Как да разбера-колики или гевезене?

  • 4 054
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
Пробвай да държиш бебчето си по коремче, на нас това ни помагаше - нощно време почти само така спинкаше.
Но за какво мога да те посъветвам - нашите колики почти не ги усетихме, а след втория месец и спряха. Помагаше ни иначе Еспумизан L.

# 16
  • Мнения: 2 100
Колко е голямо беб4ето?
И нали знаеш, че коликите не са по цял ден.
Какво му даваш за успокояване?

Бебето е на 40 дни. За успокоение на колики давах Саб Симплекс, после Инфакол (без ефект) и сега пак на саб симплекс.

Под гевезене визирах свикване на ръце. Не мога по цял ден да го нося. Няма кой да ме отменя и за секунда. Това поведение стана изведнъж. Като стои в мен пак мрънка, сменям му позите, после пак мрънка и т.н. В шезлонга заспива, но за малко-докато не го събуди някакъв шум (или по скоро се стряска). Не заспива с люшкане почти никога. На коремче го слагаме, топля му коремчето...всичко,  което се прави по принцип. Ако спи то ще е само след хранене и то за не повече от 15мин, после пак рев.

# 17
  • Мнения: 146
Ние имаме люлка там бебчо се чувства добре, по-различно е от шезлонга. Ако имаш възможност пробвай-струват около 50-60лв. Тъй като е дълбока му слагам възглавнички.

# 18
  • Мнения: 5 026
Гушкайом така се чувства добре.И ние минахме през този период,изнервящо е,но няма начин.

# 19
  • Мнения: 27 524
Много е малък за гевезене, гушкайте си го  Hug

# 20
  • Мнения: 230
Бебето ти е малко и има нужда от компания и гушкане.
Ако не вярваш на мен ще ти цитирам д-р Фицхю Додсън(, автор на книгата "Изкуството да бъдеш родител", която горещо ти препоръчвам).
http://www.biberonbg.com/info/chetiri_pravila.htm
статията представлява извадки от горе споменатата книга

# 21
  • София
  • Мнения: 44 121
Да, много е малко за фасони и гевезене. Гушкай се и се радвай, че като попорасне я дава, я не...
Пробвайте с люлка или с кенгуру или слинг....
Мъниците имат нужда от сигурността на майчината прегръдка....

# 22
  • Мнения: 230
Няма кой да ме отменя и за секунда. Това поведение стана изведнъж. Като стои в мен пак мрънка, сменям му позите, после пак мрънка и т.н. В шезлонга заспива, но за малко-докато не го събуди някакъв шум (или по скоро се стряска). Не заспива с люшкане почти никога. На коремче го слагаме, топля му коремчето...всичко,  което се прави по принцип. Ако спи то ще е само след хранене и то за не повече от 15мин, после пак рев.
Тук добре те разбирам. Докато свикнеш с бебето си трудно.
Но такова нещо като "не мога да го нося", не го вярвам. Май по-скоро е "не искам", "не си насмогвам със задълженията, като ми все в ръцете", и "дали няма да сгреша".
Спокойно - слингът е нещо супер умно измислено. Аз се мъчих с кенгурото да домакинствам. Живот и здраве за следващото бебе ще се оборудвам със слинг.
Коликите при Влади продължиха до средата на 4-тия месец. Спокойната баня беше непостижим блян, тоалетна, хранене всичко на бегом. С мъжът ми вечеряхме на смени единият яде, другият го гушнал през корема и бръмчи из стаята.
Сега бебето ти е най-важно. Ще порасне и ще почне да се заглежда по играчките, да се заслушва в детските песнички и ще ти се освобождава постепенно повече време.
За да се случи това обаче сега трябва да го гушкаш всеки път, когато поиска така ще расте по-спокоен и по-сигурен.

# 23
  • София
  • Мнения: 607
На тази възраст май е рано още за гевезене.Детето си иска да го гушкаш.Децата са различни и всяко със своите си нужди.
Peace
Абсолютно съм съгласна .Гушкайте се . Няма да си тормозиш детето я.

# 24
  • Мнения: 11 004
Еее, бебе на 1 месец още е много малко за гевезене.

сега трябва да го гушкаш всеки път, когато поиска така ще расте по-спокоен и по-сигурен.

# 25
  • Мнения: 405
Джиджа, да не е гладно бебчето?
Сигурна ли си че яде достатъчно?

# 26
  • Мнения: 2 100
Nigella, не е гладно. Хапва достатъчно и дълго време суче без да спира. След около 30-40мин хапване заспива и като го сложа в леглото се ококорва и след малко се почва.
Днес спа само докато някой го люшкаше в шезлонга....постоянно!!!. Добре, че имахме гости, които го люшкаха. С баща му го гушкаме достатъчно. Но не мога да се съглася, че трябва постоянно да е в ръцете ми и да не спи по цял ден  Naughty

# 27
Джиджа, все едно аз съм я пуснала тази тема, просто ми вземаш думите от устата  Joy Абслютно същите сме  Simple Smile Това ми е втора дъщеря, а с първата дали защото е много темпераментна или защото аз много я разглезих, но имах страхотни поблеми да я науча да заспива НЕ на ръце като поотрасна към 8-мия , деветия месец . Не искам да казвам колко съм плакала с нея докато заспи в леглото сама, а не на ръце....детето просто свикава , че трябва да заспива на ръце и ако не е така пищи все едно е дошъл края на света, поне с нас беше така.
Сега с втората дъщеря съм пред страхотна дилема как да постъпя и колко е "разумното" време за гушкане,защото колкото и да ми е приятно да я гушкам , не мога да възприема, че едно дете дори и толкова малко е нормално да е постоянно на ръце или гушнато по 24-часа на ден, защото точно до това бяхме стигнали с първата/ тя заспиваше и в момента , в който се опитам да я оставя в леглото се събуждаше и почваше луд рев/ .
Не знам колко ще съм ти полезна, всяко дете е коренно различно, обаче съм си изградила следната "тактика" : сутрин, защото е по-спокойна си заспива в леглото с люшкане, говорене, песнички и такива работи или я оставям да си помрънкава докато е будна, докато не се разплаче сериозно. А вечер, защото ни мъчат коликите си даваме капки и се гушкаме  и люшкаме по цяла вечер, но гледам да не се носим много-много, че като порасне и натежи  става сложно Simple Smile

# 28
  • Мнения: 5 940
Не е възможно детето да се глези на един месец, то иска топлотата, сигурността и защитата на майката. Давай му я, само така после ще ти има доверие. Моето бебче плачеше по 12 часа от денонощието първите три месеца и през всичките тези 12 часа аз го гушках, за да поуспокоя болката или дискомфорта от новата среда, ако е възможно. После изведнъж спря и сега е весело, спокойно и вечно усмихнато бебе на пет месеца. Когато има нужда да го гушна, аз го правя. Та нали и ние самите искаме понякога да бъдем гушкани?

# 29
  • Мнения: 3 161
На мен ми прилича на криза на растежа - на 6 седмици някъде има такава (вие сте точно толкова). Детето увеличава нуждата си от храна; начинът да си набави повече е като виси на гърдата ти нон-стоп няколко дни, докато почнеш да произвеждаш повече.

Давай му да суче по-често. Не гледай часовника. Не се притеснявай от разглезване. Почети повече в библиотеката на кърмаческия форум.

Общи условия

Активация на акаунт