Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Ами той проблема не е само този, но това е проблема според таткото. И той е непоносим през нощта. Като зареве някое бебе и му се наложи да стане е направо зъл. Понеже те се будят една друга сме ги разделили в двете стаи и просто трябва да ме извика, ако случайно аз не съм чула че плаче и ако кърмя едната да подържи другата 10-тина минути, но той не може  да ги държи и "през ноща" и я оставя да реве. Това ни е един от проблемите. Другия е че таткото си стои вкъщи да ми помага за децата, но по скоро ме ядосва, защото ги гледа 15-тина минути и после иска те да седят мирно до него в столчето за кола докато той си играе на компютъра или гледа ТВ. Не иска да почне работа, защото си гледал децата. Има и още, но не ми се пише. А понякога имам желание за секс, но той тогава няма. Оставяли сме ги за по 2-3 часа, но точно тогава пак няма желание от негова страна.
..........

ето от това вероятно идва проблема, много съм подозрителна към "домашни" мъже.
Работата на мъжа не е толова да дундурка децата си, а да осигурява спокойствие на семейството си.
Убеди го за започне работа.

# 16
  • Мнения: 1 069
Ох, милата, не ти е лесно. Ама наистина ако почне работа нещата може би ще се успокоят. Сигурна съм че и ти ще се чувстваш по-добре през деня сама с девойките, колкото и да е трудно, поне ще ти е по-спокойно. Или другия вариант е - той като не иска - ти се върни на работа. Вярно - кърмиш ги, но те са големички вече и похапват и други неща, т.е. не са само на кърма, така че....

Опитай - поне като не сте заедно през деня - няма как да се дразните взаимно - УСПЕХ   bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 069
.. мерси .. приемам го за похвала ..

РАЗБИРА СЕ ЧЕ Е ПОХВАЛА - ти си мъж от "много рядка порода" - Направо ти се кефя, искренно.

 Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 711
Милата... наистина не е лесно... аз също бих ти дала същия съвет като Нели, поговорете, убеди го да започне работа... тогава поне ще е основателна причината да не става през нощта. А и той след като не ти помага особено много през деня, ще можеш да се оправяш и без него през деня, хем ще ти бъде по-спокойно на теб, а и децата усещат когато родителите са изнервени и те стават нервни също.
Ние също спим в различни стаи, т.е. аз спя при децата, а мъжо спи сам... те мойте вече не се будят през ноща и стават чак към 6, 6:30, но понякога когато стане напечено положението и реват и двамата го събуждам и той ми помага.
А за секса... хмм.. какво да ви кажа... май е вярно това, че докато кърмиш няма голямо желание за секс, но гледам поне веднъж-два пъти в седмицата да му угаждам, дори и понякога да е насила... както е казала Нели "Апетита идва с яденето" Simple Smile Ние в петък и събота си викаме някоя баба да спи при децата и обикновено тогава оставаме насаме Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 12 303
  Хубаво ще е наистина ако почне работа, така ще се радвате когато оставате заедно и може би нещата ще се оправят. Нашия татко си беше вкъщи само първата седмица и оттогава е на работа, но всяка нощ си става да ми ги подаде от леглото. Но по принцип при нас аз съм по-нервната и аз съм в състояние да се развикам или изнервя на малките, а той винаги е спокоен. Ако беше като мен досега да сме се избили. Не мисля че засега варианта да се върнеш ти на работа ще е по-удачен. Опитайте се да поговорите, но след като се обичате вярвам че ще успеете да издържите на това изпитание, а именно две малки съкровища вкъщи  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 316
Леле,то и по това не сме били само ние  Simple Smile Аз също дълго време след раждането нямах никакво желание за секс,даже ми беше гадно. Сега пак не кипя от такова,макар че понякога ми се случва,но в повечето случаи съм изморена,а и спим в една стая с децата ,а в другата е свекървата и просто няма къде да се отделим за минутка. Засега ако го правим веднъж в седмицата е много,а той не е много доволен,но вече успях да го убедя,че това е проблем при доста раждали и кърмещи жени,после че за разлика от него аз не мога да се отпусна,когато сме при децата,постоянно се ослушвам няма ли някое да се размърда и ревне,както много често се случва и това е способно да убие дори и най-голямото желание у мен,докато на него не му прави впечатление. Но наистина само с приказки става. Ние също много спорим по въпроса за възпитанието, за това,че не ми помага достатъчно,но той поне ходи на две работи и наистина се скапва,че е прекалено нервен и избухлив,той пък не харева други неща у мен,но като си кажем всичко после пак си се обичаме. До следващият път Simple Smile Опитай да намериш език с него,може той да има някакви свои причини да се държи така,но пък ако няма и просто не му е до децата не знам какво да ти кажа,ти най-добре усещаш нещата и можеш да прецениш кое ще е по-добре за децата - такъв баща или никакъв.

# 21
  • Мнения: 2 757
Леле,то и по това не сме били само ние  Simple Smile Аз също дълго време след раждането нямах никакво желание за секс,даже ми беше гадно. Сега пак не кипя от такова,макар че понякога ми се случва,но в повечето случаи съм изморена,а и спим в една стая с децата ,а в другата е свекървата и просто няма къде да се отделим за минутка. Засега ако го правим веднъж в седмицата е много,а той не е много доволен,но вече успях да го убедя,че това е проблем при доста раждали и кърмещи жени,после че за разлика от него аз не мога да се отпусна,когато сме при децата,постоянно се ослушвам няма ли някое да се размърда и ревне,както много често се случва и това е способно да убие дори и най-голямото желание у мен,докато на него не му прави впечатление. Но наистина само с приказки става. Ние също много спорим по въпроса за възпитанието, за това,че не ми помага достатъчно,но той поне ходи на две работи и наистина се скапва,че е прекалено нервен и избухлив,той пък не харева други неща у мен,но като си кажем всичко после пак си се обичаме. До следващият път Simple Smile Опитай да намериш език с него,може той да има някакви свои причини да се държи така,но пък ако няма и просто не му е до децата не знам какво да ти кажа,ти най-добре усещаш нещата и можеш да прецениш кое ще е по-добре за децата - такъв баща или никакъв.

Лека корекция - това е проблем не на ЖЕНИТЕ, а на МЪЖЕТЕ им. А реално не е никакъв проблем, природата щом е решила така да бъде, значи така трябва. Ако на някой му е проблем да си го решава. И аз мога да ревна, че имам проблеми с недоспиване, с бебешки писъци и т.н., но да ви кажа на никой не му е зор. Мъжът ми си мисли, че това ми е работата и трябва да си я гледам както той си гледа неговата. Ами всеки да си гледа работата тогава и щом не иска да го занимавам с моите проблеми и той да не ме занимава с неговите.  Peace

# 22
Съгласен съм с повечето казано горе. За ангажираността на бащата и т.н.

Но не забравяйте, че майката има ангажимент към бащата, също толкова колкото и към децата. Врекли сте се на вечна любов и т.н. и то доста преди да се появят децата. Затова се грижете и за него, както искате и той да се грижи за децата и за вас. Ако го оставите "незадоволен" и "необгрижен", не се сърдете после че разтрогнал брачния договора. За да е валиден един договор, той трябва да се изпълнява и от двете страни.

Затова съвет. Разпределете отговорностите така, че да ви остане време и за него.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 303
  А какво ще кажеш по въпроса, когато проблема не е времето, а именно липсата на желание например? Което както споменах по долу е често срещан проблем при кърмещите мами, и е физиологично обоснован, като няма нищо общо с време или желание по принцип?
  Смея да споделя че при мен нещата се нормализираха напълно едва след годинката на малките, а цикъл нямах допреди няколко дни. С таткото не сме имали проблеми, просто защото и той както ти съветваш е поел отговорността и е сключил един вид договор, тоест да се съобразява с мен и с бебките.
  При желание и от двете страни обаче, време и място винаги се намира  Wink

# 24
  • Мнения: 7 803
и какво излиза, че сме с по 3 бебета  Mr. Green и че мъжа е на първо място, щото като се разсърди може да се фръцне и да си замине, а бебетата няма къде да ходят, ще лежа и ще чакат мама да задоволи тати  Tired за мен е въпрос на приоритет и на първо място стоят децата, за таткото кво остане   Peace и колкото остане

# 25
  • Мнения: 903
Не мисля, че трябва да изпадаме в крайности и да степенуваме по важност децата и мъжа. Всички близнашки, а по някога и други мами преминават през такива периоди. И ние не правим изключение. Иска се малко толерантност и дипломация в тези отношения.
Аз съм си по принцип с висок пролактин и често нямам желание, но гледам да не се отразява това на мъжът ми. Гледам когато не сме толкова уморени да се настройвам психически за романтика и любов. Просто си мисля с нежност за него и си спомням по-добри времена. Гледам да съм нежна, търпелива, обсипвам го с внимание и той, дори да не е имал желание се увлича. Тази тактика винаги ми се е отблагодарявала. Ако решите ,че сте изморени и нямате желание, навивате се и се настройвате, нещата няма да се оправят.
И ние имаме дразнители - децата спят в нашата стая, а вече са големи и като се събудят не могат да заспят лесно, живеем при моите родители, което също изисква повечко съобразяване и тишина.
Та така момичета, не е лесно, но винаги си мислете, че тези деца имат нужда от стабилно семейство и обичащи се родители. Кураж на всички и нека си заслужим призванието майки героини  Grinning

# 26
Ха ха ха. Сега аз съм лошия. Явно не съм го написал достатъчно ясно.
Но не забравяйте, че майката има ангажимент към бащата, също толкова колкото и към децата.
Тука трябва да сте съгласни. Ами ако се разболее тежко бащата. Няма да се погрижите за него, само защото имате деца ли. Ще го оставите да мре в другата стая.

Също така и бащата има отговорност към жена си и децата си. Не съм казал че мъжете трябва да са преди децата.
... мъжа е на първо място ...

Ами това
  А какво ще кажеш по въпроса, когато проблема не е времето, а именно липсата на желание например?
Типичен пример за това за което говорих. Ми след като майката няма желание, а бащата има не само желание но и нужда. Ми майката ще трябва да му даде това от което той има нужда. Все едно да нямаш желание да кърмиш, и да оставиш децата гладни. Не защото няма мляко или време а просто няма желание. Ми ако бащата няма желание да помага в отглеждането на децата. Или няма желание да работи. Има неща които трябва да се правят, независимо дали ти се иска или не.

За да няма спорове нека обобщя. Бащата и Майката имат еднаква отговорност към децата. Децата са на 1во място. Половинката е на 2ро, но не на последно.

След работа, когато се прибера в къщи, искам да си поиграя на конзолата, за да се отърся от стреса, но трябва да помогна на жената, защото цял ден е била с ревящите деца. Искам вечерта да изгледам един филм преди лягане, но трябва да помагам за къпането. Има неща които искаме и такива които трябва да направим. Сека е и двете искаме да получим, но идва момент когато трябва да получим. Тук вече една достатъчно съобразителна жена трябва да усети момента, не после "ми той почна да закъснява след работа, май ми изневерява". Преди да ме захапете искам и трябва важи и за двамата родители. Мъжете трябва да внимават също.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 08:58 от severfen

# 27
  • София
  • Мнения: 12 303
  То и аз не съм го написала много ясно, тоест не обясних точно това което искам, но защо не цитира целия пасаж?
 
  А какво ще кажеш по въпроса, когато проблема не е времето, а именно липсата на желание например? Което както споменах по долу е често срещан проблем при кърмещите мами, и е физиологично обоснован, като няма нищо общо с време или желание по принцип?
  А какъв съвет ще дадеш в момента при обратния проблем, след като докато аз уж нямах желания всъщност правехме секс точно колкото и таткото искаше, сега обаче аз вече съм ок след година и пет месеца кърмене, явно най-накрая нещата се нормализираха, но таткото си е на стария режим? Е в този случай сигурно аз пак съм виновна, че не мога да го предразположа или пък да изляза и аз да си потърся нещо както ти предлагаш?  Twisted Evil
  Не мисля че в какъвто и да е случай секса трябва да се прави по задължение, ако наистина двете страни не желаят да го правят, но желаят да останат заедно трябва да се потърси проблема и да се реши, но не и начина който предлагаш. Осъзнаваш ли наистина ако не искаш да правиш секс и си го наложиш как ще се почувстваш?

# 28
Именно, сега е момента мъжа ти да внимава. Наистина секса при взаимно желание е за предпочитане, но съм твърдо за правенето му за да угодиш на половинката си. При мъжете е по-травмиращо, защото на нас ни личи когато не сме във форма Simple Smile.

Жена ми в мометна не изпитва никакво влечение към секса, но го правим от време на време, защото почвам да откачам на сухо. Както и се е случвало да правим секс, въпреки че на мен не ми е било до него. Смятам че да задоволиш някоя нужда или каприз на половинката си, без твое желание си е израз на голяма любов.

# 29
  • Мнения: 7 803
Именно, сега е момента мъжа ти да внимава. Наистина секса при взаимно желание е за предпочитане, но съм твърдо за правенето му за да угодиш на половинката си. При мъжете е по-травмиращо, защото на нас ни личи когато не сме във форма Simple Smile.

Жена ми в мометна не изпитва никакво влечение към секса, но го правим от време на време, защото почвам да откачам на сухо. Както и се е случвало да правим секс, въпреки че на мен не ми е било до него. Смятам че да задоволиш някоя нужда или каприз на половинката си, без твое желание си е израз на голяма любов.
[/color]
м да, много жени търпят насилие от половинката точно щото го обичат  Tired пък той милия има нужда да се разтовари от стреса  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт