Търся рецепта за хубава трушия,която не се стерилизира

  • 26 970
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
Marchela,ще пробвам рецептата ти,като вместо карфиол сложа зеле и ще споделя после непременно.Благодаря ви момичета за хубавите рецепти.Ще направя някои от тях.
 

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, кажете как правите кис. краставички с фикса на Йоткер Praynig

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мярката за саламурата ми е за 3 литров буркан:
3 с.л. оцет
3 аспирина
330 мл оцет
(всичко с цифрата 3 Laughing)   (Кофата ми е 30 л, та умножавам по 10)
Трябва да се бърка всеки ден, или да се расклаща буркана, за да се разпредели равномерно.
Значи 3 с.л. оцет + 330мл оцет, така ли?

# 18
  • Мнения: 131
С фикса на д-р Йоткер става супер,без стерилизация. Добавят се 300 мл оцет и 150 гр захар всякакви зеленчуци,дори и гъби

# 19
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
За туршията, която ще ти напиша са ти нужни чушки върхар или бамички. Опукват се и се нареждат плътно в компотени буркани, един пръст под гърлото, като между тях се редят скилидки чесън и целина. Притискат се с лозови пръчки на кръст, за да не изплуват. Прави се саламура по следния начин: половин компотен буркан оцет,една суп. лъжица сол и две захар се разбъркват. Заливат се чушките да се покрият, но не се пълни догоре буркана. Като свърши саламурата се повтаря. Налива се малко олио за да не влиза въздух в буркана и това е. Много е вкусна.

# 20
  • Мнения: 224
Благодаря ви момичета за хубавите рецепти. newsm51

# 21
  • Мнения: 2 092
запис!

# 22
  • Мнения: 712
Моята любима туршия е малко по-различна - четох всичко, но не видях някой да слага олио в маринатата. На тази туршия това и е тайната.
За количеството на зеленчуците не мога да ви дам точна мярка, защото така и не я намерих за себе си, но аз слагам червени камби, карфиол, моркови и целина. С тях пълня наличните буркани. И слагам по няколко зрънца черен пипер и синапено семе за аромат на дъното на всеки буркан, по съвет на майка ми.
Маринатата се приготвя в слените пропорции:
1,2 л вода
1,2 л оцет (за предпочитане ябълков)
500гр. захар
150гр. сол
200 мл. олио
Смесват се, сместа се оставя да заври и се вари няколко минути. С тази марината заливам зеленчуците. Държи се на студено и след седмица до десет дни е готова.
Тъй като никога не мога да преценя колко точно ще ми трябва, винаги ми се налага да приготвям нова доза. Но това в общи линии не е от значение, при положение, че се спазват пропорциите.
Вкъщи изядохме първата доза, на втората сме на половината... Надявам се да успея да направя още веднъж докато има зеленчуци на пазара.
Дано да ви хареса!

Общи условия

Активация на акаунт