Трапезна вода

  • 5 260
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Според мен просто пречистват нормалната чешмяна вода, а не вадят Laughing по някакъв начин минералите Wink

# 16
  • Мнения: 1 194
Нашиат педиатър каза трапезна вода още като беше беба на 1 мес 1/2.

# 17
  • Мнения: 280
Доколкото ми е известно, трапезната вода не се деминерализира, тя по природа е с подходящ състав, който я определя като трапезна.  Ето и едно енциклопедично определение, за любознателните:wink:
Вода минерална трапезна - бутилирана натурална минерална вода, чиито естествен физико-химичен и минерален състав, съдържание на микроелементи и биологично активни вещества позволява неограничената й употреба за питейни цели, без да оказва вредно въздействие върху човека.

# 18
  • Мнения: 1 341
По принцип в книжката за хранене на бебето пише, че на новороденото  е най-добре да се дава трапезна преварена вода. Аз давах само такава, докато един ден нямах и преварих чешмяна.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат на: Bubachko
Доколкото ми е известно, трапезната вода не се деминерализира, тя по природа е с подходящ състав, който я определя като трапезна.

На етикета на трапезна вода " Clever", на Billa пише, че е деминерализирана Confused:  Bulb  Confused
Обяснете ми, защо пише така след като не се деминерализира?

# 20
  • Мнения: 4 187
Аз давам трапезна вода,но я преварявам ( все още) ! Дали вече мога да спра?

# 21
  • Мнения: 7 106
Ето какво открих за деминерализацията, за тези които се интересуват :

Цитат
Деминерализация - процес на отстраняване на минерални соли от дадена система

Йонити - твърди неразтворими сложни вещества, със способност за йонен обмен; състоят се от твърда решетка, включваща фиксирани йони, и подвижни йони с противоположен знак. В зависимост от йоните, които обменят, йонитите се делят на анионити и катионити. Използуват се за деминерализация на водата, като полимерни катализатори и за други цели.



А тук са дадени самите съоражения, които деминерализират водата :
http://www.nicol-n.com/industrial-filters.html

# 22
  • Мнения: 1 383
Цитат на: звезделина
Ами по повод на Кинли - тя също е минерализирана и нашето педи ни препоръча да не я ползваме - ние пием трапезната Горна Баня(тя е с прозрачен етикет) или Савина от Хит


И аз това щях да кажа - Кинли съдържа соли в по-голямо количество от допустимото, изобщо понятието "трапезна вода" е доста размито и трябва да се чете етикета. Доколкото си спомням, само Предела беше с достатъчно ниска минерализация за да се дава на бебе, обаче в Русе се появи за кратко и изчезна от пазара. За мен най-добрия вариант е Брита+преваряване, а трапезна само в краен случай - на почивка например.

# 23
  • Мнения: 280
Цитат на: secretgarden
На етикета на трапезна вода " Clever", на Billa пише, че е деминерализирана Confused:  Bulb  Confused
Обяснете ми, защо пише така след като не се деминерализира?


Нямам идея Thinking И ние взехме веднъж половинка на "Clever", но да ти кажа, не ми вдъхна много доверие и не съм давала на малката от нея...Толкова марки води се навъдиха вече, че знае ли човек... Thinking Ние лично избрахме "Евина", само на нейния етикет съм виждала специално указание, че е подходяща за кърмачета...

# 24
  • Мнения: 1 771
Аз давам на малкия дистилирана вода от аптеката. Единственото неудобно е, че трябва два пъти да ходим. Веднъж да поръчаме и втори път да я вземем. Иначе не се преварява.

# 25
"Девин" са пуснали изворна вода. Тя е ниско минерализирана и я рекламират за бебета. Бутилката е същата - синя, но етикетът е розов и пише "изворна". Четох листовки, че е с малко натрий и малка концентрация на минерални вещества и затова е подходяща. В нашия квартален магазин я има. Показах я на нашия лекар и той ми каза, че водата е добра за бебето.

# 26
Трапезните води са вода от чешмата, която се обработва - филтри, химически. Не знам дали остават следи.
"Девин" имат вече изворна вода за бебета. Тя е с розов етикет. Купих от кварталния магазин и питах нашия лекар. Той каза, че е много добра дори за новородени, защото е с ниска минерализация и малко натрий.

# 27
  • Мнения: 1 771
Трапезните води са вода от чешмата, която се обработва - филтри, химически. Не знам дали остават следи.
"Девин" имат вече изворна вода за бебета. Тя е с розов етикет. Купих от кварталния магазин и питах нашия лекар. Той каза, че е много добра дори за новородени, защото е с ниска минерализация и малко натрий.

А  трябва ли да се преварява тази вода?

# 28
  • Мнения: 1 616
Трапезните води са вода от чешмата, която се обработва - филтри, химически. Не знам дали остават следи.
"Девин" имат вече изворна вода за бебета. Тя е с розов етикет. Купих от кварталния магазин и питах нашия лекар. Той каза, че е много добра дори за новородени, защото е с ниска минерализация и малко натрий.

А  трябва ли да се преварява тази вода?
И аз питам същото, но за водата от кана "Брита". Той моят син почти не пие вода, но нали му правя кашички и попарки, пък и веднъж-дваж седмично изварявам биберони и шишета. Тукашната вода е доста варовита и дори след преваряване остава бяла утайка, затова преварявам вода от "Брита". Тъй като детето ми след 2 дни ще стане на 8 месеца, въпросът ми е мога ли вече да му давам водичка направо от каната или по-добре да преварявам още?

# 29
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз давам на малкия дистилирана вода от аптеката. Единственото неудобно е, че трябва два пъти да ходим. Веднъж да поръчаме и втори път да я вземем. Иначе не се преварява.
Дестилираната вода е абсолютно противопоказана за пиене. При нея вече са отстранени всякакви минерали и не само, че не е полезна, но и е вредна. Внимавайте

Общи условия

Активация на акаунт