Чаровна, кротка и гальовна СИАМКА търси истинско семейство

  • 1 999
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
В София ли е мацата?
Бих искала да я видя, дори да я взема пробно (мъжО ще ме изгони, но повече ме интересува реакцията на другите ми две котки, детето, папагала и някои други членове на семейството...)...
Не съм най-подходящият осиновител за дамата, но явно няма други.

# 16
В София ли е мацата?
Бих искала да я видя, дори да я взема пробно (мъжО ще ме изгони, но повече ме интересува реакцията на другите ми две котки, детето, папагала и някои други членове на семейството...)...
Не съм най-подходящият осиновител за дамата, но явно няма други.

Да, мацата е в София!

Искаш ли да ми изпратиш и-мейл на лични и аз ще го дам на "попечителите"  Laughing на мацата, за да ти пишат и да говорите?

# 17
“Ако можете да изберете най-добър приятел за вашите деца, вие най-вероятно ще търсите някой, който да си играе добре, да изслушва техните проблеми без да ги съди, да им дава безусловна любов и да е близо до тях.

Ако това са критериите, които желаете, вие можете направо да изберете за приятел възрастно куче или котка.

Дори ако вашето дете или семейство не е имало домашен любимец през ранните си години, вързастните кучета и котки са пак добър пръв избор за домашен любимец. Животинските приюти и организациите и сдруженията за спасяване на животни са пълни с по-възрастни и жадни да доставят удоволствие на хората и жадни за собствен дом животни. Един по-възрастен домашен любимец може да предложи няколко преимущества. В сравнение със малкото котенце или кученце, възрастните животни принципно са по-спокойни, вече свикнали да живеят в къща и не толкова склонни да дъвчат обзавеждане, обувки и пръсти.

Проучване показва, че по-възрастните домашни любимци имат позитивно влияние и по много други начини също. Robert Poresky, асоцииран професор към Семейни проучвания и хуманни услуги при Kansas State University, е един от десетките учени, които проучват влиянието от домашния любимец вкъщи. Неговите открития включват доказателства, че децата, които са ангажирани и привързани към домашния си любимец, развиват по-високи нива на съпричастност, научават се на отговрност по-рано и може дори да имат по-висок коефициент на интелигентност от децата, които нямат домашни любимци.

"В едно от проучванията ние открихме, че 3 и 4-годишни деца с домашни любимци могат по-добре да разбират чувствата на другите деца, отколкото тези без домашни любимци," казва Poresky. Той също така казва, че приемайки отговорността за животно, могат да се научат много уроци за живота. "Едно куче или коте не винаги ще прави това, което детето иска от тях, и това може да бъде важен урок," казва той. "Това помага на децата да научат, че съществуват и други перспективи и гледни точки за нещата."

Да имаш вкъщи домашен любимец не е достатъчно, казва Poresky. Значение има ангажирането и времето, което детето прекарва с него. "Колкото повече неща правят заедно, толкова по-голям позивния ефект върху живота на детето," продължава той.”

Жалкото е, че тази информация би била интересна за всички мами, не само за тези, които влизат в Хоби.

Мацанката все още си търси семейство. Ето малко нови снимки:





# 18
  • София
  • Мнения: 5 729
 И аз да подбутна на първа страница темата.

# 19
  • Мнения: 212
Много ми стана мъчно и на мен, и аз ако можех да прибера всички животни Sad, дано се е намерил дом за мацата, много е красива

# 20
# 21
Последни новини за сиамката -  миналата седмица беше кастрирана и махнати редичка млечни жлези и сега мацата е като нова  Laughing !

Много обичала да се гушка и да мърка! Надявам се скоро да сложа нови снимки!

Сега вече като е кастрирана има по-големи шансове някой да я осинови!

Общи условия

Активация на акаунт