Труден въпрос

  • 4 376
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 736
Мъжете май са по-склонни да се отказват в подобни ситуации и "да търсят нов обект", който има възможност да се възпроизвежда. Хора всякакви...
 

# 16
  • София
  • Мнения: 2 227
Не бих го оставила. За първото ни дете се борихме 2 години. Все не ставаше и не ставаше. Тогава аз му казах, да се разведем за да може той да има деца и да бъде щастлив. Той отказа. Каза, че ме обича независимо от всичко, и ако искам ще си осиновим детенце.
Ето за това и аз не бих го сменила, ако не можеше да има деца.

# 17
  • Мнения: 189
Не, не бих сменила човека. Да родиш дете, не е самоцел. Избирам човека до мен, заради него, а не заради детето, което би ми направил.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 408
Не, не бих, разбира се.
Както и не бих се свързала с човек, който би ме сменил, ако съм в невъзможност да родя дете.
За мен детето е следствие, а не причина.
Родителите ми не са имали деца в продължение на години. Накрая са се примирили, че няма да имат собствени билогични деца, но това никога не е стояло като причина да се разделят.
Когато, в крайна сметка се раждам аз, а после брат ми, го приемат като един прекрасен подарък, но така или иначе децата им, независимо от фактът, че са чакани и много желани, никога не са заемали позицията на смисъл на любовта им и връзката между тях. Те така или иначе и до ден днешен са си самодостатъчни, без това да означава, че не обичат децата си или, че не са прекрасни родители.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 917
Нямам деца, но имам прекрасен човек до себе си и не, не бих го сменила. Против съм в превръщането на било то дете или партньор в смисъл на живота. Това са отделни личности, дори и собственото дете...

# 20
  • Мнения: 98
Не бих го сменила, все пак аз искам да имаме дете точно с този човек, който обичам. Ще се борим заедно и ще опитаме всичко.

# 21
  • Мнения: 4 806
Въпросът е дали е противоестествено.
Ако приемем, че животинското в нас доминира - не, не е противоестествено. Напротив даже.
Ако приемем, че човешкото в нас доминира - да, противоестествено е.
Не знам кое допускане е по-вярно  Mr. Green

Аз не бих. Има хора, които биха го сторили. Свят шарен.

# 22
  • Мнения: 4 841
Не мога да отговоря. Хипотезите са едно, реалният живот - съвсем друго. Да говоря за ситуация, в която не съм попадала, е едно, да я ИЗЖИВЯВАМ - съвсем друго. При мен желанието за дете дойде едновременно с човека - исках да имам дете именно от този човек, до този момент и грам подобни желания нямах. Поисках - стана. Не мога да си представя дори какво е да искаш дете, а да не можеш да имаш. При всички случаи е нещо, с което не бих искала да се сблъскам лично.
Познавам различни двойки - някои се разделиха, други си осиновиха дечица... При всички нещата ще случиха след дълъг размисъл, вътрешни терзания и т.н. Съчувствам им искрено, затова не мога да се ангажирам с категорично ДА или НЕ, защото това би означавало автоматично да осъдя тези, които са постъпили по "другия" начин.

# 23
  • Мнения: 1 336
Аз не бих го сменила.Преди да пожелая да имам деца съм пожелала него,нали?Бих живяла без деца.Бихме си осиновили дете,ако сме готови за това.
Peace
Така мисля и аз! Говорили сме по въпроса преди официално да станем семейство какво и как бихме направили ако се окаже, че някой от нас има здравословен проблем и не бихме могли да имаме деца. Две мнения по въпроса нямаше - ще си осиновим!

# 24
  • Мнения: X
Мисля, че не. Понеже вече имам дете, наистина е по-трудно да отговоря, но мисля, че не бих го сменила заради това. По-скоро бих опитала изкуствено оплождане, но не бих оставила човека когото обичам сам. Неговото желание да има дете и неговата мъка, едва ли ще са по-малки от моята, така че смятам проблема е на двамата. Нали затова са половинките ни в живота  - в трудните моменти да не сме сами, да имаме опора, да получаваме обич, сигурност и разбиране.

# 25
  • Мнения: 2 818
Не. Аз съм с него повече за да ги гледаме заедно, а не за да ми ги прави. Има изкуствено оплождане и ако трябва бих приложила него. Мога и да осиновя.

# 26
  • Мнения: 2 161
Аз дори не съм сигурна,че бихме си осиновили дете.

# 27
  • Мнения: 494
Ще бъда честна и ще кажа,че обичам партньора си-обичах го не по-малко преди да ни даде две дечица,не го обичам повече,заради това,че го е направил.Не съм искала деца заради това,че ще са от него-просто така стана.Не избирах баща,избирах си мъж.Отговорих ,без грам съмнение,с втората опция.

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Напълно споделям мнението на Шанел. Първото.
Събрали сме се, за да бъдем заедно. Децата са следствие, не причина за това.

# 29
  • Мнения: 6 910
Не бих го оставила. По-скоро ще търсим други начини да се сдобием с дете.
И бих се почувствала много зле, ако имам някакъв здравословен проблем, заради който не мога да забременея и той ме остави заради това.

Общи условия

Активация на акаунт