Майки на породени деца - 7

  • 15 870
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 514
Браво на Андрея! Peace

За първия пост Хранди роди момиченце Алегра през август  Heart Eyes
Поправено! Peace

При нас нищо интересно. Tired

# 16
  • Мнения: 535
Здравейте!
Радвам се, че Андрея вече е по-добре  Laughing  Peace
Пожелавам ви приятен изборен ден!

# 17
  • Мнения: 240
Здрасти,

да ви питам някой имал ли е проблем с плесенясали стени.....проблавала съм различни препарати против плесен обаче пусто като дойде есен и няма оправия--изчиства се за малко и после пак наново. Притеснява ме факта да не се отразява на здравето на децата и ако не е основна причина то плесента да провокира хреми и сополи непрекъснато----в момента пак сме с хрема и двамата  Та направо незна хич не ми се мести ама май ще се наложи...миналата година от октомври до края ан април имахме мухъл с малки прекъсвания като го изчистим и все бяха болни, ту хрема ту гърло ту нещо друго, не съм убедена, че е от плесените ама ако е.......

Бай за сега

# 18
  • Мнения: 2 722
vihronrav и кашлицата и сополите може да са от мухъла и плесента, нищо че са Пенецилин  Laughing
По тази причина аз правя по никое време ремонт и приготвям нова детска стая - съседите отново протекоха, пак по есенно време, а не искам децата да карат зимата в мухъла.
Открих един антимухълин тук по пазарите, върши работа, но ако мястото е поддатливо на плесенясване, пак ще се натрупа.

# 19
  • Мнения: 240
Мда ремонта е решение, но в нашия слуай е невъзможно защото сме под наем, в интерес на истината от няколко дни чета за влагоуловители, обаче..първо електрическите са доста скъпи /ако беше наш да има смисъл но сега....каква е гаранцията, че ще ми трябва и за в бъдеще ако се преместим/ и второ апартамента си е влажен квото и да правя--суша в банята и проветрявам почти по цял ден сме на отворен прозорец и имаме постоянна температура уж...друг е въпроса, че в момента и навън е толкова влажно та все тая дали проветрявам...май решението действително е местене, но освен хамалогия се изискват и финанси, че освен наеми и други деподизит на собствениците и агенциите прибират доста пари...но ако това е единственото решение..то като трябва трябва Sunglasses, хич не ми се карат 8 месеци с хреми и други   такива екстри.

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 20:15 от vihronrav

# 20
  • Мнения: 3 595
Вихронрав и аз за ремонт щях да ти кажа. При нас мухъла също беше кошмар. Пролетта търсих по-трайно решение на проблема и се спряхме на Термошилд. Това е топлоизолираща, шумоизолираща и противомухълна боя. Беше доста скъпа, но поне засега си струва. Стаята видимо се затопли, мухъл оттогава нямаме, виж за шумоизолацията не мога да кажа, защото преди не използвахме стаята и незнам как се е чувало ревящо бебе от там. Когато имаме възможност ще направим и на другата си северна стая  Peace

# 21
  • Мнения: 4 514
Здрасти. За мухльото, много добре действа и най-обикновена белина. Правиш разтвор с вода и пръскаш. (Или пък търкаш? newsm78) Както и да е, мои приятели с това го махнаха. Но не знам колко е трайно.
Иви, тази Термошилд боя колко струва и навсякъде ли я има? Имам предвид по магазини от типа на Бриколаж, Метро и т.н.

# 22
  • Мнения: 3 595
Във Варна я имаше само на 1 място, предполагам и в София е така. Намерих ето този линк с описание. Най-долу са цените. Българският вариант на термошилд е термомакс. Предлагат и двете. Дадоха ни 2 години гаранция до колкото помня. Координатите за Варна ги има тук. Като им звъннеш могат да ти дадат за града който те интересува.

# 23
  • Мнения: 5 391
Здравейте! Grinning
Днес така съм се разшетала, че не ми остана време да седна пред компа.
И цветя присаждах, че хем им е време, хем после едва ли ще ми е до тях.

Имам въпрос и молба, дайте идея какъв подарък да взема на Пресил за Коледа, тогава ще е на 1,9 месеца.
Какво би било хубаво, занимателно и развиващо за тази възраст?

# 24
  • Мнения: 326
Здравейте мами на породени дечица  Hug . Може ли да ми кажете от къде си купувате колички за такива породени деца, въобще продават ли се такива или са правени саморъчно. Виждала съм такива из уличите но ми е неудобно да питам директно. Ако0 мойе да ми кажете магазин в София, ще съм ви много признателна.   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 632
Здравейте мами на породени дечица  Hug . Може ли да ми кажете от къде си купувате колички за такива породени деца, въобще продават ли се такива или са правени саморъчно. Виждала съм такива из уличите но ми е неудобно да питам директно. Ако0 мойе да ми кажете магазин в София, ще съм ви много признателна.   bouquet
http://bebe.start.bg/article.php?aid=8998
http://www.obiavi.bg/?status=adds&action=view&CategoryID=90&ID=56411
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=710
Само че не знам колко са актуални обявите.

# 26
  • Мнения: 3 089
благодаря за честитките и благопожеланията за рождения ден на петранка и за другите наричания, дето бяха за мен! хубаво е, когато има хора, които да се включват във важните за теб /мен/ празници.

петриният рд мина отвратително за мен. готвих за 10 човека и се въртях около желанията на всеки. ще спестя подробности и само ще кажа, че в 9.30 след като последователно приспах камен и петра, зарязах гостите и се качих в нашата спалня, за да не се разкрещя. торта не опитах, а също и семейна снимка на 4-мата не се случи. както, впрочем, и миналата година. иначе тази събота беше истинското парти на петра. Е то вече беше МНОГО голямо и МНОГО
шумно дори за нашите разбирания  Mr. Green  ние /т.е. АЗ  Mr. Green  / сме доволни! имаше хора като за една сватба, шум, крясъци, врещене, пукане на балони, рев, смях - абе от всичко по много. точно както си му е редът. все така си нямаме нито една снимка, но вече спрях да се тюхкам за тая работа.

Другото ново при мен беше, че в събота получих много примамливо предложение за работа с много висока заплата и почти никакви отговорности /т.е.ниска длъжност/, което в неделя отхвърлих  Laughing

И другото ново е, че днес за 8 часа вдигнах 39 градуса. Бях като парцал. Спешно се вдигнахме до ЛЛ и се оказа, че това, дето съм си мислила, че едната гърда ме боли заради някакъв банел на сутиен, всъщност изобщо не било така и съм имала начален мастит, от който именно съм вдигнала Т. Доки предписа една камара лЮкарства, но аз отсвирих всичко и почнах да се налагам със зелеви листа. Така че сега Т нямам, но болката в гърдата си стои – все едно някой ме е бил  Laughing
Ох, отивам да къпя бебета и после ще си лягам, че днешните болежки ме смазаха!

и простете, но назад няма да чета  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 6 258
Майчето, ако не знаеш за лецитина да ти кажа - на мен много ми помага п/в запушени канали.

# 28
  • Мнения: 3 595
Майче зелката ще помогне Peace Стискай зъби  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 205
МИнавам да ви понагледам и да се подготвя малко психически, че то почти вече не остана. А така се подмотквам - даже още багажа не съм си приготвила, дано няма изненади, че ще пада Голямото Среднощно Търсене на четката за зъби и джапанки, които все още да ми стават...

Общи условия

Активация на акаунт