Дъщеря ми фъфли!

  • 5 283
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Етиа, имате явно същия проблем. Значи, наистина може и някакво имитиране и глезотийка да е. Е, аз ще се срещна с логопед, дано с глезотията си останем.

# 16
  • Мнения: 3 506
Забравих да кажа, че при нас това се получи в момент, в който малко по-активно почна дребчо да слуша английски. Логопедката каза, че често се получавало при двуезичните деца, така че и това го премисляхме като вариант. Все пак в крайна сметка и при нас се оказа друго, е, не съвсем глезотийка, но близко... Все пак логопед няма да навреди, а първите няколко посещения дори са забавни за децата.

# 17
  • Мнения: 8 769
Записах час за логопед чак за събота.
В същност, наистина може и да има връзка с английския. Напоследък много повече се занимаваме с нея, иска да учи думички, изрази, повтаря, четем активно книжки на английски (в същност това го правим от най-ранни младини още). Може и това да повлиява, не се бях сетила.

# 18
  • Мнения: 3 506
И ние така с английския - по малко се занимаваме от най-ранни младини, а тогава започнахме малко по-активно. Щом и при вас го има това съвпадение, може пък и да има нещо общо, да се наслагват няколко фактора newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
tutti, мерси   bouquet

Замислям се сериозно за логопед. Не ми беше хрумвало, че може да е от езиците.  newsm78

Тази вечер ме попита дали ще ходи в "Пълна промяна", защото съска...  Sick Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 506
Не ми беше хрумвало, че може да е от езиците. 

Това беше една от първите възможни причини, които изтъкна нашата логопедка.
Втората беше намален слух по време на настинка (въпреки че няма болки в ушите), т.е. ако детето често е с настинки, излиза, че доста време е с намален слух.
Както казах имаше и други, не толкова прости...

Ако някой още се чуди, още веднъж - това не е някакво изследване, от което да боли, че да се отлага. Напротив, първите пъти е забавно за децата, като игра е, посещение на ново място с интересни играчки и т.н. Е, ако се наложат по-редовни посещения, може и да им избяга мотивацията, но дотогава им е все едно ходят в детски клуб.

# 21
  • Мнения: 8 769

Ако някой още се чуди, още веднъж - това не е някакво изследване, от което да боли, че да се отлага. Напротив, първите пъти е забавно за децата, като игра е, посещение на ново място с интересни играчки и т.н.
Действително, днес ходихме на логопед, и на Кейти толкова й хареса, че не искаше да си тръгва. Едно шареничко такова с множество книжки и играчки.... Flutter
Хубавата новина е, че няма нужда от редовни посещения. Логопедката каза, че има правилна настройка за зяуците, и ни предписа упражнения, които да правим у дома. Вероятно става въпрос за подражание (специално за "с" и "з"), което не трябва да се превръща в навик. "Ш", "Ч"-няма проблем, поне докато стане на 5 и половина, когато вече ще могат да усещат по-ясно звуковата разлика.
Благодаря на Лого5ка за съветите и помощта!  bouquet  Hug
Благодаря и на всички, които се включиха, споделяйки опит! Hug  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 568
Успех!
Всичко ще е на ред!!!  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 800
С моя много отдавна /година може би/ се хваля, че говори много и много правилно, включително съскащи съгласни и "Р", но напоследък е прихванал някаква "мода" от яслата - прихапва си долната устна и не я пуска за нищо на света. Нищо не му се разбира като говори, ястото между брадичката и долната му устна е разранено и в пъпки, но на човека така му харесва. Пробвах какво ли не, не изпълнявам никакви желания, защото не ги разбирам, лишавам го от всичко, което обича и никакъв резултат. Ще чакам да му мине и тая фаза. Успех и на теб, дано отмине бързо, незнам какво да те посъветвам, ако настояваш много може да се заинати и да стане по-зле положението.

# 24
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Това с устничката не е добре. Тези лоши навици понякога остават дългогодишни. Опитайте с консултация с ортодонт (детски) Имат някакви специални апаратчета.

# 25
  • Мнения: 8 769
Alik, наистина консултирайте се, както ви е посъветвала Лого5ка. Успех с преборването на ужасния навик! Hug
Ние след консултацията с логопед, започнахме упражненията. Ето, вече трети ден си говорим, и започва лека полека да казва ясно звуците. Е, не във всички думи и все още рядко, но го прави. Хубавото е, че наистина може да ги изговаря правилно, стига да пожелае.
Мисля, че добра роля изигра и факта, че от петък не е на дг, заради прищявката на едната госпожа и няма досег с детето в групата, което има дефект в говора. Но от утре пак ще я пратя на ринга и ще видим как ще се развият нещата.

Общи условия

Активация на акаунт