Как се борите с компютрите?

  • 10 137
  • 173
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Моя беше на 3 г. като го перна тази компютърна болест и сега му сърбам попарката. Blush
То по-скоро ние сме виновни... Blush

# 121
  • Мнения: 123
Нямаме такъв проблем като зависимост от компютъра.
На девойката и е разрешено да бъде пред него 1 час на ден.Е,понякога го надминава... Mr. Green.Но винаги след като е свършила с другите си ангажиминти.
Дори напоследък наблюдавам друга тенденция - предпочита да си играе с куклите /нищо,че е почти 10 магарица hahaha/.

# 122
Не се боря. Имаме правила вкъщи за работата с компютър и девойката ги спазва. Правим много неща заедно и си намираме общи интереси.

# 123
  • Мнения: 38
Не се боря. Имаме правила вкъщи за работата с компютър и девойката ги спазва. Правим много неща заедно и си намираме общи интереси.
Напълно подкрепям мнението на мърморана. Защо да се боря с нещо, което му е интересно. Още повече, че ние не ползваме компютъра само за игри, скайп и ровене из торентите. Определено има интереси в областта на ИТ и информатиката. С баща си учат програмиране. Важното е да създадеш интерес в детето си към нещо, а това става като си говорим по между си. Май проблем с компютрите имат деца, които са самотни, с които никой не говори.

# 124
  • Мнения: 148
И аз съм изключила захранващия кабел, момъкът е само на 2,9 години. Има завидни компютърни умения, включва, изключва, отваря прозорци, намира си играта и гърми по цял ден #Cussing out Кой го научи ли?! Баща му още от бебе, много ревял, докато ме няма, разбирайте 30 минути и давай да играем и така.. Сега ние не ползваме и той също.
Снощи пак се тръшка, но вече не ми правиа и тка... впечетление.
   И аз имам малък син, слава Богу, той гледа само филчета, но имам позната, чието дете и знае паролата на компютъра. Детето е на 3, 5 г. Пуска си сам игри... Знае къде е паузата, къде се спира... Въобще... Приятелката ми не може да му вземе компютъръра... и тка...

# 125
  • Мнения: 651
А какво лошо има едно 3-4 годишно дете да умее да управлява само елементаните си компютърни нужди?

# 126
  • Мнения: 148
А какво лошо има едно 3-4 годишно дете да умее да управлява само елементаните си компютърни нужди?
Просто детето почва да се пристрастява и може да стана като онези дебели  чичковци, които прекарват доста голяма част от живота си пред тези компютри...

# 127
# 128
# 129
  • Мнения: 292
Здравейте майчета,
не успях да изчета цялата тема и затова предварително се извинявам ако повтарям нечие мнение, но искам да ви предложа една книга, която преди години ми подариха. Много ми помогна и ми даде добри идеи за интересни занимания без комп и телевизор. Повечето идейки са с подръчни средства и ги има във всеки дом, така че са така да се каже общо достъпни. Книгата се казва: "501 занимания за деца" с автор Дай Ходжис.

Искам да ви цитирам част от предговора:
"Най-новите изследвания сочат, че гледането на телевизия заема челно място  сред извънучилищните занимания на децата. Благодарение на това днес ни се налага да решаваме различни проблеми, свързани с прекомерното затлъстяване на децата, които часове наред седят пред телевизира, вместо да ритат топка или да участват в други активни дейности. Резултатите от изследванията също сочат, че децата, които гледат най-много телевизия, имат и слаби резултати в училище."

# 130
  • вкъщи
  • Мнения: 704
поставам ограничение колко часа може да играят на ден и от какво зависи това

# 131
  • София
  • Мнения: 74
На мен ми писна да се боря! Бори се да има добри оценки, бори се да прочете някоя книга, бори се да спортува, бори се да не виси по цял ден пред компютъра ... - нещо ми омръзна този безкраен напън.
Таза ваканция особено по цял ден е пред компютъра, добре че учителката им е дала доста домашни … ама като ги напише пак сяда. Не ми се вижда нормално един тинейджър да играе толкова много време, защото така се изолира в един измислен свят, с измислени герои и измислени проблеми – но не знам какво да правя, предала съм се вече.

# 132
  • Мнения: 25 808
Не ми се вижда нормално един тинейджър да играе толкова много време, защото така се изолира в един измислен свят, с измислени герои и измислени проблеми – но не знам какво да правя, предала съм се вече.

Покажи му, че на компютъра могат да се правят куп други неща, освен да се играят игри.

# 133
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Докато беше студено и моята дъщеря прекарваше всяка свободна минута пред компютъра. Сега когато е топло повече е на вън с приятелите си.

# 134
Просто казвам стига и толкова. Те са свикнали, че не бива да се прекалява. Макар че аз като бях малък колко съм джиткал....

Общи условия

Активация на акаунт