Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 5

  • 13 339
  • 313
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 758
Искам да се похваля  Mr. Green
Легнахме си снощи с мадамата, предлагам и аз гърда, а тя ми вика "бери" (прибери), предлагам другата, тя вече раздразнено "берии". Мърмори си нещо, пък аз почвам да я убеждавам да "ама" и да спинка, а тя ми вика "амачита пинкат". Обяснявам и, че не спинкат, ами я чакат да си похапне и да заспи и чак тогава ще заспят, а тя ми вика, че искала каша. Станахме, изяде половин бурканче млечна каша, легнахме, приказва ми нещо 5 мин. и заспа, а аз ей така  Shocked
Изобщо не го очаквах, аз се борех да заспива сама, след като се е насукала, пък то  Laughing
Е, тази вечер си заспа по старому, но и едно самостоятелно приспиване си е повод за почерпка   cook

Днес се опита да суче от една барбиподобна кукла, явно аз вече не й стигам  Laughing

# 226
  • Мнения: 3 591
Това с барбитата явно е много разпространено Simple Smile И моя син "суче" от тях  Joy
Снощи спах с господина. Не се буди. Сутринта не ме нападана да суче, искаше си "ОК" (сок). Вече мисля, че е официално отбит  bowuu Обаче продължава да иска да кърмя играчките  Crazy
Почна да ми харесва да си го гушкам нощем без да спи отгоре ми като пиявица по цяла нощ. Не ми е тъжно вече, че спрях да кърмя. Явно и двамата сме готови за един нов етап на връзката ни вече и преходния период си отива  Laughing
А в градината го похвалиха, че почнал да яде добре. Явно наистина кърменето се отразява на количеството храна което приемат. Другата теория - че децата спират да сучат нощем, чак като се отбият, ми изглеждаше невероятна, след като 5 годишния ми син до скоро все още се будеше нощем. Но явно и това е вярно - щом от 1999 будения на нощ преминахме за няколко дни на 0. Така, че смело си кърмете нощем децата - това е временно и щом се отбият ще спрят да се будят  Mr. Green
Май е време вече да спирам да пиша тука  Crazy

# 227
  • София
  • Мнения: 1 877
хубаво, като се отбият спирали да се будят. ами как да се приспиваме като се отбием? при нас смао с гърда става номера. ако баба й я приспива, това става на ръце, като задължително на 30 та минута се събужда и почва да реве и няма сун вече. убедена съм, че  е рефлексно събуждането търси си да цока? има ли като нас???

# 228
  • Мнения: 3 591
Ами и ние се приспивахме на гърда, но му се беше случвало няколко пъти да заспи с тати без мен. А и в градината си спеше без да суче....
както и да е де - първия ден от отбиването рева с часове вечерта....заспива пак се буди и т.н. и т.н. 

# 229
  • Мнения: 4 971
Ама, Деси, как тъй ще спираш да пишеш тук!? А на нас кой ще дава акъл? Hug
Ние още не мислим да се отбиваме, но аз не кърмя на поискване и не ми пречи изобщо. През деня имаме само едно кърмене и понякога и него пропускаме, ако водя баткото на занимания. Иначе сутрин и вечер и нощем - е, за нощем си знаете как и по колко!Баткото се буди нощем до 3 годинки и тъкмо почнахме да спим - аз взех, че пак родих и край!
Е, така или иначе съм свикнала и засега няма да бързаме. Още повече, че и двете много ни кефи да си се кърмим.

# 230
  • Мнения: 3 810
тъъъй, аз от вчера съм с "епеки" на зърната, защото мама я "бои".
Към сутринта редовно идва при мен и й дадох, че си е в полусънно състояние.
През деня едната "епека" паднала и си поцока малко, но това беше.
Деня мина с много реФФФ, капризи и напишване от време на време не където трябва Confused. Мисля да продължа в същия дух към 1 седмица. Надявам се да остане сутрешното кърмене, пък ще видим.
Пунчик, кога и моята ще каже "пибеи"?

# 231
  • Мнения: 87
Здравейте, сега ви открих и постепенно ще изчета всички страници, но междувременно ще се разпиша тук. Гордея се, че не съм сама, а част от такава голяма общност от умни, красиви (и скромни) мами  Hug





Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 01:01 от evita_fr

# 232
  • Мнения: 87
Май не го направих както трябва...моят пост и цитата трябваше да са заедно newsm78
Да се запиша и аз - мама Ева и бебе Митко на 1 годинка и 1 месец,активно кърмещи се.Първо намерих кърмещите се,а после и дългокърмещите се,благодаря на Aila.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 01:12 от evita_fr

# 233
  • София
  • Мнения: 2 671
По повод кърменето и спането да ви кажа, че напоследък забелязвам една стабилна тенденция - приспоивам ли го аз на обед /кога без "цок", но най-вече със/, задължително се буди след първия час за "цок пауза"... приспива ли го някоя от бабите - няма такова нещо, спи си спокойно, даже вчера откара 4 часа и нещо  Shocked той нощем не спи толкова дълго без пробуждане  #Crazy
Почвам да си мисля, че покрай кърменето и двамата взаимно се лишаваме от нормален сън  Sad
Честно казано, вече ми понатежава и ай е казал, че ще се отбиваме - хич няма да му мисля  Mr. Green Ама никакви индикации няма ощеееее  Tired

Евита, добре дошла в отбора Simple Smile

# 234
  • Мнения: 572
Аз си мисля, че докато й растат първите зъбки, няма да мога да я отбия - тя тепърва вади трети зъб, а първите два долу са също още мънички, излязоха й късно, та като се пробвам да не й дам цица, когато й се спи, настава такъв истеричен рев, че не се издържа - какъв е смисълът да се стресираме и тя, и аз, като не мога да правя нищо докато тя се дере така, не си спестявам време, напротив, изтощавам се още повече. А при нея ревът е сериозен, не е просто преструвка, направо изпада в транс от истерия. Та...с това късно никнене на зъбки, не знам докога ще я караме така.  Rolling Eyes

# 235
  • Мнения: 1 517
И аз съм с лепенки от неделя  Laughing
Малък Иво постоянно иска да вижда титите, и като ги покажа ги целува, гали и гушка, даже понякога им пее.
Заспиването вече отнема около час и половина - два вместо обичайните 15 минутки Confused
Иначе ми е много мъчно, сигурно нямаше да се реша да го отбивам скоро, ако не ми се бяха разранили така зърната. Откакто съм сложила лепенки обаче, нямаме нито едно кърмене. Гърдите ми изобщо не се пълнят, не са напрегнати и аз не ги третирам по никакъв начин. Явно плавното отбиване се оказа правилния вариант при нас, както за мен, така и за Иво, който вече не търси гърдите през деня.
Не знам дали ще издържим обаче. Не знам като махна лепенките как ще обяснявам че няма повече мляко  Cry

# 236
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз нещо не разбрах - за какви лепенки точно говорите?

# 237
  • Мнения: 2 467
Моето кърмаче започна да  "отвръща на удара"  Laughing Цока си тя вчера блаженно и баба и започва пак тирадата "Стига с това кърмене, ти да не си бебе, големите деца не цокат, циганите цокат само..." И моето като се нацока, че като се нацупи това дете  ooooh!  Последва репликата "Баба много лоша, много се кара". Баба и не обели гък повече за кърменето ни вчера, ни днес.

Тия лепенки - и аз май съм изпуснала  newsm78 Не боли ли?

# 238
  • Мнения: 3 810
Да се похваля и аз, че вече няколко пъти отклоних атаки. Не си спомням коя мама беше споменала за лепенки на зърната- и аз реших да пробвам. Като начало ги слагам вечер, във времето между следобедния сън и вечерния-да яде поне на масата с нас, а не да поцоква с вилица в ръка. Първо се опули, като не си видя любимите "токи"-та в обичайния им вид, после похленчи, после отиде да виси на баща си на панталона. После се сети пак сле 30 минути, и толкова...Сега докато кажа, че "токи"-тата правят мляко, или ги е разболял, защото ги е одрал, поглежда ме за 10тина секунди изпитателно, и отива да си прави нещо друго. Ама за всеки случай си нося аз лепенките от 16 до 21 часа, че знам ли го малкото дяволче:) Та с тия лепенки поне и дрането намаля Simple Smile

не боли Jes. Предните дни бяха кошмарни. Успях да и дам само по 2 пъти на ден. Вчера се държа много добре. А днес след закуската само попита "има и епеки?" и като казах че има, си намери друга работа.
Аз не искам да я отбивам тотално, но поне да намаля...
Давам и от 5 докъм 9 сутринта, когато е полусънена.
Следобед също 1 път и това е.

# 239
  • Мнения: 2 467
Моето млекопитаещо е самообслужващо се и маха всякакви препятствия между нея и циците. Та предполагам , тия лепенки няма да я възпрат. Ще взема да залепя едната гърда после за проба. Да видя реакция. Ако намалим кърменето поне на половина, ще е добре (от сутринта до сега поне 10 пъти е висяла на гърдата, в момента пак е там).
Какви лепенки ползвате? Някакви безболезнено отлепящи се?

Общи условия

Активация на акаунт