Коледа и децата

  • 34 469
  • 198
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 722
Доня Коприва - стискам палци да ти се получи, защото при нас миналата година никак не стана. Баща му се сдоби с най-перфектно покриващия костюм на Дядо Мраз, преправи си гласа, но като попита - кой е Миленчо - сина ми го погледна с най-учудената си физиономия и каза - "аз съм, тате"
И сега само пита кога тате ще се облече като дядо Мраз и ще донесе подаръците  Joy
Важното е, че вярва в подаръците  Wink

# 181
  • Мнения: 3 861
...е точно затова Калоян трябва да е сънен и баща му няма да говори въобще. Все едно пази да не го събуди...
Иначе ще се усети 100%   Joy

# 182
  • Мнения: 5 362
Написахме писмото.Подаръците вече ги купих,макар че е възможно да добавя още нещо по-нататък Peace
Украсата ще я правим след няколко дни.Ще бъде готова,а не изработена от нас.
Тук обаче има някои идейки,които много ми харесаха и сигурно ще се възползвам от тях Wink Peace

# 183
  • София
  • Мнения: 2 530
За да не разпознаят децата бащите си в костюм на Дядо Коледа е задължително да се вижда по- малка част от лицето. Т.е. Брадата, мустаците и веждите да са богато украсени. Хубаво е да има и качулка. Освен това ръкавиците са задължителни. Както и обувките не трябва да се виждат. Миналата година  Дамаянти ми преотстъпи перфектен костюм, и като се появи Дядо Коледа детето ахна, от изненада даже не направи опит да разпознава кой е под мантата. Освен всички трикове е хубаво да се пъхне една възглавница, като корем и тя напълно ще затвърди заблудата  Wink

# 184
  • Мнения: 4 392
Миналата година направих  такъв календар за племенницата ми и за племенника
Идеята взех от тук

Мислих си , че дъщеря ми е малка за такъв календар, но като се замисля, май не е..  Thinking
Ще използвам сигурно идеята на Ати, иначе всеки друг вид би бил ошушкан предварително.. : hahaha

# 185
  • Мнения: 378
Страхотни идеи

Възползвах се от идеята на Ати - мног хубаво се получи и моето мишле се радва ......

Благодаря пак!

А знаете ли откъде мога да намеря хубав костюм на Дядо коледа- Че тези които видях нещо не ме кефят - мног са лефтерни - не са от плат...

# 186
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Коледният календар явно ще е от типа чорап, в който всеки ден да слагам нещо (съжалявам, Тането), защото купих 10-15 книжки (за оцветяване, рязане и лепене, приказки коледни), които да слагам вътре - реших да заложа на дейности, вместо на сладки неща за ядене.

Та календара ясно, а вижте какво направихме вчера с Мая (големият аз, бебето - тя) от солено тесто за украса:





Снимките са линк Simple Smile

# 187
  • Мнения: 3 927
Аааа, няма защо...но никой не е каал, че в моя има само за ядене....Тц, нищо подобно.....Чак на 22-ри съм планирала една кутийка Smarties Wink
Другото е: вазелин за устни (от днес), разпечатани картинки за оцветяване, маниста за низане на герданче; керамично малко ботушче за оцветяване с акрилна боя; за събота, която идва ще има билети за куклен театър - във Варненския са започнали спектаклис подходящо съдържание - Снежната кралица, ще има и спящата красавица.......сложила съм брокатен моделин; някакви шарени маркери.......

Отварянето върви успешно - всяка сутрин Преслава скача и първо пита каква ще е новата изненада  Laughing Grinning

# 188
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Исках да кажа, че календара от рула или онзи платнен с джобчета, който имам, ще ми дойдат малки да навра книжките вътре Simple Smile
За днес или утре (не знам още) съм планирала домашно куклено представление, в главните роли - две жълти домакински ръкавици, изрисувани подобаващо Simple Smile

# 189
  • Мнения: 3 161
Мноо готини снежни човеци, Бу.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 727
А знаете ли откъде мога да намеря хубав костюм на Дядо коледа- Че тези които видях нещо не ме кефят - мног са лефтерни - не са от плат...
И аз това търся, имаше в Практикер някакви по 10лв, както и в интернет, но нещо не ми допаднаха, мисля че ще се разпаднат. Освен това са за ръст 160 см например, а нашия тати е 180 и поне 110 кг, така че ми трябва голям, широк костюм за дядо Коледа и да не се сцепи като реши да се наведе да бръкне в торбата. hahaha

# 191
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз с костюм не мога да рискувам изобщо. Дъщеря ми  е на 5 годинки и ще се усети.Ние от 1 декември започнахме да лепим по нашият коледен календар от детското списание  Бърборино. Всеки ден се отговаря на въпрос, който насочва къде какво да се залепи. На Коледа ще имаме прекрасна коледна картина. Днес украсихме елхата беше голямо вълнение, подкачане и т.н.

# 192
  • София
  • Мнения: 8 283
Украсихме заедно елахата в къщи 3мата аз + 2те бебета.
Украсихме групата в градината аз+ беба още 3 майки и децата много беше забавно.
Ще печем коледни сладки при баба.
Писмо пишат в Детската градина. Подаръци за вкъщи, за градината, (подарък за РДто) всичко е вече планирано.

Ето една случка от вчера:
- Мити слез от стола(качил се е въху облегалката и дръжките на бебешкия стол на сестра си). Бъди полсушен Дядо Коледа гледа кой е не слуша.
- Не той не гледа, той ми прави строителя.
- Гледа, гледа гледа през прозореца..... къде отиваш? (качва се на диван аи се устремява към прозореца мисля си че отива да провери там ли е)
- Да, пусна пердета да не види....

# 193
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
...
- Да, пусна пердета да не види....[/color]

Хехе, хитро е детето....

Нашият Коледен календар е от рула тоал. хартия, идеи за дребни подаръчета вътре присвоих от Тането   bouquet Опаковах ги в синя опаковачна хартия с разни дядо Коледовци по нея, вързани като бонбони със сини панделки. Голям зор беше да събера накрая рулата, сега вкъщи си имаме две цели опаковки тоал. хартия без рула  Crazy И пак не стигнаха, та мъжът ми един ден обикаля из тоалетните в работата да събира рула. Вечерта мърмореше, че хората изнясяли хартията, а той обирал рулата  Laughing Лакомствата освен подаръчето са твърде символични - шоколадова монетка или калинка или подобно. Той по принцип не яде много сладко.
За моя изненада не се нахвърли да разопакова всички рула, а прилежно ме послуша, че се отваря по едно на ден. Досега е изтеглил - четка за зъби, два пъти по 2 пластмасови животни (купих цял плик) и 3 малки играчици за елха. Определено се радва  Simple Smile
Наистина е неудобно в рулата да се сложи нещо по-голямо, нито книжка става, едвам натиках в две комплект магически флумастери и маркери... Но като за първа година с подобен календар е добре  Simple Smile
Къщата ще украсим тези дни.
При нас е абсурд познат да се маскира на дядо Коледа, Илиян е много наблюдателен. Ще разчитаме на дядо Коледа в детската градина, а у дома подаръкът под елхата, той си знае.

# 194
  • Мнения: 537
  bouquet Страхотни идейки, жалко че още сме малки за повечето, но се надявам другата година вече да направя някой календар и да зарадвам бръмбъраната  Hug
Ние също много обичаме коледните празници и мен вече ме е обхванало едно коледно настроение, само чакам таткото да излезе в отпуска, че да накичим къщата Simple Smile Много искам на всички прозорци тази година да нарисувам фигурки с шаблони, но в интеренет намерих едва 5-6 които ми харесаха, дали няма да може някоя дама от вас да ми помогне? Откъде мога да си сваля картинки?  newsm78 Благодаря предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт