какво да правя ? освен кърма,тече и кръв

  • 3 391
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 267
Нещата се подобриха, няма запушени канали ,но проблемът с разранените зърна остава... явно ще трябва време...тя е спряла да кърми, само изцежда, но се тревожа,че има вероятност от отбиване...ако продължи с кърменето няма ли нещата да се нормализират и зърната да закърнеят..При мен така беше,вие как мислите?

# 16
  • Мнения: 636
Аз имах същия проблем. Бебето се беше нагълтало с кръв и една вечер повърна солидно количество ярко червена кръв Shocked.В спешното ми обясниха, че е от рагадите и временно да спра да и давам от гърдите докато раничките зарастнат. През това време се цедях и непрекъснато се мажех с Лансинох. Рагадите при мен зарастнаха за 2-3 дни. Веднага след това започнах отново да я кърмя и нещата се оправиха. Дано по-скоро да се възстанови и да усети истинското удоволствие от кърменето  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 829
Ани, щом е спряла да кърми засега, значи приятелката ти е взела решение-може би просто е стигнала лимита си на болка, или е отчаяна че иначе няма да и се оправят гърдите. Мисля, че ако я навиваш да кърми в момента може само да загубиш доверието и. По-скоро на твое място бих я подкрепила-щом така е решила, нека няколко дни да цеди. Опитай да я посъветваш да дава изцедената кърма/АМ с лъжичка, чашка, пипетка, или с шише с по-малка дупка. Дано по-скоро и се оправят зърната-сигурно после ще и помогнеш да върне бебето на гърда. Може още от сега заедно да прочетете статиите за кърмаческа стачка-така тя ще е по-подготвена за евентуалните трудности.
Дано всичко мине без проблем!!! Hug

# 18
  • Мнения: 368
Здравей,

След като родих и аз се сблъсках със същия проблем. В един момент зърната бяха станали като наядени, а отстрани имаше дупчици, все едно липсваше парченце месо. Отгоре пък се бяха разранили и пускаха кръв. Всичко се оправи когато си взех колекторите за гърди на Авент и така не се допираше нищо до гърдите, което да дразни. Освен това като бебко се опита да засмуче зърното, то не е "спляскано" навътре и не го нараняваше при засукване.
Само да кажа, че нито ден не съм спирала да кърмя, въпреки силната болка (на моменти едва издържах). Все пак детето трябва да си обработи зърното иначе и след като отново започне да кърми ще се получи същия проблем. А за кръвта - не му пречеше  Peace

И на мен с тези колектори ми се оправиха зърната! Аз умирах от болка като засукваше. Плачех си при всяко кърмене. Кръвта не пречи - ние и до Пирогов ходихме, защото като върнеше имаше и кръв в млякото, ама се оказа, че отрано съм захранила с друга храна Simple Smile

На мама вампирчето  Heart Eyes За месец качи 1400 гр. и 6 см Simple Smile

# 19
Znam kak se chuvstva vashata poznata. Ujasno e. Vijdam, che suobshtenieto e otdavna, dano problemut e prikljuchil. Az otkurmih dve detsa i rabotia kato dobrovolen suvetnik po kurmeneto v grada, v koito jiveia, v Anglia. Fakt e, che zurnata kruviat poradi edna edinstvena prichina - nepravilno zasmukvane - bebcho iavno samo duvche zurnoto. Nujno e vashata priatelka da butne glavichkata na detentze leko dokato zurnoto izchezne ot pogled i bebeto izglejda taka, siakash e nalappalo po-goliamata chast ot gurdata ( dori izglejda strashno, imash chuvstvo, che shte se zadushat). Nai-dobroto lekarstvo za kurviahsti zurna ( az gi imah s vtoroto mi dete) e ....kurmeneto. Kolkoto poveche kurmi, tolkova po-malko shte ia boli. Sushto taka gurdite triabva da se ostaviat na vuzduh za kratko. Kritichno e obache da se ubedite, che bebeto zasmukva kurma pravilno, niakoi bebeta se rajdat s vrodeno chuvstvo kak da go praviat, moiata dushteria beshe edno ot tiah i imahme mnogo polojitelno i lesno kurmene dokato tia stana na 15 meseca!
Uspeh.

# 20
  • Мнения: 1 341
Аз също имах сходен проблем- мастит и разранени зърна от които течеше кръв.
За разранените зърна- аз също от болка и малко информираност цедях и давах на бебка от шише, за около 2 дни забелязах, че маклката отказва да суче. Тогава поддържах връзка с Асинка по тел. и благодарение на нея все още кърмя дъщера си успешно. Та моите зърна бяха плоски,което усложнява захапването на бебето, зърната бяха ужасна гледка. Но продължих да кърмя, като след това оставах слюнката на бебето и кърма да засъхва и мажех с Лансинох.
След като зърното ми се оформи бебето засукваше по-добре и раните постепено зараснаха.
Та мисълта ми е да не е с плоски зърна момичето? Аз лично си помагах много и с помпата, дръпвах 3-4 пъти, за да се оформи поне малко зърното и давах на бебата.

Успех, дано скоро да се оправи и се кърмят дълго време. Peace

Общи условия

Активация на акаунт