Почти закъсняла седмична тема 5-11.11.07

  • 3 758
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мразя петъците! Точно тогава половинката е на бачкане и на мен се пада честта да прибирам сама Мартин от градината. Мъкнейки и беб с мен, опакован в слинг най-често.
Сега си представете, влизаш от студа отвън вътре в градината и те облива топла, задушаваща вълна. Фаби започва да нервничи и мрънка. Мартин мрънка, че не иска да тръгва и търчи напред-назад, намира си играчки из стаите и иска да играе с тях. На мен ми става горещо от парното вътре, нервите ми започват леко да се опъват.
Мартин по някакъв начин е стигнал до шкафчето си, продължава да мрънка, не иска да се облича и се размотава, въпреки настоятелните ми молби и увещания, да побърза, за да хванем автобуса (за една спирка, но са 2 мин. и спира точно пред блока ни, вместо да се тътрим във ветровете) Опитвам се да облека Мартин, той не разрешава, иска сам. Мрънкането на Фабиан се превръща в тихо реване и блъскане (и на него му е жега и иска по-скоро навън). Накрая не издържам и вдигам децибелите, Мартин е стреснат и тъжен едновременно, но все пак се оставя да го облека протестирайки. Най-сетне сме навън. Ура, чист въздух Whistling Отново моля Мартин да побърза, за да хванем поне другият автобус. Молбите ми са напразни. В един момент ми писва и нося и двамата в невъзможна поза, всички са изнервени. Виждам как и двата автобуса един след друг ни заминават пред погледа. Следва ходене пеша, борейки се със силния вятър. Не ми се мисли какво ще е в следващите петъци,  когато ще има и дъждове и снегове. ooooh!
Ура, утре е събота и сме на бебешко плуване Party

# 61
  • Мнения: 2 195
Ох , Пепе и твоята хич не е лесна  Confused  Но сперд мен се справяш повече от добре . Аз на моето му изтървам спатиите ( то и от чужда помощ , де  #2gunfire ) , а с две направо не знам .

# 62
  • Мнения: 2 386
Здрасти, то било много хубаво така, все едно си имам дневник. Grinning

Вече оздравях от грипа. Мъжът ми се разболя, но той се оправя полека-лека. Днес ми донесе Майкрософтски специалитет за обяд - френско пиле, пълнено с мед и спанак, с гарнитура картофи и кисело зеле   Sick Crazy - тези хора са луди!

Иначе, какво да ви кажа..Дните ми засега минават в бгмама и пазаруване, нямам много приятели, но аз съм и отскоро тук, де.
Времето е .. Pacific Northwest - топъл дъжд, мрак и приятно време. Странна комбинация, мда..

Искам и аз топъл хляб вкъщи, но съм доста некадърна и не се наемам...

# 63
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Joel, а хляба на ръка ли го месиш или използваш специалните машини, които го месят и пекат? Питам, защото от моята машина само веднъж е излизал хубав хляб и няма да ти казвам колко кила брашно са отишли на вятъра  Confused Докато се меси тестото е бухнало , а като запо4не да се пе4е - спада  Sad

Ралфи, ние сме добре! Смърфа расте и белите с него  Laughing

Лек уикенд на вси4ки  Hug

# 64
  • Мнения: X
Mama Strumpf, машината се оправя сама
при теб проблемът е, че не си нацелила точното съотношение между продуктите

ето моята основна рецепта:
1/4 кубче мая (кубчето е 50гр)
2.5 сл захар
1 сл сол - по рецепта беше 3/4 и спадаше хлябът, като увеличих малко солта и вече е
наред
2.5 сл олио
2.5 сл сухо мляко
3 мерителни чаши брашно (1 чаша е 250 мл)
300 мл топла вода

слагам продуктите без брашното в съда за месене и печене, за да може маята да се размрази (при купуване режа кубчетата на 4 и ги замразявам в една кутия) и втаса малко
после добавям брашното и слагам в машината, пускам на програмата за бял хляб - моите друг не ядат
след 5 мин месене тестото трябва да е на топка, ако е по-течно добавям малко (1-2 сл брашно), ако остава брашно на дъното и не се замесва към тестото (аз помагам малко с една пластмасова лъжичка все пак) добавям 1 сл вода

началото винаги е малко трудно да уцелиш точните пропорции
после само си ги следваш

evanescent, не знаех, че си била болна
радвам се, че си оздравяла
какво ще правите уикенда

момичета, как мина бурята при вас
четох страшни неща из пресата
тук нищо нямаше
даже и вятър

дано имаше хубав уикенд
поздрави

# 65
  • Мнения: 7 914
при нас бурята мина...ама още май не е заминала... от двете страни  оградата в градината се опита да падне...ама не успямъжО ми я подпря Mr. Green...

машината за хляб, съм я исползвала дори за кифлички да ми меси Crazy

evanescent
значи казваш при вас не е трудно да се пази диета, а? Mr. Green

# 66
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Joel, аз по принцип следвам упътването на машината, или рецептите от пакетите с брашно, но уви  Embarassed Пробвах и със специалната мая за хляб, и с тази на куб4ета  Tired

Звезди, Ерик уплаши ли се от бурята?

# 67
  • Мнения: 2 386
Здрасти!
Звездичке, трудно си е... Lindt има еднакво добър вкус навсякъде...  Whistling
Дори в момента уважавам един, пък нека са им гадни манджите. Mr. Green

Уиекнда.. направо не знам, на гости сме довечера, също ми се щеше да посетя един музей от стъкло в района..
А вие какво правите събота и неделя? Почивка вкъщи, много разходки в парковете, пазаруване....?
Аз обикновено съм изтъпяла през седмицата и гледам веднага да излезем някъде.

Каква буря? От Бостън area ли? Кумата ми писа, че само е спрял тока и е духало вятър, повече не знам, те са в Cape Cod.

# 68
  • Мнения: 1 147
Добър ден и от мен! И аз искам да си играя Laughing
Онзи ден се зачетох, съвсем като дневник таз тема, много приятна! Хубав уикенд на всички.

evanescent,   как върви адаптацията на Сиатълска територия?
Като спомена HR, ако искаш да работиш по специалносттта, съветвам те да станеш член на SHRM и доста да четеш по темата за законите на местна територия. Има страшно много закони, регулиращи подбор и наемането на служители, както и compensation, права на определени категории хора и т.н. Всички ще очакват да ги знаеш.

# 69
  • загубено
  • Мнения: 6 499
Привет момичета!
Ми то май буря навсякъде,ние тук само с вятър малко сутринта се разминахме.Опита се да вали ама не се получи,и ние с Иван бодро закрачихме към дет площатка.Поигра си хлапето,ама с якето му е мако трудно.Сега всичко утихна,и е леко студено.

Зора-добре дошла!Дано ти хареса при нас.  bouquet

 Joel-мда,може и да омръзва,но аз много обичам топъл хляб и ако се обзаведем с хлебопекарна,миииии незнам как ще се справя.Това с печенето от вечер е хитро.

 pepelyashka-трудна работа да си сам.И аз съм така,ако не е мъжо, ми никаде не мога да мръдна.Говоря за места където немога да заведа Иван,лекар(налага ми се често) и зъболекар.А ти с две,ама ще пораснат-няма ли? Как мина плуването?

evanescent- и аз незнаех че си била болна.Бързо въстановяване и на половинката.


В Бг вали сняг,току що докладва мама.И веднага се сетих за Майка.Не се е мяркала тук откакто е в Бг да каже как прекарва.Поне Томи ще види сняг Simple Smile

Хайде Лека нощ!
Хубав ден утре!

# 70
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Претичвам по терлици, за да не събудя спящите момци.
Свърши се с бебешкото плуване, т.е. курса свърши, иначе ние ходим редовно на плацикане. Вече няма да се налага да ставаме толкова рано в съботите. Днес заваля истински сняг и вечерта по новините показваха една след друга катастрофите станали заради снеговете, ветровете и дъждовете тук. Утре трябва да ходим до свеки и съм на тръни заради това пътуване. Нищо, че са само 80 км. Тукашната традиция повелява на Св. Мартин да се яде печена гъска, това е и повода да се надигнем на път.

Joel, тази рецепта пробвала ли си я без машина?

mimkataсвеки още ли е там, тя ли скапва дисциплината?

Зора
, добра нощ от мен  Sunglasses

# 71
  • Мнения: 7 914
Зора
добре дошла  bouquet


evanescent

да се оплача-а тук в НЛ няма Линдт  Rolling Eyes


Mama Strumpf
ми... то и аз не бях разбрала за бурята добре, че една приятелка ми каза снощи Blush Blush.. в смисъл че оградата се беше поочекнала.. ама аз като спя в последно време освен Ерик друго не чувам Whistling Mr. Green

mamKami

ха децата рядко ги спира нещо Heart Eyes

pepelyashka

успех утре при свеки Hug и по пътя Wink

# 72
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добър вечер и от мен. Тук все още е топло през деня, до към 20 градуса, но вечер си пускаме парното, че иначе ... клиииинч Laughing

Пепеляшка, съчувствам ти... като прочетох как се прибирате от градината, се сетих като съм  Бг, как прибирам пременниците  Crazy - единия мрънка и се дърпа:"Искам на люлкитееееее Cry", другия: "Искам да ми купиш бАмбони Confused" и ставам разногледа. Няма ли начин с количка да ходиш до градината? Сещам се за една снимка на МегиХ, как ги разхождаше и трите деца - 2 от които - в количката.

evanescent, посетихте ли стъкления музей? А снимки имаш ли?  Sunglasses

Зора, добре дошла и от мен!  Hug


Оф, да ви се оплача - или тук не са пуснали все още картички за Коледа, или аз съм кьорава и не ги виждам в магазините Crossing Arms, ама-ха...

# 73
  • загубено
  • Мнения: 6 499
Вес и тук няма все още.

# 74
  • Германия
  • Мнения: 8 099
леле, тук веднага след хелоуин наредиха коледните щандове

Вес, ходя и с количката, но тогава ми се струпват останалите деца от градината да видят Фабиан и дали него да пазя, дали с Мартин да се занимавам Crazy
иначе така се придвижвам най-често, едното в слинг, другото в количката.

Общи условия

Активация на акаунт