почвам да се плаша....

  • 1 651
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
А защо не минете вече на 4 или 5-кратно хранене?
Според мен са много тези килограми. Дъщеря ми няма 11 килограма още - виждаш колко е голяма. А като бебе си мина на 4-кратно хранене още към 5-тия месец.
Не е хубаво да се поддържат толкова килограми на толкова малко бебе.

# 16
  • Мнения: 385
Моя син се роди 3,800 за първия месец наддаде 1,500 на два месеца и половина тежеше 7кг. с една дума си беше дебеланко. На около годинка дръпна много на височина.Сега е на 9г. висок е 154см. и тежи 33кг. направо е като манекенче.Не смятам,че килограмите в бебешката възраст се отразяват след това,всичко е ген.Аз съм много слаба,баща му е пълен.Ще видим в пубертета какво ще се случи с теглото му и кой ген ще надделее.

# 17
  • Мнения: 9 973
 Heart Eyesжив и здрав да ти е!!!!!!
другото ще си дойде на място Peace

# 18
  • Мнения: 107
Heart Eyesжив и здрав да ти е!!!!!!
другото ще си дойде на място Peace
Peaceподкрепям  мнението на деси...и моето дете се роди 3,800 и то вървеше едро но като проходи се оправиха нещата... даже сега като чета как на някои майки децата на 1 год са 14 кг... еми моето на почти 3 год е 15 кг но е 1 метър висок така че спокойно като почне да се движи ще постигне нормализация...... Hug

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Скоро ще започне да наддава едва по 150-200 гр на месец или пък въобще да не наддава, а да израства на височина и тогава сигурна съм нещата ще се нормализират. Само твоят кръст да е здрав, че по-слабичък няма да стане, а още дълго ще иска мама да го носи  Mr. Green Да ти е живи и здрав, явно ще стане голям мъж като татко си   bouquet

# 20
  • Мнения: 208
Моето дете се роди 4,250 кг. и още от самото начало си вървеше доста едричка.Много пъти педиатърката ми казваше, че като била толкова едра щяла да трудно да се научи да сяда, да върви и т.н.Да ама не, започна да сяда стабилно в края на 6м.Детето ми от раждането до сега на 8м. е на кърма и в началото се хранеше по 6 пъти на ден, но от 6 м. сме на 4 хранения.Аз лично много от рано я захраних с плодови пюрета за което не съжалявам. Не се притеснявай за това , че детето ти е по едро от другите.Когато започне да се движи повече, да пълзи, да ходи много бързо ще си влезе в нормата.

# 21
  • Мнения: 2 723
Едричък е, ама си има ген.
Като проходи ще спре да наддава толкова бързо

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Значи детето си е просто едро,а не дебело.И на височина е повечко,така че многото килограми се компенсират.Да ти е жив и здрав! Hug

# 23
  • Мнения: 354
и ние сме от тия 8300кг. и 66 см. преди две седмици са ни данните

# 24
  • Мнения: 3 500
Като проходи, ще се "втали". Да ти е жив и здрав!!!  Heart Eyes  bouquet
Peace

# 25
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И ние сме шишковци. LaughingМоже би сме вече над 9,000  кг. и то само на кърма.
Баткото-10.000 кг на 5 месеца.И двамата родени над 4,000 кг.
В повечето случаи тези килограми са временно явление.

# 26
  • Мнения: 3 069
Вики на 7 месеца беше 10, 760 кг.
Ходихме на диетолог във ВМА и бяхме на диета доста дълго време и на него никак не му хареса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт