Отговори
# 30
  • Мнения: 263
Добро утро и от насHug Навън е пекнало едно ноемврийско слънце, което просто ми топли душичката   Party

Маслинка, супер е, че си се свързала. Ако не беше, все някоя от нас щеше да го направи Wink Толкова сме много от София, че нямаше за какво да се притесняваш  Peace
Дими, страхотен стихоплетец си
Шоши  Sad Hug
Лаленце, здрасти  Hug Ами да ти кажа откакто сме на пюрета, дон Бебоне си аква поне по 2-3 пъти дневно, а знаеш, че преди и ние бяхме много зле. Но аз започнах с плодови пюрета, основно заради акането... И давах и сокчета преди това. Т.е. със схемата на нашите майки, щото при нас нямаше оправия.. Не съжалявам, защото сега вече сме на цял зеленчуков обяд и следобед през едно хранене и давам половин плодово и наполовина кърма. И мисля до края на този месец да се придържаме към тази схема. Зеленчуковото пюре го приготвям аз, защото на купешките хич не им се радваше  Sick Първоначално, по съвети на момичетата, го смесвах с кърма, за да почне да го яде, но от вчера е само на пюре и много сладко си го похапва  Peace Днеска ще включваме и нов зеленчук, но още се чудя какъв да е. Досега сме яли: картоф,морков,пипер,тиквичка. Може би ще сложа лук или домат  newsm78
Гери, стискам палци, с това предписано лечение Ели да се оправи и да не се налагат допълнителни процедури  Hug
Асе, ние ползваме олиото на Джонсън, но да ти кажа, май и изсушава кожата  Thinking По - често я мажа с един течен Бочко, от който всичко ни е наред  bowuu
Чоко, браво за обръщането  Flutter Щом веднъж го е направила, ще повтори, бъди сигурна  Mr. Green А за килограмите да не ти пука   bouquet По - важно е да има какво да яде детенцето и майка му да е щастлива и спокойна  Hug
гадже, и аз съм така  Joy Само за подаръци мисля тази сутрин, но незнайно защо, на всички харесвам мобилни телефони  hahaha Ще взема да питам някъде за 2-3 телефона дали няма да ми направят отстъпка

На Катрин вчера и купихме от тези гумените книжки с картинки и тази сутрин и я дадох да си играе, а нашата хвана книгата и започна да "чете" на глас  Joy С баща и легнахме да се смеем  Ще приложа снимков материал, но по - късно, че незнам къде е кабела за сваляне на снимките  Embarassed
Иначе снощи си играхме да пращаме покани за рождения ден на таткото. Той си ги праща, де Wink Писал: Oрганизатор:genata  Само дето Катрин няма мейл и нямаше как да изпрати покана и  на нея, но аз ще си я взема за придружител  Grinning
Има един сладък сайт http://pokana.bg и оттам 
И последно, но не на последно място по значимост, ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА на Михаела на мама Аани! Да ти е жива и здрава дъщеричката и много много да те радва!


Та така. Отивам да си пусна Take the Lead с Антонио Бандерас и малко да си развихря ... мислите в главата


# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 907
Привет!

Ваште бебенца сладки правят ли опити да си вдигат нагоре малките дупенца, когато лежат по очи? Моят пумпал само това прави от 3 дни. Обръща се по очи и се дупи нагоре, аха и ще стане  Crazy

Лаленце, и аз чакам да направи 5 месеца и мятам тиквите  Wink

# 32
  • Мнения: 381
Честита месечинка на Михаела  Hug Мойта не иска да стои по корем иначе пък иска да прави мост назад, много и е гот с главата надолу луда работа Crazy

# 33
  • София
  • Мнения: 1 235
Честита месечинка на МИХАЕЛА на мама Ани! Да е много здраво и щастливо дете.

Тази сутрин за сефте, оставям малката сама в другата стая и за мое учудване заспа. Та успях спокойно да закуся, да се лакирам, да ви прочета и да пиша.  Laughing Навън грее такова хубаво слънчице, дано да се задържи и докато излезем.

EvieAndie, Гоголина, Еличко, благодаря ви! Дано не се стигне до сондиране, но докторката каза, че било рутинна процедура и не било страшно. По важното е да се оправи.
Лъвичке, хубаво е когато си информиран и може да изискваш и отстояваш това което мислиш, че е най-добро за детето ти.
Къде работи д-р Масларски? Работи ли със ЗК? Как става записването при него?
Laleto, е поне стачката свърши и ще можеш да се включваш по-често. Simple Smile
...Тя го приема като грубо посегателство на личността й, и в повечето случаи го плюе, след което с нескрито презрение заспива полугладна и сърдита.
Ле-ле, дете с характер!  Joy
_ШоШи_, да не са зъбки или коремчето. Оф, много е гадно като не знаем какво ги мъчи мъничетата.
Маслинке, супер че си успяла да запишеш час. Дано, всичко е наред! Praynig
Ася, ние в момента ползваме техен шампоан и съм доволна, за лосиона не мога да ти кажа, но наистина ако не смееш да го слагаш на детенце, ползвай го ти.
Гоголина, ех, и моята майка като беше отпуска си дремвах всеки следобед.
: Мойта не иска да стои по корем иначе пък иска да прави мост назад ...
Елена е същата, особено като е на активната гимнастика в стремежа си да лапне играчката ката се набира и направо си прави мост.  Grinning

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 11:35 от GERY80

# 34
  • Мнения: 560
Маслинка браво ,че си се свързала сега дано вече всичко е наред!!!  Hug Лъвичке ,ми ти цял доктор за какво са ти педиатри та да ти мъчат сладурите?  Wink Възхищавам ти се!  Hug  Дими пускай по-честичко такива постове страхотно действат на душата  Peace поне на мен ,но доколкото прочетох и другите момичета са очаровани! Аани честита месечинка на Михаела да ти е здрава ,умна и послушна   bouquet Аз съм решила вече другата седмица ще захраня с картофче ,но ще изчакам да мине тази седмица иначе и аз вчера и купих пюрета на Хипп няколко от зеленчуковите в случай,че мойте не и харесат да имам под ръка Grinning

# 35
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Маслинке, чудесно, че си си записала час! Сега остава да дишаш спокойно и да не се притесняваш   bouquet

Момичета, благодаря ви за милите пожелания към синковците ми  Hug  Любослав от вчера не е вдигал температура Thinking, бодър е, не плаче, папка си нормално Whistling...сега само да видим и как ще се развият нещата с кръвната картина Tired. Иначе съм бясна, защото вчера доплатих с идеята, че резултатът ще бъде готов в рамките на няколко часа. Оказва се, че трябвало някаква си там лекарка да го видела ( звучеше ми лаборантката, сякаш онази докторка не е виждала кръвен резултат, та да натрупа емпиричен опит) и тогава щял да бъде готов  #Cussing out. В един момент си задавах реторичния въпрос - тая кръв, дето е дадена за изследване, чия е  Shocked! Щото ако е на моя син - ТО АЗ СЪМ ЧОВЕКА, НА КОГОТО ТЕЗИ РЕЗУЛТАТИ ТРЯБВАТ, а от там насетне - може да си ги нося и на който си поискам доктор  Crossing Arms.
Шоши, от тези кирливи 8 антибиотика при Оги, вероятно детето ми се е нуждаело само от 2 или 3  Tired Tired Tired. А въпросните кръвни изследвания - за тях зная от сравнително наскоро и определено адски съжалявам, че от моята неинформираност ми е страдало детето Sick.
И за капак на всичко - да ви разкажа следната, за мен комична, случка Flutter.
Любослав и преди 2 седмици пак така вдигна 38 Т. Чух се с педиатърката, ама понеже беше края на работния ден, та жената директно ме прати да търся помощ от ЛОРА ( медицински център, дето се ползва от здравноосигурения в случай на спешна помощ, когато е извън работното време на джипито). Та, пристига ми една докторица и пита  "каква е Т на бебето и какво му има?"
Аз й отговорих, че леееко му тече нослето. Докторката му премери за 1 минута в дупето Т, на термометърът се изписа 38.3 - 0.5 = 37.8, а жената вика "УУУУУ - 38.8 МНОГО Е! Давам ви Панадол да му свалите температурата и ако до 2 часа не я е свалил - започвате антибиотик Аугментин!" Питам - "Ама какво му е на бебето", а следва отговор: " Гърлото му е добре, ама има ринит  Shocked и за него давам антибиотика #Crazy #Crazy #Crazy!"
Алеле, майко Mr. Green Mr. Green Mr. Green, просто не съм подозирала, че за бистро слабо секретче от носа, което аз й показах - се изписва антибиотик  Crazy.

Току що д-р Масларски ми добави, че освен гранулоцити, лимфоцити и мид-клетките, в кръвната картина трябва да се пусне и ЦРП - това бил някакъв бързореагиращ протеин на бактериална инфекция. Та, реално погледнато, вече категорично аз спирам да давам антибиотик, само по наблюдение на доктор. Naughty, без да имам доказателствен материал за нуждата му.

Лаленце, ако акането е проблем на Габи - защо не започнеш да захранваш с тиква?  newsm78 Тя е чудесно регулиращо папкане Blush.
Хайде, хубав и усмихнат ден   bouquet

# 36
  • Мнения: 352
Добр утро Simple Smile

Лаленце, Дими, много сте свежи!    bouquet 

Честита месечинка на Михаела!    bouquet

Лъвичке, точно преди два дена бяхме на гости на едни приятели, от които за първи път чух всички тез термини, които не мога да повторя, защото едва ли някога ще ги запаметя  Crazy , така де, имам предвид това, което обясни по-долу. Ситуацията им е идентична с твоята - по-голямото им момченце е постоянно болничко, все му предписват АБ и т.н. Та започнаха да го каляват и да му дават ехинацея (за укрепване на имунната система) и твърдят, че от един -два месеца е по-добре...  Peace  Може и вие да пробвате, знам ли.... Thinking

Еличко, много ме изкефи този сайт! Wink Като си дойдем в БГ съм замислила да спретна едно детско парти и ще изпратя такива покани на всичките ми приятели. Много гот!  Mr. Green
А за книжката много се смях!  Laughing  Снахата не само че е красива, ами и интелигентна ще се окаже!  Heart Eyes  Добре сме се уредили ние, знаех си!  Wink

Маслинка, и аз да повторя думите на момичетата - не се панирай, много деца са така като малки, вкл. мъжа ми - сега нищо му няма! Стискам палци и при вас да не е нищо важно!  Praynig

Чудя се аз да се оплаквам ли или да не се оплаквам...  Rolling Eyes  Днес бяхме при педи, ама не беше нашето педи а едно друго - една младолика девойка, която само ме изнерви.  Има нещо, което ме притеснява от доста време и то е теглото - сега сме 8400гр....  Thinking  и девойката най-напред вика ок, после като питах пак дали не може да има някакви ортопедични проблеми, тя извенднъж се загледа в картона, свъси вежди и като започна - ами да, хубаво е да идете при ендокринолог, има ли някой в семейството ви проблем със щитовидната жлеза, и т.н. и на края каза, че е "великански"  Sad   Close  Много ме ядоса! Как може всичко да му е наред в началото на прегледа, а на края извендъж всичко да е зле!  Close  И реших, като се обадя да си запиша час за следващия път, ще кажа на сестрата, че си искам нашата възрастната педиатърка!  Crossing Arms

Ама исках всъщност да ви питам, има ли и друго бебешоче да е толкова едро?  newsm78  Ние сме само на кърма, вода е пил само няколко пъти лятото....

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 907
Ама исках всъщност да ви питам, има ли и друго бебешоче да е толкова едро?  newsm78  Ние сме само на кърма, вода е пил само няколко пъти лятото....
Ние се водим едри за възрастта. Утре сме на консултация, ще ти кажа как сме. Освен това имай предвид, че се гледа тегло+ръст, а не само тегло. Божо е тежък, ама и бая дълъг  Wink

# 38
  • Мнения: 1 488
Да са живи и здрави  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 381
bosilek на мойта комшийка детето е с един ден по голямо от мойта пък и то е доста голямо ама нищо не са и казали и то е само на кърма, даже от дебелина изпълва дрехите си ще се сцепят  Laughing педиатърката нищо не и е казала, а последната консултация тежала 7400 и 63 см.Мисля че младата госпожица просто е искала да се изкара много компетентна.

# 40
  • Мнения: 622
Добро утро майчета  Heart Eyes ууупс то станало обяд аз докато се наканя да пиша е както и да е...
Маслинка много се радвам, че си успяла да се свържеш  Hug сега се моля всичко да е наред  Praynig
Честита месечинка   bigdance2 на Михаела! Да расте здрава и много много щастлива!!   bouquet
Лъвичке според мен изобщо не ти трябва да се занимаваш с GPита, лични лекари и там подобни. Само да тровят децата с АБ, да ти късат нервите с некомпетентноста си и да принуждават нас майките да изучим и медицина освен всичко останало!! Нямам против да знаем някой неща ей така от обща култура, а ние май ставаме по-компетентни от тях. Личната лекарка на Андреа ( до която аз не се допитвам за абсолютно нищо!!) не иска да си направи труда да прочете упътването за употреба и прилагане на Пентаксима-там изрично пише мускулно приложение, а тя си ги бие подкожно и хич не и пука! Е това какво е?! Писна ми да си измислят диагнози на здрави деца или да те уверяват, че детето ти е здраво, а то да не е. Така на една моя приятелка едвам оправиха детето от рахит(добрече майчето се усети навреме и реши да се посъветва с друг док-на частно) заради една такава, която неискаше да си направи труда да прегледа по обстойно детенцето. Същата тази докторка ги уверяваше,че е невъзможно да има рахит детето при положение,че е родено секцио  Shocked  #Crazy -е това какво общо има?
Стига съм бълвала змии и гущери, ама много се ядосах, извинете ме за което.
ЗА килограмите на бебчовците въобще не се притеснявайте- всяко дете си е различно. Мойто дете е 7кг, ама тя се роди 2400кг. Ако вашите бебоци са се родили 3-4 кг значи са си много добре!!
Пожелавам на всички малки буболечета да са много здрави и усмихнати.
Хайде целувам ви и лек ден   bouquet

# 41
  • Варна
  • Мнения: 558
bosilek на мойта комшийка детето е с един ден по голямо от мойта пък и то е доста голямо ама нищо не са и казали и то е само на кърма, даже от дебелина изпълва дрехите си ще се сцепят  Laughing педиатърката нищо не и е казала, а последната консултация тежала 7400 и 63 см.Мисля че младата госпожица просто е искала да се изкара много компетентна.

Ааааааааа, моля, моля да не се обиждаме  Mr. Green. И моята щерка е 7.200 кг. и 63 см. Явно няма да става манекенка  Laughing. Това с килограмите и ръста си е толкова индивидуално, колкото и деца има. Босилече, хич не и се връзвай  Hug.

Честита месечинка на Михаела! Аани, да са ти живи и здрави двете госпожици и мнооооооооого да ви радват и обичат.

Лъвичке, да се оправят дребосъците! Няма какво да ти казвам пак, че си енциклопедия, ти си го знаеш  Mr. Green  Hug Peace.

ВАРНЕНКИ, по телевизията казаха да не се пие и готви с водата от чешмата, защото е опасна. Ще се прави промивка и дезинфекция на водопроводната система. Забраната е от РИОКОЗ и от там ще обявят кога ще бъде вдигната.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 16:46 от mama Ana

# 42
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
 bosilek , благодаря за информацията  Hug. А принципно Огнян го калявам откакто се е родил, излизал е на разходка и на  минус 20 градус, спал е в количката на тази температура, лятото почти всеки ден играе във вода в коритото на двора, никога не съм го навличала, зимата ходим често на разходка в планината...Не е пазено дете в никакъв случай, та да го поваля всеки вирус и бактерия. Но си мисля, че от един момент (след първата годинка) започва една мощна канонада от болести, защото мъничкият организъм няма имунен отговор на стотиците гадове, дето виреят из въздуха и по хората... Та се успокоявам, че около седмата годинка ще престане това редовно боледуване  Whistling.
А Любослав, логично, си "лепи" всичко от брат си  ooooh!, но няма как да ги разделям. Пъки джипката ме успокоява, че Любо щял да бъде готов за ясла и там вече нямало да боледува  Joy.

Относно имуностимулаторите...давала съм АДЛикуид фор кидс, добър е, сега на бебешорът му давам Есберитокс (предписан ни от д-р Масларски), който съдържа ехинацея.  Иначе от месеци давам на Оги ябълката на Бах и мога да кажа, че има доста добър ефект. Flutter

Иначе, да те успокоя, дечицата си растат и в никакъв случай не можеш да си мислиш, че твоят синко е "гигант"  Mr. Green. И Любослав растеше в началото като гъбка, а сега е понамалил качването. Съвсем скоро, когато започнат да стават активни, да се опитват да сядат, да лазят - тогава ще видиш, че дечурлигата ще си изравнят килцата Hug. Сега нека си се храни детето и да си расте така добре  Hug. Това е здрав организъм Heart Eyes пу-пу! Да не ти давам пример с една дружка, чийто син, да е живи и здрав, на "нашите" месеци беше над 10 кила. Просто детето си расте по-едро, но пък съразмерно и здраво  Mr. Green.


EvieAndie , аз като цяло си харесвам джипито на децата, а че се случват такива "разминавания"... не можеш търси идеалното  Mr. Green.
Да, изчела съм много и много съм се интересувала и за мнения от познати доктори, но го правя не от желанието за някакво псевдодокторясване, а просто защото наистина търся най-доброто за децата си. Оказва се, че добро има, но човек трябва да си го намери...
Аз самата не се харесвам, че коментирам лекарски мнения. Още повече, че аз не съм специалист в тази област!
Обаче, когато в една ситуация има конкретика, има "черно и бяло", т.е. точни данни и факти, то държа на истината, а не на "ами така ми се стори"... Защото на базата "ами тези секрети според мен са от бактерия и затова давам антибиотик", за мен са въздух под налягане! Когато се види, ясно и категорично с едно просто, бързо и елементарно изследване, че инфекцията е бактериална - ОК!
Та така, сега като се замисля, даже ме гризе съвестта, че съм си тровила голямото дете абсолютно излишно с гадости и се моля да няма последствия, милото.

ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА МИХАЕЛА  Blush Heart Eyes Hug

# 43
  • FRANCE
  • Мнения: 2 238
Здравейте и от нас,
Много ни е хубаво заглавието на темата.

Честита месечинка на Михаела!

Маслинка, дано не е нищо сериозно Hug

Босилек, да ти е живо и здраво детенцето и не се връзвай на разни "специалисти". Алекс я изкараха много малка, 61 цм, 6,400 на 5 месеца.

Lioness да се оправят по-бързо децата. Тук на бебета изписват антибиотици само в краен слуцай. Под лекарско наблюдение разбира се.

ElitsaPetrova  Joy Joy Joy читателка си имаш.

Алекс май-почват зъбчета да я мъчат. Цяла нощ мрънка. Горкото бебенце, тъкмо свършиха коликите, се пък зъбчета Cry Иначе хапва пуре от моркови, слетобед малко от ябълки и когато е с мама цица на поискване Grinning. Много иска да стои права и да разглежда.


целувки и приятен ден

# 44
  • Мнения: 105
ВАРНЕНКИ, по телевизията казаха да не се пие и готви с водата от чешмата, защото е опасна. Ще се прави промивка и дезинфекция на водопроводната система. Забраната е от РИОКОЗ и от там ще обявят кога ще бъде вдигната.[/size]
[/quote]
 Аз се притесних, щото тъкмо тия дни почнах със правенето на пюре и затова се обадих в РИОКОЗ и говорих дежурната инспекторка и тя ми каза, че се отнася за райните , където била спряна водата ул. Кракра, Аспарухово и мисля района на кметство Одесос, а за другите райони, в които има течаща вода нямало никакво място за притеснение. Дано да е така де

Общи условия

Активация на акаунт