С какви ролки за коса мога да постигна такъв ефект?

  • 26 324
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мене няма да стане с лепящите ролки,но щом искаш пробвай.За 10 мин, ще се развалят.

Добре де, кажи с кои ще стане?!

Може би с донпренени ролки от тези по-големките + пяна за къдрици.

Да, с дунапренени също става. Може и с тези, които се варят предварително, може и с огъващите се спиралки. Аз казах с лепящите се, защото с тях ми е най-лесно. Преди години съм го правила и с дунапренени, но размерът им беше по-малък и станах много на ситно. Трябваше ми половин ден, за да се отпусне и да заприлича на нещо. Освен това лепящите се ролки струват 2-3 лева. За проба, според мен не е чак толкова скъпо. Въпросът не е в ролките, а в тяхната големина и начина на навиване на косата. Също така много зависи  и от косата, дали е податлива на къдрене, държи ли накъдреното.

# 16
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672


Имам впредвид последния размер(най-голямата), а с по-малките наистина къдриците са... направо на масури стават, особено ако ги предържа по-дълго време на главата си не съм за гледане  smile3511.

То си зависи и от косата, но при всички положения трябва да с по-голям диаметър (който и тип да избереш) и с пробване ще разбереш колко време да стоиш с тях - за най-добър ефект.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Мерси за снимковия материал.  Simple Smile

Те по какъв начин действат, как точно се ползват? Просто се навиват или? А защо са дунапренени?  Crazy

# 18
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Дунапренени са, защото може да се спи с тях(така знам аз), но пак не е много удобно(от опит), а и за твоята коса няма да е нужно да спиш с тях, защото е по-къса.

Начина на действие е различен, както вече казах, зависи от косата(колко е податлива на къдрене). Но ще ти кажа аз как действам: На леко влажна коса слагам пяна и навивам, като изсъхне(може да си помогнеш със сушоар) ги развивам и при дооформянето може да се сложи лак за по-дълготраен ефект.

Забележка: Косата не бива да е много мокра, защото като отвиеш ролките си остава мокра (заради дунапрена изсъхва доста бавно) и никакъв ефект от къдренето.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А не може ли само лак преди навиването? Че не ми се купува и пяна, и лак, при положение, че я ги ползвам, я не.  Rolling Eyes

Не знам докъде ще ми стигне ентусиазма.

# 20
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
А не може ли само лак преди навиването? Че не ми се купува и пяна, и лак, при положение, че я ги ползвам, я не.  Rolling Eyes

Не знам докъде ще ми стигне ентусиазма.

Пробвай, но не слагай много лак, защото ще стане на клечки.

# 21
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Киса,  да споделиш резултата като се накъдриш.
          Wink

# 22
  • Мнения: 3 830
Дунапренени ролки, може и с някоя по-широка маша Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 320
Защо не пробваш със дифузер и по-силни продукти, като някаква пяна или крем!?  newsm78
Аз го постигам подобен ефект само с дифузера и едно кремче за оформяне на къдрици. След това доразрошвам със сешиара на студено и готово.

Оффф ама хич не ме бива в обясненията

# 24
  • Мнения: 121
Това се получава с дифузер и пяня за къдрици перди това . С ролките ефекта е по различен:)

# 25
  • Мнения: 3 782
Мен също ме интересива тази тема. Ммам от всякакъв вид ролки и честно да си кажа чак такива къдрици не мога да постигна. От лепящите, от донапренените, от тези дето се огъват навсякъде... Косата ми е много права и ми се иска поне понякога да имам къдрици. Щ следя темата.

# 26
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
...От лепящите, от донапренените, от тези дето се огъват навсякъде......

И аз Peace , а с тези ролки "дето се огъват" страхотни къдри си правя, жалко че нямам снимка да ви покажа.

Къдриците ги докарвам, ама трайността им не вингаи не удовлетворява... още съм в търсене на идеалния фиксатор.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 193
Киса, а ти непременно ли държиш да си къдриш косата в домашни условия. За мен този ефект от снимката е постигнат с дифузер.
Мен един път ме изсушиха с дифузер, но се получи един ужас Crazy
Все пак зависи от косата и от формата на лицето. При теб мисля, че ще стои добре Peace

# 28
Аз съм с дълга права като клечка коса и постигам този ефект по следния начин- навивам на тънки кичури, напръскани с лак, цялата коса с такава маша -по-дебеличка трябва да е.
 Започвам навиването от тила нагоре-пръскаш кичура,навиваш.
Много е бавно и досадно,но пък тази прическа стои поне два дена.Simple Smile
По време на навиването косата "се изпича", заради лака и става малко твърда.
След приключване на навиването обаче, с пръсти разрошвам косата до омекването й и "бухването" на къдриците.
Забравих нещо важно-за да се вдигне косата от корена, навиването започва максимално близко до скалпа,като кичура се навива обратно на растежа на косата. А накрая си оформям с гребен и още малко лак бретона- вдигам го още повече от корена.
Използвам черния лак "Тафт".
Уф,кво обяснение дадох...ама така го правя и става. Grinning

# 29
  • Мнения: 205
...От лепящите, от донапренените, от тези дето се огъват навсякъде......

И аз Peace , а с тези ролки "дето се огъват" страхотни къдри си правя, жалко че нямам снимка да ви покажа.

Къдриците ги докарвам, ама трайността им не вингаи не удовлетворява... още съм в търсене на идеалния фиксатор.
Кичура по цялата дължина на ролката ли се навива или на едно място?(Дано да ме разбра!)


Гери, с най-големите лепящи ролки какъв ефект се постига - големи къдри или изправяне? Доста им се чудя на тези ролки

Общи условия

Активация на акаунт