смукане на палеца

  • 2 012
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
Аз също мисля, че трябва упорито да се мъчим с този вреден навик. Още повече, че той не е никак полезен нито естетически. нито функционално за детето. Повярвайте, съпруга ми е лекар-дентист и има много такива пациентчета, които със сълзи обвинявали родителите си за променената захапка.
Следя отблизо дъщерята на моя приятелка, която е на 9 г. и още не може да спре с нощното смучене на палеца си. Истината е, че опитват с всичко по аптеките, бабини лекове и не постигат резултат...




# 16
  • Мнения: 4 555
Трудно се отказва човек, от неща, които го успокояват.
Така е, затова в основата на отказването трябва да се направи така, че детето да няма такава нужда от успокояване или да се намери друг източник. Имам предвид да премине от "механичния" към "възрастния" начин за успокоение - например изразяване на емоциите. Т.е. родителите трябва да насърчават детето да си изразява емоциите и да преодолява стреса.
Аз съм от тези, които много лесно дават акъл отстрани Simple Smile Като ми дойде до главата, ще видим какво ще мисля.

# 17
  • Мнения: 17 407
КАрина, извинявай, говориш наизуст Peace

# 18
  • Мнения: 2 631
И какво конкретно предлагате!?
Дентистът какви съвети за отучване дава!?
Ще ни са от полза!

След кошмарното смучене на сина ни, се зарекох, че никога няма, да допусна и дъщеря ни, да го научи.
Въпреки всички усилия не успях!
Може и генетично, да е - аз също съм смукала палец, но нямам последствия.

# 19
  • Мнения: 2 723
Единственият начин е да се замени палеца с бибка, но това става при много малки дечица.
Дебнех го моя син и видя ли да си лапа палеца вадя го и пъхам бибата.
Поне от биберон децата по-лесно се отказват.
Има препарати разни, но на мен нищо не ми е помагало...
И с бинт ми овързваха палеца и с разни горчилкии, и лютилки нищо не помагаше.
И Карина, това няма нищо общо с емоционалните проблеми мила. Това е навик. Нима само нерваците пушат? Или само лабилните си гризат ноктите?

# 20
  • Мнения: 17 407
Никси, има общо, не е просто навик. Аз, за съжаление не успвям с биберона

# 21
  • Мнения: 1 536
познавам дете на девет години,което си смуче палеца,и то не само насън или за заспиване.
После е много трудно да го отучиш.Бъди упорита и докато е още малко не го оставяй да си смуче палеца.
И аз имах такива проблеми със сина ми но сега  рядко да го прави,не го оставям изобщо

# 22
  • Мнения: 592
Олееее и ние смучим когато заспиваме - в същност само докато заспим - после мяха ръчичката от устата. Ще трябва да прпобвам с Даум Ексол понеже сме вече големи за биби. Дано да помогне  Praynig че много се притеснявам от изкривяване на зъбките.

# 23
  • Мнения: 191
Дъщеря ми си смука палеца до 5 год. Пръстчето беше изтъняло и от горната страна имаше мазол. С какво ли не опитвахме - люта чушка, специален напръстник, лак за нокти -  горчив... нищо.  През лятото бяхме на гости на едни приятели и дойде техен познат - скулптор (това, в същност няма значение), който и видя пръстчето и я попита защо е такова. И детето му разказа. Той започна да и говори нещо, за това какво ще и се случи (не присъствах на разговора), но от този момент Гергана спря да смуче палчето. Никога  повече не сме се срещали с този човек и не съм имала възможност да го питамкакво и е казал, както и да му благодаря.

# 24
  • Мнения: 88
И аз ще ви кажа какво направих с този палец беше започнал да забира и да се изкривява заменихме го с биба но много трудно докато давах бибата ръчичката беше с ръкавичка с едно пръстче само че сложена на обратно т.е пръстчето палеца да не влиза в отвора за палец и да има или здрав ластик или връзки за да не я сваля изглежда ужасно, но по цял ден трябва да ходи с нея за два дни се отучи а след месец подари сама бибата на познато детенце

# 25
  • Мнения: 1 317
Моето дете също си смуче палеца преди да заспи и от време на време денем, когато й е скучно. Като я видя веднага я разсейвам с нещо друго.
Чух някъде, че това мазило, лак Даум ... е за деца над 1 година, има ли нещо вярно или мога да я мажа от сега?
И още нещо - мамите, които сте мазали с това - как заспиваха децата ви без палец в устата?

# 26
  • Мнения: 2 722
Болна тема.
Баткото на 1,6 започна да си смуче палеца, но с три намазвания с Даум ексол отвикна.

Малкия смука, докато не се израни пръста и не се нацепи на няколко места. Измазах две шишета Даум ексол - освен нарушен сън на цял блок, друг ефект нямаше. Като започна да тече кръв от пръста, малчо си разби съня. Биберон не приема за заместител, нито каквото и да било гумено изобретение. Сега си лапа показалеца на другата ръка - добре че ги редува  Cry
Дано по-скоро израстнат зъбите и свърши тази мъка.
Пожелавам успех на всички с подобни проблеми.

# 27
  • Мнения: 2 631
eleonor@,
да, в листовката пише, че е за над 1-год., но когато питахме доки -каза, че и преди това можем, да я мажем.
Е, все още не сме започнали.

 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт