разхубавяване с ОК

  • 5 151
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Аз пия Овранет от около 7 месеца вече и не съм напълняла, нито пъпки нямам, нито съм заприличала на урангутан Wink Предполагам, че има значение дали ОК се пие с цел предпазване от бременност или поради здравословни причини. При първото (моят случай) обикновено се предписват леко дозирани хормони, като целта йм наистина е освен предпазване от бременност, регулиране на цикъла (с продължителност до 4-ри дни), намаляване на менструалните болки, намаляване ПМС и т.н. От как пия ОК не ми пъпчасва цялото лице като на петниста хиена, но все пак си излизат по 2-3 досадни пъпчици тук- таме. Не толкова често имам жесток ПМС, което може само да ме радва, а и цикълът ми е много, много по-лек. Ама чак за 'разкрасяване' да говорим, това да не са витаминки... Whistling Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз пих Ясмин преди да забременея. Не забелязала някакви странички реакции или промяна във външния вид. Peace

# 17
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Пила съм Цилест 1 год., после се появиха Логест и минах на тях в продължение на 4год. Общо 5 год. до преди да забременея. Нито съм напълнявала, нито косми са ми се появили, лицето ми беше перфектно. Не съжалявам и пак бих ги пила, а предполагам че вече има още по-нови, така че ако ми се наложи няма да се замисля. Но това е при мен. Не при всяка жена ОК дейстрват нормално, лично за мен тези неща са строго индивидуални и всяка жена сама за себе си трябва да преценява.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Никога не съм пила. Страх ме е, че ще забравя поредното хапче и...

Интересно ми е, обаче,  как вървят средно цените?

# 19
  • Мнения: 183
пила съм ясмин....бях нервна,не ми беше до любов,лошо ми беше и т.н. #Cussing out..хубавото беше,че не ме болеше толкова много като ми идваше Whistling

# 20
  • Мнения: 19 297
аз пиех Валете преди да забременея.кожата м и се изчисти и цикълът ми се регулира,не се чувствах като заклана всеки път и спря да ме боли коремът.

# 21
  • Мнения: 3 416
Аз преди години съм пила Цилест и в сравнение с другите ми се стори супер,гърдите ми наедряха,нямах пъпки,а  цикъла не го усещах кога идва и си отива,друг е въпросът,че принципно за контрацепция ако се ползват само не бих пила ОК-само спирала.Имам обаче въпрос-има ли такива,които полияват косопада? Защото колкото и да съм против,след раждането,ако ми пада много косата...

# 22
  • Sf
  • Мнения: 808
Ясмин - много доволна съм от него. Миналата година го пих, на мен ми действаше с отслабващ ефект. Коса, кожа си ми бяха красиви и преди, така че ефект върху тях надали е имал това О.К.

Киса, цените на О.К. висок клас, с нискодозирани хормони, са до 20 лв, винаги около 16-18 лв.

Важното е да си уцелиш кое О.К. е подходящо за теб. Ето досега май нямаше доволни от Ясмин  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 94
Aз съм пила Новинет, раазмеряа на сутиена от 80B стана 80C Laughing  акчих и 5кг и поради тази пеичина ги спрях ooooh!

# 24
  • Мнения: 80
Сутринта в Огледала темата беше за контрацептивите. Специалистът в студиото каза, че съвременните хапчета действително могат да повлияят в посока намаляване на теглото с 1-2 кг, регулиране омазняването на косата, намаляване на акнето. Дали е вярно не знам, а и той спомена един продукт, но го цензурираха. А тези от вас, които пишат, че гърдите им са наедрели, съпроводено ли беше с цялостно напълняване???

# 25
  • Мнения: 2 152
Аз съм доволна от ЯСМИН. Страхотни О.К.

Също обаче ми влияеха отслабващо,пък съм си слабичка и нямах нужда никаква. Кожата ми стана перфектна, а цикъла смешен, на фона на преди хапчетата. Преди без Аулин не минавах,бях цялата в подкожни,силно болезнени пъпки, а сега е съвсем друго. Пих ги 6 месеца,сега правя месец почивка и пак започвам да ги пия

# 26
  • Варна
  • Мнения: 74
ясмин е към 15-17 лв.има и захапчета за 4-5 лв ама мисля че цената ваобще не е толкова важна в случая като нямаш пари да си купиш нещо качествено по добре ваобще да не се тровиш с такива съмнително качество дето те разбиват от хормони

# 27
  • Мнения: 898
Ted-Ka, а след спирането на Регулон как беше?

Pepelno, нали знаеш, че в определени случаи се изписват точно за "изчистване" на дерма-проблеми, само че най-силният коз там е Диане-то, и понеже е стар ОК, стойностите му са доста високи и в мн.случаи казват, водел до пълнеене (да кажат тези, които са го приемали).


Най силния коз за дерма-проблеми е  Диането ли? Това е най острият нож който може да си забие една жена на самочувствието си. Трябва да го забранят този контрацептив.

Това е възможно най силният антиандрогенен контрацептив. Но контрацепцията му е вторично действие. Просто се налага да бъде контрацептив. Защото при премане на антиандрогенни препарати не трябва да се забременява, тъй като има вероятност за аномалия на мъжкия плод.

Трябва да изтрият думата КОНТРАЦЕПТИВ от характеристиката на препарата ДИАНЕ.

А какво всъщност е Диане.  ДИАНЕ Е ПРЕПАРАТ ЗА ЛЕЧЕНИЕ, А НЕ ПРЕПАРАТ ЗА КОНТРАЦЕПЦИЯ. Диане е препарат който трябва да се изписва на жени с хормонален проблем -  хиперандрогенемия и ПКЯС(но само по принцип), а не като противозачатъчни хапчета.  ДИАНЕ Е НЕУСПЕШЕН ОПИТ ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА ХИРЗУТИЗУМ и всякакви други дерматологични проблеми причинени от високи мъжки хормони.[/u][/i]

С продължителен прием на Диане една жена се разхубавява - да в това няма спор. Космите започват да отслабват и да растат по бавно акнето започва да се подобрява. Но това е фалшиво разхубавяване. Разбира се че ще се разхубави жената като намалеят мъжките хормони в тялото и.

Но идва момента когата се налага Диането да Бъде спряно.
И какво се получава тогава:
Организма започва да се връща към природнозаложената конституция на собствените хормони на тялото. Но преди да се върне организма в природнозаложената хормонална картина,  става един пиков момент на покачване на андрогените. И точно този пиков момент е причина за засилване на окосмяването и дори за появяване на окосмяване което преди започване на Диането го е нямало изобщо.

И колкото по силен е антиандрогенният препарат, толкова по силен е този пиков момент, и толкова по силна е вероятността за засилване на окосмяването след спирането на хормонални контрацептивни таблетки.
Тук играе роля  чувствителността на космения фуликул към смяна нивата на андрогените.
Окосмяване  се появява именно При жени на които космените фоликули са чувствителни към понижаване и покачване на андрогените.
Жени които нямат чувствителни космени фоликули, най вероятно ще се разминат със проблема окосмяване след спиране на Диане или каквито и да било други антиандрогенни контрацептиви.

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 16:03 от ВАНИНАА

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
От 7 месеца пия Логест. Свалих 9 кг. с диета, независимо, че го пиех, т.е не се пълнене и няма отношение към кг. Това са стари митове.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 825
Докато взимах Диане 35 се радвах на много красива кожа и големи цици. Бих продължила да ги пия, но намалят либидото до минимум /поне при мен/. И без друго не обичам да се храня, не обичам да пия, не обичам да пуша ... Все нещо трябва да ми доставя удоволствие.

Току-що прочетох характеристиките на Диане 35 по-горе. А пък така горещо го препоръчват специалистите ... Слава Богу, че съм се оттървала от окосмяването.

Общи условия

Активация на акаунт