Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 5

  • 13 300
  • 313
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 718
Мерси змейковице, ще пробвам. Много са ви сладки историите за взаимоотношенията на децата с циците  Mr. Green Алекс от скоро си ги поздравява сутрин и си ги целува   Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 432
Като е станало въпрос за целувки и милувки да се похваля и аз.Мом4ил сега има нов номер като заспива,или въобще като су4е /което през 10ина мин/ захапва лявата ,а дясната изкарва навън и по4ва да я гали ,пощипва, мънка й нещо ...В резултат на това зърното е разранено и по4ти не му давам да цока от там,4е мн боли  Crazy Голяам любов ви казвам  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 5 401
Ето ме и мен!   bouquet Каби спи сладко в градинката, а аз отмарям с манджичка пред компата!  Laughing

Шаманката, имате ли напредък със спането???

змейковица, оправихте ли се с бабата?

Каби се научи да казва "цици", голям смях пада.  Grinning Вечер, след тоалирането му, баща му го пита "Каби искаш ли цицинка?!" и той започва да се хили и казва "ейййй, цици".

...Много са ви сладки историите за взаимоотношенията на децата с циците...

Много сладки наистина!   bouquet

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
pearly, не мога да кажа, че сме се оправили, ама поне стана на мойто  Mr. Green - идва сутрин и я гледа вкъщи. Не смеят нищо да кажат вече  Crazy

Наистина са много сладки кърмачетата като поотраснат. Вечер като се върна от работа почва да ме прегръща и целува и по някое време се сеща и почва да ме сочив гърдите и ме гледа настойчиво. Аз й казвам, че по-късно ще й дам и тя не настоява повече  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 8 242
А мен напоследък само ме гонят "нене-нене-ненееееееееееее" ... Постоянно ми бърка под блузите и ако не смуче - с ръката гали, щипе както дойде  Crazy Като му омръзне едната с много сериозна физономия посочва другата и казва "тазззи" .. И аз кво да правя - давам каквото иска  Mr. Green
Поне (пу-пу) мога да кажа, че малко разредихме нощните кърмения и вече се буди 10тина пъти само. Много съм щастлива  Sunglasses Ама нещо започна да ме ръчка час почас през деня като му е скучно.. То в туй гадно време пък като не излизаме.. Само с цици се спасява положението.. Че кой ли ден баща му като се прибере и ще намери къщата порутена със струйки дим като след бомбандировка #Crazy

# 20
  • Мнения: 1 298
Ааа ние си излизаме и в студа.Даже по 2 пъти.  Whistling

Иначе Галко докато суче и милва гърдата с ръчичката.Прави и ооо-ооо.Само дето не издава звуци,че му е запушена устата  Joy  Joy Иначе си я гали,даже хомеопатът ни и тя го забеляза.Много мило и стана и си записа в компа даже.

Аз на цици не го уча че ще вземе да се изстърве случайно някъде пред хората... ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 12 229
  Ох отскоро и моите си имат номер. Като легна по - сериозно да ги кърмя, а не почти в движение ту едната ту другата, Николета винаги първа се отказва и става. Това е в легнало положение, в този момент Ваня се надига, ухилва се до ушите и се мести на освободената гърда. Николета набръзо зарязва каквото е почнала да прави и да си играе и дотърчава като се намества пък на освободената от Ваня. Така издържам няколко пъти да се разменят и ставам, като прекратявам игрите  Wink

# 22
  • Мнения: 1 081
Ей, като чета, всички разреждате поне дневните кърмения...Няма таквоз чудо при нас...А да ви питам аз кога събрахте смелост да оставите пристрастените си кърмачета при някой друг за следобеден сън, и за през нощта?????????Щото моите опити поне за следобед хич и не минават. Тръшвал се дребният по корем на плочките в коридора и почвал да крещи "мамаааааааа". И майка и татко не сварват да ми звънят да си го прибирам:) Но това е само в неделя, защото само тогава се отделям от него за 2-3 часа, просто друга възможност няма...
И още един въпрос-на вас не ви ли се излиза вече по кръчми и дискотеки?Щото мен ме хваща нервата вече...Не, че отрайвам много по таквиз места, че не понасям цигари, ама все пак...Пък с туй неспане нощем заспивам с Мартин още в 9 вечерта. И се успокоявам, че даже и да ме се отдаде възможност, ще заспя на някой бар  Mr. Green Все пак година и половина мир и послушание на млади години...

# 23
  • Мнения: 3 718
pearly , аз май бях писала някъде, спането му от самосебе си се подобри. Сега се буди само по около 3 пъти, суква по едно малко и заспива. Явно наистина нещо го е тормозело детенцето.
Освен това за мое най голямо учудване Алекс навлезе в някакъв супер ящен период. От няколко дни изяжда към 200 грама манджа на обяд, яде по един плод по късно и привечер си изяжда и кашата, която е към половин купичка. Междувременно суче най уставно  Crazy
Знам си сега, че като го похваля и дзверолинчо ще се изгевези,  амаааа какво да се прави.
Деси, за кръчмите миииииииии ходи ми сееееее, ама знам ли. Или ще се притеснявам да оставя Алекс, или няма да има на кой, или пък финансите ще са в крах....а и вече май трудно издържам на задимено.
Но пък онзи ден с умиление си спомних ранната си младост когато живеех при мама и си взимах двучасова гореща вана  Rolling Eyes
Сега душовете ми са бързи и експедитивни и не рядко под строг Александров контрол.
Айла , твоите момичета са уникални образки  Hug

# 24
  • Мнения: 5 401
Рени, ми ние не сме го учили! Аз си знам, че трябва да има думичка за "циците", за да не се издаваме сред обществото, ама не стана така...

Шаманката, бравос!

# 25
  • Мнения: 2 467
O, и аз не съм учила малката на "цици", напротив. Мъчих да ползва друга думичка, но не би. Като си хареса цици и на нея си кара. Има конфузни ситуации със виковете "Дай мамо цицииии", ама  Blush То пък само това да са... Като се развика с нейната интерпретация на пеперудка потъвам в земята  Embarassed

# 26
  • София
  • Мнения: 1 877
ние пък сме на "няни"  Flutter

# 27
  • Мнения: 5 401
... Като се развика с нейната интерпретация на пеперудка потъвам в земята  Embarassed

Хохохохохохо...  Joy

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
Деси, на мен уж не ми се ходеше доскоро по кръчми ама...
Не помня тук дали писах, сори, ако се повтарям
Преди 2 седмици ми се наложи да ида на 3-дневен семинар извън града. Първо мислех, че изобщо няма да издържа с цедене и т.н., пък и Кали не знаех как ще приеме отсъствието ми.
Обаче.... толкова добре си изкарах, чак ме е срам от себе си  Embarassed Mr. Green Като отвързана бях и си позволих даже алкохолец и цигарки, дето не съм ги помирисвала от 3 години  Embarassed
Обаче стигнах до извода, че съм имала нужда - много добре ми се отрази такова откъсване и сега даже пак искам.
А най-готиното е, че през това време Кали е била супер спокойна и весела, спинкала си е и си е хапвала  Heart Eyes

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 823
Деси, при нас първото оставяне за следобеден сън беше,когато трябваше да ходя на лекции и Ели е била на 1,3 г.След това за постоянно беше ,когато започна да ходи на ясла. Много се притеснявах как ще приеме раздялата с гърдите ми плюс всичко ново за нея и дали изобщо ще може да заспива,но проблеми нямаше.Проблемите бяха в това,че не спря да плаче почти 3 месеца,но за заспиването ,раздялата с гърдите не се отрази.Въпроса е да не си там и да искаш да заспи без гърдите,защото образа на мама се свързва и със сученето,нали?Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт