Как се борите с компютрите?

  • 10 137
  • 173
  •   1
Отговори
# 135
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
На мен ми писна да се боря! Бори се да има добри оценки, бори се да прочете някоя книга, бори се да спортува, бори се да не виси по цял ден пред компютъра ... - нещо ми омръзна този безкраен напън.
Таза ваканция особено по цял ден е пред компютъра, добре че учителката им е дала доста домашни … ама като ги напише пак сяда. Не ми се вижда нормално един тинейджър да играе толкова много време, защото така се изолира в един измислен свят, с измислени герои и измислени проблеми – но не знам какво да правя, предала съм се вече.


същата работа и при нас  #2gunfire

# 136
  • на майната си
  • Мнения: 425
Дъщеря ми е на 8. Скоро сложихме в нейната стая, иначе знаеше че на мама компа не се пипа Simple Smile.
Използва го вечер да си поговори с някоя приятелка по скайп-а и почна да рови за игрички. Засега, като кажа спирай го прави, ако по-нататък видя проблеми съм обещала парола и тотално спиране на нет-а. Игрите извън нет-а засега не я влекат, може би защото у нас и двамата не играем /само мъжо мноооого рядко/. Надявам се да успея да се справя.

# 137
  • Мнения: 2 011
Моя младеж е от три годишен с този проблем, чудех се какво да правя. Едва тази година (сега е на 7) предприех някои мерки, които проработиха. Записах го да тренира два вида спорт и започнахме да каним деца в къщи.  Часовете пред компютъра чувствително намаляха.
И моя е така, компютрите завладяха децата. Сега  поне времето се стопли и отделяме повече време за разходка на вън  с  колело , за футбол и разни там други игри.
Но иначе съм се замисляла сериозно да  сложа парола защото тази есен ще е първокласник и ще отделяме много повече време за друг вид дейност!  newsm78 Peace

# 138
Имаме разписание за  седен пре компютъра

# 139
  • Мнения: 2 013
Аз съм пред голяма дилема дали да им купя личен компютър или не.

# 140
  • София
  • Мнения: 62 595
Скоро моите личнен компютър няма да имат. Все още не им трябва за друго, освен за игри и чат-пат да потърсят нещо за училище. НИто са ги юрнали да пишат доклади, нито някаква сериозна работа ги е скъсала, че да им купуваме компютри. Нямат скайп и др. подобни съвсем умишлено от съображения за безопасност.

# 141
  • Карлово
  • Мнения: 4 686
Аз пък и купих личен компютър. Всъщност, тя си събира пари, вместо коледни подаръци и такива за рождения и ден. На нейната машина се учи да си разархивира, да ползва Демон тулс, да си прави презентации. Ще се научи и да го преинсталира като се забатачи. Не съжалявам. Времето и на компютъра не се е удължило, като знае, че може винаги, когато е свободна да си се занимава, намира време и за други неща. Интернет, обаче на него няма. Чатът е загубено време в моите очи. Ако иска да ползва мрежата на моя компютър позволявам до час.
ПП. Сега събра за принтер, Grinning но не сме избрали.

# 142
  • Мнения: 300
В началото когато го купихме все се карахме кой кога и по колко да стои на компа но в последствие и особенно като се стопли времето прекарва повече време навън.Може би защото има много приятели от блока.Но зимата беше ужас....За сега успяваму да удър Peaceжаме положението.

# 143
  • Мнения: 12
Ох мисля,че на този проблем няма решение Cry

# 144
  • Мнения: 245
Сложила съм парола на компютъра. Но когато му кажа да стане от него, става. За сега ме слуша, но знае, че прекали ли, няма да седне после на него дълго време.

# 145
  • Мнения: 1 159
Не се боря,според мен е нормално,всеки си има някакъв интерес,и на мен едно време ми ограничаваха четенето на книги,че имам проблеми с очите!Ама знаете ли аз какво правех?Четях си с фенерче под одеалото,да не види родителското тяло,че свети в детската стая!Така де,7 диоптъра не се правят лесно Rolling Eyes!Така че,нека си играе детето!


# 146
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ограничавам времето повече игри навън

# 147
  • Мнения: 18
Нашето момиче вече е на 12, а мрази да играе игри ( на компютъра ) тя виси по форуми, борави доста добре с фотошоп-а, даже прави и сайтове. Така че, като продължава да се учи и трупа опит нямам нищо против да седи на компютъра, но трябва да спазва графика - 1час ако седи час и половина / два играе навън и така  Hug

# 148
  • Мнения: 310
Сечил браво само така. И ние се опитваме да въдворим ред и сега като се оправи времето излизат навън с приятелчета така че се редуват малко единия е на компютъра другия е на вън после обратното, но наистина се пристрастяват и е трудно да ги откъснеш.

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 15:01 от suni4ka

# 149
  • София
  • Мнения: 62 595
Покрай поста на Сечил реших да попитам нещо. Как се отнасяте към това децата да посещават чатове, форуми, да имат акаунти в Скайп и Кю-то и да говорят с непознати?
Аз съм много скептична. Това, че детето е вкъщи не означава, че някой не се е лепнал за него в скайпа или някой форум. С две думи у дома им е забранено. За да си говорят със съученици използват нашите акаунти.

Общи условия

Активация на акаунт