Ако не ползвате проходилка, как тогава....

  • 5 784
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Уф, чета ви и се чудя аз ли съм много мекушава, какво ли... Confused

Дъщеря ми е на земята, откакто падна от спалнята. Crazy Научи се да пълзи и да се изправя сама от почти 2 месеца. Но не се е научила да пада. ooooh! Пада като талпа и си удря главата в пода всеки път.

С мъжа ми бяхме против проходилката, но взехме, за да я оставям "на сигурно" поне докато съм в тоалетната. Сега през повечето време пак е на земята сама, но се научи, че поиска ли да седне, ми подава ръка и аз съм винаги зад нея и я придържам.

Погрешно ли съм постъпвала, как да процедирам? Сърце не ми дава да я оставя да пада, после толкова много плаче и не си вади никаква поука, поне до сега не е.

# 16
  • София
  • Мнения: 888
Не съм ползвала  проходилка при първото дете, не ползвам и сега. Бебето постоянно пълзи. Пускам го из всички стаи, особено в детската.Изправя се по мебелите и така ходи. Дъщеря ми беше по - същия начин и проходи на година и един ден-изведнъж се пусна както се държеше за количката и тръгна  много стабилно. Няма ли сме  сериозни падания Peace

# 17
  • Мнения: 3 205
Иво никога не е ползвал помощни средства за прохождане - проходилка, наколенки, каиши, каски, водене за ръце или държане под мишниците и т.н. Като проходи, ми правеше впечатление, че не пада като другите деца напред и на ръце и колене, а някак си просто се свличаше надолу и посядваше, без да има контузии, съответно и никога не се е удрял и не е ревал. Ожулванията на коленете и синините дойдоха в един по-късен момент, когато ходеше вече стабилно и почна да бърза прекалено много. Но пак не мога да кажа, че се удря често.
Падането е нещо нормално, удрянето на главата също е нормално до един момент, защото главата е доста тежка (много са ни умнички  Mr. Green). Иво престана да удря главата, като падне някъде на около 11 месеца - тогава мускулите на вратлето станаха достатъчн осилни, за да може да я задържа на няколко сантиметра над пода, когато се търкулне.
Падането е нещо нормално, важното е да не показваш колко си притеснена, когато се случи. На мен ми омекват коленете при всяко спъване, но въпреки това правя всичко възможно да съм спокойна, да не се втурвам да помагам, освен ако не е наистина сериозно и да го оставя да се научи сам да се справя с паданията и ставанията.

# 18
  • Мнения: 753
Падането е нещо нормално, важното е да не показваш колко си притеснена, когато се случи. На мен ми омекват коленете при всяко спъване, но въпреки това правя всичко възможно да съм спокойна, да не се втурвам да помагам, освен ако не е наистина сериозно и да го оставя да се научи сам да се справя с паданията и ставанията.
ние ползваме проходилка много рядко,но все пак не мога съвсем да я изключа,защото понякога се налага са свърша нещо спешно и предпочитам да съм сигурна,че няма да падне.Калоян още не ходи сам,но около мебелите ходи от около две седмици,отпуска се постоянно без да се държи и пада обикновено на дупето-сам се научи.Не смятам да ползвам каквито и да било приспособления за прохождане,не го водя и за ръце...

# 19
  • Мнения: X
Ами как - сама се изправяше и се държеше за мебелите, постепено почна да се пуска и да пристъпва. Имало е падания естествено. Нали не мислиш, че детето ти няма да падне. Не се страхувай от паданията, защото те приучват детето да се пази само и да се движи по-добре.

# 20
  • Мнения: 2 467
Като пада, ще се научи да се пази, ще се научи да пада.
Моето си проходи като първоначално се придържаше по мебелите. Пада, става, реве, гушкам... и така. Веднъж така се беше засилила, че се сурна по лице на асфалта и беше с половин охлузено лице  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 915
Въпросът ми е по-скоро до майките, чиито дечица са проходили без паяк? Нямаше ли контузии, как протече процеса?
....
Идеи?
....

Подозирам, че ако човекоподобните в зората на човечеството са имали проходилки, изобщо нямаше да се изправят на два крака.  Laughing

Хилядолетия децата прохождат без помощни средства.

Когато костната система и мускулатурата са готови, понасят тежестта на тялото и координират движенията. Коремните и гръбначните мускули заякват, за да поддържат тялото изправено. Детето се учи да координира крайниците си.
Учи се да стъпва на цяло стъпало. Да пази равновесие. Да пада на дупе. Да ходи право, а не наклонено напред и бутайки се с пръсти.
Ще пада. Ще става. Ще се удря. На следващото падане инстинктивно ще се предпазва повече. Така е. Това е начинът.

И двете ми деца не ползваха проходилки.
Мариела проходи на 13 месеца стабилно, всъщност почти бягаше.  Laughing
Сияна сега се учи самичка. Обикаля покрай секции и маси, държейки се за тях. От време на време бута някой стол и се тътри след него. Пада и става, не се отказва.

# 22
  • Мнения: 6 164
Е то щом си ходи вече детето, държейки се за мебелите, защо ще го връщаш назад в развитието с проходилка? В нея детето седи и се бута. След като твоето вече стои изправено и крачи..?!.. разбираш ме, нали?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Проходилка, каишки и други подобни уреди не сме ползвали. Движеше се по мебелите и не е имала контузии. Даже с една табуретка се пързаляше по ламината  hahaha

# 24
  • Мнения: 887
Според мен проходилката повече е за удобство на майките, а не на децата. Категорично против тях съм след като сина ми се обърна с нея и щеше да си нанесе много повече травми отколкото ако не го бях слагала в нея. Изхвърлих я и го оставих да прохожда без нея. Така и аз бях на "щрек" известно време, но това е за кратко. Като детето стане по-стабилно ще си по спокойна. Тогава обаче ще мислиш дали няма да върши други "дивотийки" Laughing

# 25
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Ема проходи на 1 година и 1 месец,проходилка не съм ползвала,както и сериозни инциденти не сме имали ... изправяше се сама по мебелите и така обикаляше из апартамента,също "пълзеше"  Joy като паяче в изправено положение по стените където мебелите липсват

# 26
  • Мнения: 6 029
ми как проходи... проходи си детето. бавно, постепенно. с падания. тва е. проходилката е за удобство на майката. а с нея как се пада  ooooh! ужас.

# 27
  • Мнения: 2 616
..................
Ама чак пък каска  Shocked Търпи ли го изобщо туй чудо.


Търпи, де ще ходи. Моето чудо уж от бебе е на земята, предполагам и затова пропълзя рано, на 4м и половина, ама все още пада като талпа и все си удряше главата, изтръпвах направо всеки път, така ми е по-спокойно. А и то все с някаква шапка е на главата обикновено-зиме, лете, все има нещо, така че е свикнал.

Е то щом си ходи вече детето, държейки се за мебелите, защо ще го връщаш назад в развитието с проходилка? В нея детето седи и се бута. След като твоето вече стои изправено и крачи..?!.. разбираш ме, нали?

Изобщо нямам намерение даже да купувам проходилка. Просто ми беше интересно как се е развил просецът при другите, вече проходили деца и дали няма някакви алтернативни приспособления, като тия уолкъри, за които не бях чувала даже.

# 28
  • Мнения: 1 479
Бяхме купили проходилка за баткото.Той не знам какво правеше,ама все падаше с нея.На няколко пьти се преби и я махнах.За 2-то ми момче изобщо не сьм я ползвала.Пуснах малкият сам да се оправя и в момента вече тича.Но си трябва нон стоп наблюдение.

# 29
  • Мнения: 14 133
И аз не съм ползвала проходилка. Първо вървеше , като се подпираше на мебелите и стените. След това постепено се пускаше и така проходи. И падания е имало, но без това не може.

Общи условия

Активация на акаунт