Захранване-домашни или готови пюрета от магазина?

  • 1 742
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Аз лично се доверявам на законовите разпоредби какво се дефинира като консервант и в какви количества се смята за ок в бебешките храни според европейското законодателство. Така че смятам за достатъчно уверението на Хип и да, още в началото прочетох бележката под черта  Peace Обаче който не му стига това .... ами не знам, освен от собствен източник  Wink

Естествено трябва да се четат етикетите - внимателно  поне Хип-ските не са със сол и захар.

И аз смятам за несериозен аргумента за не-стерилност на домашните. Вариш ги - какво толкова. Обаче в началото на захранването се безпокоях за нивата на нитрати в зеленчуците, например. Разумен компромис между прясно домашно и не-нитратско са био продуктите с гарантиран произход. Преди купувах такива (замръзени, даже си имах предпочитани фирми, бях изчела бая за тях, или от био магазин) и готвех - супер решение, обаче времеемко  Embarassed При нас няма детски кухни. Сега вече не съм толкова стриктно за био-то и му купувам и 'обикновени' плодове и зеленчуци. Обаче варианта с био пресни плодове и зеленуци върви в държави, където има контрол върху какво се дефинира като био...

# 16
  • Мнения: 527
Обаче варианта с био пресни плодове и зеленуци върви в държави, където има контрол върху какво се дефинира като био...



Ето това е разликата  PeaceТук съм виждала зеленчуци обявени за био,а после се оказа че не са,само са по-скъпи от другите

# 17
  • Мнения: 1 321
Аз започнах с готовите пюрета на Хипп но може би трябваше да бъда по-настоятелна с приготвените домашно понеже после много трудно премина към кухнята.Така че моя съвет е да започнеш да готвиш а понякога може да даваш и готови. Peace

# 18
  • Мнения: 527
Най-хубавата храна е прясно приготвената.
Надникни в съседния подфорум и виж темата на Блонди за екстрите в готовите пюрета.

Може ли линк ?Wink

# 19
  • Мнения: 1 674
 ThinkingПърво с готови,а после ако ви харесват домашните давай и от тях. Hug

# 20
  • Мнения: 6 029
Най-хубавата храна е прясно приготвената.
Надникни в съседния подфорум и виж темата на Блонди за екстрите в готовите пюрета.

Може ли линк ?Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237426.0

# 21
  • Мнения: 527
А какво ще кажете за Нестле Алете,доволни ли сте от тях(тези ,които ги ползват)?

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
А какво ще кажете за Нестле Алете,доволни ли сте от тях(тези ,които ги ползват)?

За мен Алете специално са много добри, останалите неща на Нестле ги избягвам, може би съм предубедена. Но най- много като че ли купувах Гербер и Семпер от рибените.

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 23:25 от Мериа

# 23
  • Мнения: 3 695
А какво ще кажете за Нестле Алете,доволни ли сте от тях(тези ,които ги ползват)?
На всички продукти на Нестле, които съм виждала, пише (макар и с много ситни букви), че може да съдържат следи от мляко, поради това ги избягвам.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт