Направи си...крем!

  • 25 011
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Никога не ми е хрумвало. Правила съм си домашни маски на косата едно време..като имах време Laughing Но за крем не ми е хрумвало, наистина. Разкажи след време какъв е ефектът.

# 16
  • Мнения: 765
 Прекрасна рецепта! Grinning

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Смесва се мляко и мас и на водна баня се вари докато се изпари млякото.С това и като сложиш подобаваща есенция се мажат бебетата в една частна клиника.Почти всички сестри и лекарки го ползваха за лична употреба.Вече може и да се слага известни "природни неща" за подобряване на качествата на крема.
Знаеш ли какво е съотношението мляко-мас ? Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
супер идейка
догодина като си дойдем, ще си купя и тези продукти
иначе аз използвам розова вода за почистване и овлажняване и после директно масажирам с бадемово или кайсиево масло
след масажа пак минавам с розова вода
кожата става супер
особено след като се окипазих с един скъп крем против пигментация и станах като жираф на петна

наистина за ароматизатор на такъв крем би могло да се изплозва ароматично масло по избор
представям си го даже

а и маста не е за изхвърляне, особено заедно с невен
въпреки нЕкои яростни противници
навремето, когато детето си изгори ръката, след лечението в Пирого ни казаха да мажем с мас и мазен крем
е, след маста имаше доста по-добър ефект, отколкото след Нивеа-та

та напред, т.е назад към природата

# 19
  • Мнения: 3 036
Ще си намеря рецептата и ще ти кажа , но мисля че беше 2мляко : 1 мас .Бърка се и става на пяна и не мирише лошо.

# 20
  • Мнения: 916
A маста съм чувала, че заличава и стрии.

# 21
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Благадаря?  bouquetМомичета,от къде може да се купи пречистена мас? newsm78

# 22
  • Мнения: 3 830
Аз правя друг крем за лице, който съдържа от всичките масла на Икаров, но слагам и пчелен восък, а понякога и малко прополис. Розова вода или друг аромат...
Имам оригиналната рецепта на този вид крем. Египетски аптекар е дал рецептата на приятелка на майка и и е казал, че това  е бил кремът на Клеопатра, а рецептата е преписана от някаква плоча, която се съхранявала в историческия музей в Кайро Peace

# 23
  • Мнения: 965
Estellia, ще напишеш ли тази Клеопатрова рецепта, че ми стана любопитно Laughing...

А който знае точните пропорции и начин на приготовление на този крем с мас и невен, нека ги напише, и аз съм чувала хубави неща за нейното действие Flutter

# 24
  • Мнения: 916
Ето рецепти:
1. мас+невен: стопява се мас на котлона, прибавя се невена и се запържва. прецежда се през марля и се получава нещо като крем
2. мас+бял восък в съотношение 3:1 се разтяпят на водна баня
3. 1 л прясно мляко+1 буркан чиста мас. маста се изварява в млякото, прецежда се в буркан и ссе пускат няколко ванилии

Мажете се с някои от тези кремове 1-2 пъти дневно.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Страхотно е това с маслата.... аз обаче си слагам само такива, които мога да приемам и вътрешно ... не за друго , защото съм много непостоянна и няма смисъл да си взимам специално за лице...

За маслата в Микровеле съм ужасена, Бу  Laughing ... 

... Добра рецепта ...

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз се блазня от мисълта за домашен крем, но все още не съм се захванала.  Laughing
Като стана дума за невен - цветове от невен се накисват в зехтин. Оставяте съда (трябва да е стъклен или порцеланов) на хладно и тъмно за 40 дни. После го прецеждате. Полученото мазило става и за лице, и за тяло. Силно подмладяващо, изглаждащобръчково (или противобръчково за младите кожи  Laughing).

# 27
  • Мнения: 3 478
Много интересна идея, само се зачудих  newsm78, дали се запазват качествата на тези масла след като са минали през микровелето?

# 28
  • Мнения: 103
     Домашно приготвеното мазило с мас и невен служи за лечение на чувствителна кожа, която е била изложена на слънце и са се появили някакави малки пъпчици, зачервяване и други подобни, както на лицето, така и на ръцете и откритите части на тялото. Това се отнася за почти всички хора с много бяла кожа. Най- лесно кремът се прави в тиган, разтопява се маста, прибавят се цветчетата от невен и така се "пържат" в мазнината за кратко. Прецежда се и се налива в празни кутийки от крем, за да е лесно за мазане.

# 29
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз пак да питам тази пречистена мас от къде се купува? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт