Коледа и децата

  • 34 464
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Кrisal, миналата година моята сама ме разкри - разпозна хартията, в която беше опакован подаръка - бях я купила преди няколко дни. И попита дали случайно аз не съм дядо Коледа.  Изобщо не се разочарова и продължаваме да си говорим все така за добрия старец. И двете вярваме, че някога или някъде той съществува, но просто децата са много, а той - само един и  затова родителите са се захванали да помагат Grinning Инструктирана е и да не разкрива тайната на децата, които още вярват, че подаръка е от дядо Коледа. Аз разбрах на нейната възраст - каза ми го прекаленно директно братовчед ми и бях много разочарована. Сърдих му се, че ми е отнел хубавата приказка и е провалил опита на мама, маскирана като дядо Коледа, да ни зарадва. И още съм му малко сърдита пък.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Кристал, изчакай да научи, че го няма сам, а после му прочети писмото.

Дали тук е мястото да кажа, че на 29 още тайно вярвам в дядо Коледа?  Blush

Ето място за пращане на писма до дядо Коледа:
http://az-deteto.com/?page=pismodqdokoleda

# 17
  • Мнения: 3 886

Ето място за пращане на писма до дядо Коледа:
http://az-deteto.com/?page=pismodqdokoleda

МИналата година имаше подобно нещо имаше един сайт но истината е в писането някак си по красиво  и оригинални ми се вижда отколкото по  пц newsm78Криси миналата г не го призна по пощата #Crazy Sick

# 18
  • Мнения: 4 406
относно вярването- нямам намерение да разкривам такава красива тайна. миналата година уших костюм, с брадата и мустаците наведнъж и синът ми и племенниците бяха очаровани , че старецът ги е посетил лично. но си мисля, че тази година са по- големи и ще разпознаят съпругът ми, та ще помоля някой съсед да се дегизира

# 19
  • Мнения: 3 886
относно вярването- нямам намерение да разкривам такава красива тайна. миналата година уших костюм, с брадата и мустаците наведнъж и синът ми и племенниците бяха очаровани , че старецът ги е посетил лично. но си мисля, че тази година са по- големи и ще разпознаят съпругът ми, та ще помоля някой съсед да се дегизира
hahaha Joy hahahaПо това се сещам когато бях малка как разпознах баща си в униформата на дядо коледа тайната  ми се разкри от 1 бемка до носа така че внимаваите  много набито око  имат децата hahaha Joy

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Мая миналата година разконспирира един наш маскирал се приятел Confused После се съгласихме, че той само много е приличал на дядо Коледа, но съвсем-никак-пцилютно не е същият човек, каква смешна идея.

# 21
  • Мнения: 2 722
До тук откраднах всичко написано /нали не се сърдите/  Hug
Миналата година мъничък  newsm78, ама позна баща си под наметалото и тоновете брада и каза - седни тате, ей тук седни и дай подаръците.
Бяхме сложили традиционния календар с джобчета и малки лакомства в него за да броим дните и за мое учудване, не изяви желание да яде в аванс  Joy
Заедно ще направим къщата - миналата година правихме курабийки и после чистих до началото на лятото тестото от теракота  Laughing
Елхата се украсява от всички /за сега сме на вариант евтини нечупливи играчки/ и баща му го вдига да слага върха. След развалянето на елхата и той помага в изкопаването на дупката в която да я посадим.
Ще му мисля другата година колко върха трябва да има елхата.

# 22
  • Мнения: 494
Бу,благодаря за "писмото".  bouquetИзключително ценно!
Лекси,това,което е станало при вас, е добър вариант,мисля.
Ще се постарая да представя нещата по този начин,ако ми се наложи.
Ще ползвам и "писмото". Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 406
това с шоколадовата пътечка е идея, но си мисля, че ще яде всяка една шоколадова дреболия и няма да стигне до подаръците  Laughing

# 24
  • Мнения: 3 886
това с шоколадовата пътечка е идея, но си мисля, че ще яде всяка една шоколадова дреболия и няма да стигне до подаръците  Laughing
И аз така мислех но не  набързо ги събира защото няма търпение да обърне повече внимание на подаръка а и после ги прибирам и по малко.Аз не съм привърженик да давам сладко.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Записвам се да "крада" идеи и от тази тема  Wink
Много ми хареса къщичката, но не знам дали ще успея да я направя  Embarassed

# 26
  • Мнения: 2 978
Симона ми обяви, че щяла да ми каже какво точно Naughty  да напиша за Дядо Коледа, защото тя още не можела да пише Laughing
Искала бебе или по- точно сестриче на бебето и.  Whistling Отдъхнах си, реших, че иска братче ooooh! Laughing

Иначе стандартното, което правим е да украсяваме апартамента, елха и календари и картички за бабите- да са щастливи.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Руми още е малка, но от сега трябва да почвам да създавам традиции. За календар още ми е рано мисля, лакомства не давам, къщичката ...  newsm78 много трудна ми се видя. Така че ще чакам за още идеи, подходящи за 2 годишни хлапета Mr. Green.
Миналата година (Руми беше на 10 мес.) се задоволихме с пускането на коледни песнички, украсяването на елхата, прозорците със спрей, 3 комплекта лампички по цялата къща...и един катерещ се Дядо Коледа у баба й. Естествено получи много подаръци. Това май й стигна като преживяване. Тази година съм решила някой да се направи на Дядо Коледа.

# 28
  • Мнения: 3 161
Я да се разпиша, пък може и да се включа по-нататък. Много ми хареса идеята с календара от бирени чаши.

П.П. Една приятелка има много хубава традиция - всяка сутрин на Коледа отваря всичките си подаръци. Ние я усвоихме за Ирина. Наистина е вълнуващо. Още не съм научила баба й да оставя нещата под елхата (щото й се иска от нея да е подаръкът, не от Дядо Коледа), но моят подарък, който миналата година изработих собственоръчно (дрехи и креватче за новото й бебе) все още мисли, че са го изработили джуджетата. Дядо Коледа Live не признаваме - общо взето, знае, че е маскиран чичко.

За Бъдни вечер си имаме много хубава семейна традиция. Винаги сме си в тесен семеен кръг, без баби и дядовци, и обикновено прекарваме страхотно. При бабите ходим на Коледа.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 19:13 от Емем

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самуил цяла година чака Коледа.  Laughing И мен ме пита виждала ли съм дядо Коледа, аз честно му казах, че не съм.  Rolling Eyes
От началото на декември започваме да украсяваме колибата коледно. Ще съберем материал в парка - бръшлян, жълъди, листа. Ще ги оцветим със сребърен спрей. Ще рисуваме по стъклата, ще лепим и мажем, ще плюнчим и ще изрязваме.  Mr. Green
Лакомства не крием, защото ще вземем занаята на Великденския заек.  Wink
Ще направим замък вместо коледна къщичка и джинджифилови човечета. Тях ги кичим по елхата
Коледните ми немски сладки непременно.
Коледният календар ще е от купешките, по желание на Самуил. Тях ги харесвал най-много.  Whistling
И ние ще сложим почерпка за дядо Коледа, но няма страшно - има кой да я изяде в три през нощта.  Joy
Засега съм заплюла само една книга за Самуил. Той сам ще си напише писмо и какво иска (надявам се тази година да не е летяща чиния, в която да влизал и да пътувал из космоса.  Rolling Eyes).
А другият ни трол  вече е на коледна вълна. От няколко дни официално се казва Рудолф, защото му е червен носа.  Party
Той е лесен за подаръци.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт