нашата ясла едната сестра ми го каза същото.

Иначе днес аз си го взех БЕЗ гащи и д чуждо долнище.
Била сама сестрата (едната напуснала), ама мен това хичне ме интересува!
Директорката я нямаше, но утре ще говоря с нея!

# 16
  • Мнения: 5 393



Готиноооо Heart Eyes

Аз редовно го взимам с памперс, който е един номер по-малък от този който аз им нося Crazy

# 17
  • Мнения: 773
 newsm45 smile3515
 Хем ми се плаче, хем съм ядосана.
Отидох преди малко да си го взема от яслата. Пак е със сополи. Нормално. Очаквах поне тази седмица да я изкара цялата. Уви не. Как и да е. Ядосаха ме с това, че отново засегнаха темата с ранното водене. Вчера го зоведох в 7:20 и видях, че вече има поне три-четири деца. Затова днес го заведох в 7:10, за да мога преди 7:30 да съм вече в работата. Идва ми леко нанагорно, като отида в 7:30, ама какво да правиш с малко повече зор се справям. та днеска въпросната госпожа ми вика: - Искам пак да кажа за ранното водене. Вярно е, че почваме работа в 7, но ние в 7 пускаме лампите, които трябва да работят поне един час. А те са вредни за очите на детето. Трябва да намерите някой, който да го води по-късно, нямате ли баба? Обясних и ,че нямаме баба, която да го води по-късно и, че почвам работа в 7:00, но въпреки това го водя към 7:10/15. И че това не е всеки ден. Това са два или три дни в седмицата. Ами, че то аз, ако трябва да намеря и някой да го води сутрин от какъв хал ми е тая детска градина. по евтино ще ми излезе направо бавачка вкъщи да си го гледа. Просто съм бясна, в абсолютно недоумение съм какво да правя. Обясних и веднъж, че някои дни ще се налага да го водя по-рано, сега пак трябваше същото да и обяснявам.
 Прибрах го вкъщи и трябваше пак да се връщам на работа. А той милия само като видя баба си и усети накъде отиват нещата такъв вой нададе, че чак ми се доплака. Още ми се плаче.  Cry Идеше ми въобще да не се връщам, ама бях така оставила нещата, че нямаше как да не се върна.
Явно избора ми е или да го заточа на село при майка ми и да не го виждам със седмици,  Sadили да имам постоянни разправии с лелките в яслата за ранното водене и късното прибиране.  argueКакто и да го оставям на свекърва ми, като не знам какво се случва там в момента.  #Puppy doghttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233872.80

# 18
# 19
  • Мнения: 4 970
Хайде и аз в новата темичка Hug.Ние имахме здравословни проблеми и дори бяхме в болница за 3 дни Sad.Алерги4ен пристъп с обострен ларингит.За щастие  тук не намесват  яслата като причина Praynig.Тази седмица ще сме си вкъщи, и от следващата отново  на ясла.Дано не се налага отново да се адаптира Praynig.Едната госпожа ми се обади загрижена сутринта, когато не заведох Дари да попита къде е и как е .ТОва много ме трогна, 4е даже  и си поплаках на телефона....Предаде виртуални целувки, пожела ни скорошно възстановяване и доста ме успокои .Ще видим как ще бъде завръщането ни  идната седмица Crazy

# 20
  • Мнения: 773
velmar и Анди е имал такъв пристъп.  Не се притеснявай всичко ще се оправи. Бяха ми казали, че е много възможно да се повтори, но за щастие втори не е имал. Сигурно са ти казали, ама и аз да ти кажа, ако случайно са пропуснали. Повечко чай от мащерка. Много помага.
пожелавам ви скорошно оздравяване.  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 676
      Привет в новата темичка  smile3525

  Тази седмица сутришната адаптацията е по-бавна, поради 1 седмичното отсъствие. Сутрин влизал мрънкащ, но хваща г-жата за ръчичката. Знае детенцето, че няма избор. Вчера ме пуснаха в групата и гледам как детенцето ми стои кротичко на столчето и си играе на масичката с кубчета. Явно там има по-голям респект за разлика при мама  Wink.
 Разбрах, че ги забавляват с куклен театър и Алексчо гледал с интерес и се веселил. Скоро се чудех как ще реагира на такава постановка  Thinking.

pipince, добре, че разговорът с г-жата има положителен ефект и да е траен  Peace.
velmar, хайде вече да не ви сполита престой в болница  Praynig. Хубаво е, че г-жите са загрижени.
galiushana, доста се посмях на клипчето ви  hahaha. Ето какво намерих в книжката (извинявам се за забавянето, но вечер ми е натоварено)

     Аз имам
 Аз имам две ръчички-
две плавави сестрички.
Една от друга знаят
самички да играят.

Аз имам две краченца-
две палави момченца.
Те много се обичат,
едно след друго тичат.

Аз имам две очички-
небесни две звездички.
Как чудно, чудно греят!
Ту плачат, ту се смеят.

Аз имам две ушенца-
две белички мишленца.
На глухи се преструват,
но всичко чуват.

В средата на лицето
е вирнато нослето.
По мириса познава
какво ще го гощават.

Устата ми обича
по книжките да срича
и да повтаря сладко
две думи: мама, татко.

 Калина Малина

# 22
  • София
  • Мнения: 3 688
Ето ме и в 4тата тема,от утре с нови сили,дано не плаче.
velmar това е много неприятно особено че сте били в болница,но се радвам че вече Дари е добре.

# 23
  • Мнения: 1 208
newsm45 smile3515
 Хем ми се плаче, хем съм ядосана.
Отидох преди малко да си го взема от яслата. Пак е със сополи. Нормално. Очаквах поне тази седмица да я изкара цялата. Уви не. Как и да е. Ядосаха ме с това, че отново засегнаха темата с ранното водене. Вчера го заведох в 7:20 и.........

Да не ти пука. Същата леля и на мене вчера ми направи забележка, че го водя рано и че го взимам късно, че бил много малък и се разстройвал като взимали другите деца. А на мен вчера ми беше първи ден на работа - заведох го в 7.25 и го взех към 16.50 не мисля че това е късно вземане, все пак. Да вярно е че е малък и плаче, но ако продължавам да го вземам в 15.30-16 часа никога няма да свикне да седи до по-късно и винаги ще плаче като вземат другите деца. Уф няма да се ядосвам.
Бързо да оздравяват всички болнички деца.  love001

# 24
  • София
  • Мнения: 3 688
Добро утро!
Тази сутрин двамата с мъжа ми заведохме мъника на ясла.Беше спокоен,но малко се разплака преди да влезне.Определено е по-добре от вчера,дано така да продължи и другата седмица:)
Успешен последен яслен ден на тази седмица на всички!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
alessia , знам, че е много подтискащо да ти наговорят такива неща в яслата. Не стига, че ни е съвестно за дечицата, ами и тези сестри допълнително ни вменяват чувство на вина.
Щом се опитват да те манипулират по този начин, ще е добре да поговориш с директорката - разкажи и точно какво са ти казали сестрите. Ако наистина лампите са вредни за детските очи, да ги сменят. Лелките са на работа от 6:30, така че могат  да ги светкат още от тогава. Да не ти излизат с тея номера. Много мързеливи жени работят по тея ясли, ей. Аз сутринта, като заведох Боби на ясла, сестрата, уж на майтап възкликна - "Ха, аз си мислех, че днес Боби няма да идва, пък той взе, че дойде" - веднага я контрирах "Защо, на вас той пречи ли ви нещо?" и тя млъкна... Но една майка ми се оплакваше, че са и казали да си взима детето към 16:30, защото като останело последно плачело, а това не е вярно - аз взимам сина си в 17 и си играят с въпросното дете, изобщо, нито е последно, нито плаче...

# 26
  • Мнения: 773
Днес мъжа ми е почивка  и съм решила да затворим кепенците за половин час, за да можем да отидем и двамата до директорката. Да поговорим и да се доуточним от колко до колко точно, можем да оставяме детето в градината. Имам чуството, че госпожите нарочно насаждат в всеки вината, че неговото дете е първо довеждано и последно взимано. Не си представям какво ще стане, ако се наложи някой ден да си го взема в 7:00. Shocked сигурно ще ми звъннат да ме питат дали не съм си го забравила. Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 6 260
Ако наистина лампите са вредни за детските очи, да ги сменят.

Мисля, че става дума за UV лампи, подобни на тези в операционните. Пускат се за дезинфекция, наистина са вредни не само за детските очи, а и за тези на възрастните и за съжаление няма как да се сменят с безвредни.  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 2 271
Ако наистина лампите са вредни за детските очи, да ги сменят.

Мисля, че става дума за UV лампи, подобни на тези в операционните. Пускат се за дезинфекция, наистина са вредни не само за детските очи, а и за тези на възрастните и за съжаление няма как да се сменят с безвредни.  Hug
Ааа, еми не знаех - нашата детска градина не е толкова модерна  Simple Smile
В такъв случай, остава варианта лелките, идващи в 6:30 да ги пускат. Аз направих забележка на лелката, която в 8 ч. все още бършеше с белина и беше отворила вратата и прозореца, за да проветрява.

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 10:50 от Lara

# 29
  • Мнения: 937
alessia да споделиш после какво са ти казали, защото на родителската като ни четоха наредбата пишеше от 7 до 19 така че, искай да я видиш тая наредба и там прочети да не се скатават, че трябва да проверят или да питат.... Naughty
При нас нищо ново само ни хвалят сутрин си дава сама ръчичка на лелката, казват че седяла на гърне днес вече ще купуват такова и за вкъщи че събота неделя да я слагам, но все ми се струва малка ох  newsm78
Хайде приятен уикенд от мене с малките човечета и нова още по добра седмица (току-що четох във вестника че другата седмица ще има сняг) тази година ще го види за първи път че миналата нямаше такова нещо нямам търпение  Joy
Радвам се че ви е харесало клипчето - то и за това ви го показах да ви повдигна настроението.

Общи условия

Активация на акаунт