ЛЕГЛАТА В ДЕТСКАТА ГРАДИНА ИЛИ ЛИПСАТА НА 

  • 10 851
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
В нашата са на два етажа, но има и походни легла. Според мен, походно легло е най-лошият вариант.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
Кое му е лошото на походното легло?

# 17
  • Мнения: X
В нашата градина леглата са на два етажа. Според мен идеята да има кът за почивка и детето само да избира да почива или не е  чудесна.
Самата аз имам ужасен спомен от ходенето ми на градина точно, поради задължителния следобеден сън.

# 18
  • Мнения: 700

Госпожата ми казва следното:те нямали нужда от пижами защото имали нов метод за спане на обяд.

НЯМА ДЕТСКИ ЛЕГЛА,а се  постилат на земята едни постелки ,нещо като дунапренчета ,но тънки според мен,върху тях чаршафите и децата така си "почивали".


lo, пише, че не са с пижами.
Ясно, но аз не питах дали са с пижами, а дали ги събличат! И непоправимка ми е отговорила.
На мен ми се струва хладно на пода по гащички Shocked

# 19
  • Мнения: 14 133
В нашата детска градина има легла.

# 20
  • Мнения: X
В градината на сина ми леглата не достигат в някои от групите и изпращат деца по другите групи, където има повече свободни легла.Понякога са прибягвали и до вариант походно легло, но това е само в краен случай.Но винаги децата са с пижами, които носят всеки понеделник от домовете си.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
Моите деца са в същата детска градина(щерката вече завърши де).
По темата съм писала доста.

   Щерката не е спала на земята. Имаха си двуетажни легла, които бяха наредени до стените на стаята. Всъщност в детската само предучилищните си имат отделно спално помещение.
  Миналата година за малкият обаче ме сюрпризираха, че след една експериментална група са решили да прилагат този метод във всички групи.
   Поставиха ни пред свършен факт - били изхвърлили леглата.
Купихме дюшеци и една зелена настилка(като кече за отдолу). Ама дюшеци е силно казано - тънички са, защото ги навиват на руло за да ги приберат в гардеробчетата.
Децата спят с дрехите в чаршафи. Е, това ми е най-трудно да преглътна. Чаршафите си ги носим ние и всеки петък ги вземаме за пране.
На обяд ги изкарват навън за да застеле лелката(по следата на стаята), ако е студено-играят в коридора през това време.

Досега не съм чула за друга детска градина да се спи на земята.

Също така - приложеният при нас метод е различен от това всяко дете като му се доспи и да легне и да спи там където играе. Те пак спят под строй, на определено място и в определено време.

# 22
  • Мнения: 109
При нас също спим на легла.Аз съм за легла при нашите условия.Почти във всички детски градини на пода е балатум върху цимента  и някой и друг 15-20 годишен килим.Това лято сложиха алум.дограми,но пак на земята е студено.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 932
Въпросът е такъв.

Децата ми от понеделник са в нова градина.Всичко в градината е наред ,госпожите усмихнати.

Нося аз ,както на всякъде в другите градини, пижами и спално бельо и останах изумена .

Госпожата ми казва следното:те нямали нужда от пижами защото имали нов метод за спане на обяд.

НЯМА ДЕТСКИ ЛЕГЛА,а се  постилат на земята едни постелки ,нещо като дунапренчета ,но тънки според мен,върху тях чаршафите и децата така си "почивали".

Цялото това упражнение се прави в стаята в която и се хранят и играят.

Няма спално помещение!

Това е в нашата група.Забелязах ,че в другите групи имат по няколко легло и същите такива постелки.Недостиг на легла?!?
Та питам се,това нормално ли е според вас?

И има ли в градините ,който посещават децата ви, такива случай?

Аз все още не знам какво мнение да изкажа за това,но въпреки всичко,мисля,че не е нормално.
В нашата предучилищна група има записани 33 деца. В момента не всички ходят на градина, но като тръгнат леглата няма да стигат. Затова са приготвили походни легла, но чак да спят на земята. Имам приятелка в Израел, която ми разказва, че в техните градини децата спят така, на дюшечета с дрехите. Но все пак там е топло, няма зима. Явно вашите лелки са почерпили челен опит от Израелците.Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 748
Не знам за вас, но аЗ лично съм спала на дюшек, не на матрак на земята, когато се оженихме. Нямахме легло и се наложи може би 1-2 месеца да спим на земята. Много е неприятно!!! Първо е твърдо, второ е студено и трето се усеща течение. От тогава имам дископатия и съм убедена, че това спане на земята имаше и то участие в появата на дископатията. На последно място да пиша и за това, че когато ставаш, ставаш от нулево ниво, което е кофти за възрастен, но да речем за децата това е най-малкият проблем. Отдавна го знам това за "Преспа" и тихо си страдам, защото Емо догодина ще ходи там, защото ми е адски близо. Стахувам се, че нищо не може да се направи и моля авторката да сподели как е протекло обсъждането на проблема на родителската. Много ми се ще да попитате този някой, който е взел решение да се спи на земята на дюшек, дали някога е изпробвал лично дали е удобно! Между другото от детска учителка съм чувала, че ХЕИ имат някакви изисквания за леглата, така, че едва ли е много законово това тяхно решение!
 Така като се замислих по темата, може би е редно да се направи запитване в ХЕИ, само то би помогнало.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Предполагам, че се подлагат шалтета за спане, каквито използваме ние за спане в палатката ... изолират достатъчно, не пропускат студ ... добра идея, нали трябва  да се спи на твърдо ...

Но пък долу няма ли повече прах  newsm78

# 26
  • Мнения: 476
Практика е в Щатите, но не знаех, че вече и тук. А събличат ли ги или както са с дрехите?

Не само, че не ги събличат, но и спят с обувките. Такава е практиката тук. Питала съм защо не ги събуват и ми обясниха, че е изискване на противопожарните служби. Синът ми ходи точно два дни на детска градина тук. Имаха едно помещение за всичко - и за игра и за спане. Като стане време за следобедната почивка вадят дунапренените постелки и просто ги слагат да спят. Спалното бельо се носи от родителя.

# 27
  • Мнения: 3 611
В нашата детска градина е така, спят на матрачета.
На мен не ми допада идеята и се радвам, че детето ми не е спало никога там.
То всьщност не е и zадьлжително. Само, ако детето само (по)каже, че е уморено и иска да си легне.   Crazy



 

# 28
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
В Канада не са на матрачета, а на нещо като много ниски хамачета Laughing, пластмасова рамка с някаква пореста материя или плат опъната, като легнат дупетата им висят по средата. Имат чаршафи но не се събличат. Вътре са с пантофи само и ги свалят за спане.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 421
Стахувам се, че нищо не може да се направи и моля авторката да сподели как е протекло обсъждането на проблема на родителската. Много ми се ще да попитате този някой, който е взел решение да се спи на земята на дюшек, дали някога е изпробвал лично дали е удобно! Между другото от детска учителка съм чувала, че ХЕИ имат някакви изисквания за леглата, така, че едва ли е много законово това тяхно решение!

Ами да ти кажа какво стана на нашата родителска среща миналата година - НИЩО. Аз бях единствената, която се възмути гласно. За всичко имаше отговор, а другите родители не ме подкрепиха(имаше и други недоволни, но си мълчаха)
Накрая казаха - ами леглата са изхвърлени, ако искате трябва да купим нови. Познайте дали някой се съгласи да купува легла.
 И аз съм го мислила това за ХЕИ, но честно казано се съмнявам нашата директорка да направи нещо, което не е разрешено. Още повече най-редовно идват проверки от ХЕИ и са го видяли това.

Общи условия

Активация на акаунт