Още за суеверията или подобни на тях

  • 2 688
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Уф, как може млада жена да вярва на подобни простотии, не мога да се начудя. На твое място бих се почувствала много кофти от тези условия дето ги е поставила. Я я питай дали е гледала гащите на акушерките и докторките в родилното, дето са пипали детето и, дали не са в цикъл. Без майтап.
много си права  smile3532

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако на мен някой ми постави такива условия, може да забрави да се виждаме, пък ако ще и брат ми да е. Това да не е бизнес среща, че да се слагат условия.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Специално за тези не знаех... но по принцип аз вярвам на суеверия  Blush Wink

# 18
  • Мнения: 2 149
Уф, как може млада жена да вярва на подобни простотии, не мога да се начудя. На твое място бих се почувствала много кофти от тези условия дето ги е поставила. Я я питай дали е гледала гащите на акушерките и докторките в родилното, дето са пипали детето и, дали не са в цикъл. Без майтап.
Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 67
Мда-а-а, май нама да ходя.
Както каза мъжо, кажи и, че си в цикъл и няма кой да ти гледа детето  Joy.

# 20
  • Мнения: 28
аз когато правих погача имаше и мъже и жени и деца, по принцип съм суеверна ,но не всеки път вярвам.според мен отиди защото ти е снаха,но по принцип не би трябвало да  се поставят такива усливия -като искаш  да ти дойде гост го каниш като не искаш не го каниш.
разкажи после ако ходиш как е минало

# 21
  • София
  • Мнения: 1 762
Мда-а-а, май нама да ходя.
Както каза мъжо, кажи и, че си в цикъл и няма кой да ти гледа детето  Joy.

 Peace Добре те е посъветвал мъжо............. Присъствала съм на много погачи, знам за това суеверие. Но условието не беше въобще да не се ходи, а ако жената е в цикъл да откъсне конец от някоя от дрехите си и вечерта този конец да се сложи във ваничката за къпане. За да не било пъпчиво  newsm78  Май и моето го къпах след погачата с една връзка конци  Joy Свят голям, хора разни.............

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е редовна тая работа Crazy

# 23
  • Мнения: 189
да и аЗ съм чувала,но само За цикълът ако бебето не е минало 40 дена не било хубаво жена в цикъл да го доближава детето можело да се обрине

 Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 4 806
има две страни - или се уважава мнението на жената, или не се уважава и се правим на интересни с "В 21 век сме, бе хора, какви погачи!!!"
Каквито и да са и мотивите, тя има правото да поставя изисквания. Както всяка от нас. Особено, когато става дума за детето. Понякога това е молбата да се спазват традициите, друг това е категоричното "Не ми навирайте бабини деветини" (или както там се пише).

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Да, жената има право да постави изисквания, а всеки има право да прецени дали тези изисквания са му приятни или не, и съответно дали да приеме поканата или не.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 478
защо пък и детето да не вземаш-за това не съм чувала

# 27
  • Мнения: 3 241
Тази работа с цикъла е наистина отживелица от времена с по-скромна хигиена ooooh!
Имаше преди време тема с обяснения по разните суеверия, но май е време и да си актуализираме начина на разсъждение  Stop

# 28
  • Мнения: 386
има две страни - или се уважава мнението на жената, или не се уважава и се правим на интересни с "В 21 век сме, бе хора, какви погачи!!!"
Каквито и да са и мотивите, тя има правото да поставя изисквания. Както всяка от нас. Особено, когато става дума за детето. Понякога това е молбата да се спазват традициите, друг това е категоричното "Не ми навирайте бабини деветини" (или както там се пише).

абсолютно съм съгласна с асса. ако жената си е решила да го прави по традицията, има право. в крайна сметка погача на нейното си дете прави, твоя си работа вярваш или не. все пак обаче бих те посъветвала да отидеш и да й спазиш изискването, в крайна сметка род сте и можеш да се съобразиш с такова минимално изискване.

това с менструацията е старо колкото света и не е свързано с хигиената, между другото, а с циклите на луната и ред други неща и схващания за нечистост, това е вярване, което съществува в буквално всяка митологична система, все има нещо вярно в притесненията на древните - и то не че сме Мръсни, а че се Пречистваме всеки месец

колкото до каненето само на жени на нашенските Погачи - това е страхотно като се замислиш, защото е очевидно, че традицията цени като пръв и най-важен кръг за представянето на новороденото пред Жените, т.е. Майките, най-важните за рода. абе няма нищо случайно в тия неща и не виждам причина да не се спазват. аз поне харесвам ритуала. може би защото за мен е ритуал, а не суеверие?

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 23:28 от nadezda isabel

# 29
  • София
  • Мнения: 397
И аз не мисля, че е суеверие- щом и в църквата не пускат така, значи си е елемент от християнската вяра. Друг въпрос е дали въобще на днешно време нещо се спазва.

Общи условия

Активация на акаунт