Рилският манастир в Брюксел

  • 1 255
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Така е, само не разбрах защо е на руски? Rolling Eyes
Или просто Блонди е показала един от вариантите на брошурата, която най-вероятно е преведена на няколко езика.

Да, за да е по-разбираема за повече хора. Има я на няколко езика.  Simple Smile

А за Мефодий какво ще кажете?  Sunglasses И за кимането на главата не съм сигурна, че е вярно  Thinking

ТинаХрис, макетите са от няколко сантиметра, до няколко метра. Като цяло са малки, да, но са страхотни. Ето тук се сменят картинките и може да разгледаш част от забележителностите.  Peace

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931

ми. до колкото съм запозната славянският елемент е мит.

 Бъркаш се.  Има  нови хипотези, според които славяните не са били "море", в което "потънали" малкото прабългари, както ни учеха едно време. Смята се просто, че старите българи са един доста по-съществен компонент в нашия етногенезис, отколкото се твърдеше преди, а не че славяните са отписани от него.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 12:35 от Червената Кралица

# 17
  • Мнения: 2 013

ми. до колкото съм запозната славянският елемент е мит.

 Бъркаш се.  Има  нови хипотези, според които славяните не са били "море", в което "потънали" малкото прабългари, както ни учеха едно време. Смята се просто, че старите българи са един доста по-съществен компонент в нашия етногенезис, отколкото се твърдеше преди, а не че славяните са отписани от него.

Слушала съм Божидар Димитров да обяснява, че българите са били много по-значим фактор, отколкото се е смятало преди. Може би е така. При всички положения са били "държавотворният елемент".

Все пак ПР агенцията, която е взела парите за брошурката, както и тези, които са я възложили и одобрили, би трябвало да споменат и славяните, щом им е хрумнало да споменават тюркския произход. Що да се срамим от славяните? Току виж някой турист или местен в Брюксел решил, че българите са по-тъмни субекти, отколкото са всъщност....

# 18
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Мда, кой знае кой е правил брошурата и какъв материал е ползвал за референция и колко го е чел, де, щом са пропуснати славяните.

Вероятно са ползвани стари източници, защото в близкото ни минало наложената хипотеза е била точно тази, за тюркския произход на старите българи. Не че сега тя е отхвърлена напълно, но понастоящем има доста критики по нея и поне още няколко актуални хипотези.

Относно това, дали славяните са били доминантният компонент или не, също има различни хипотези, но не че никакви ги няма. Изключвам писанията на някои, хъм... доста алтернативни среди, не академични, като автохтонистите, но те са една друга тема...

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 19:19 от Червената Кралица

# 19
  • Мнения: 1 371
Явно историята, която съм учила аз и която ще учи моето дете ще е различна. И аз съм пропуснала, кога точно са ни развенчали със славяните! Ще отворя учебника на племенницата ми....

# 20
  • Мнения: 6 993
Хахахахахахахахаха!  Joy Joy Joy

Вы сефте в Москве?
Нет, мы чать-пать.
Joy Joy Joy
А за кимането на главата е вярно - само ние правим така Sunglasses
Блонди, тези макети нещо като нашето България на длан ли са?

Общи условия

Активация на акаунт