За пръв път в детската градинка - 4

  • 12 205
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ех, мами, чак благородно ви завиждам за прекрасните деца Wink...
Защото моята Вероника категорично отказва да се адаптира Tired...не иска и не иска, това инатливо дете ooooh!.
Всяка сутрин у нас е малък ад - откакто си отвори очите и се започва с рев...и така до градината - няма спиране.
Миналата седмица четвъртък беше с Т...мислех, че е болна - на другия ден и нямаше нищо - почвам да се замислям, дали може да дигне Т за да не ходи на градина newsm78 и почти съм сигурна, че е така. Тази сутрин ми казва, плачейки - Аз имам темпелатула Outta Joint...няма да ходя...Аман вече Close!Давайте идеи как да се спавяме - с баща и сме се видяли в чудо Sad.
Иначе и в нашата градина довечера ще бъде родителската среща. От 17,00...странно къде ще бъдат децата, щом ние по принцип си ги взимаме в толкова newsm78?

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
От вчера пак на градина след едноседмично боледуване. Помрънка сутринта, на обяд не е искал да яде, а са го карали. Колко пъти ги помолих като не иска да не го карат на сила и да не го хранят, ама не... Като отидох да го взема беше страшен рев заради това ядене  Sad
От днес ще се опитат да го оставят да спи там, дали ще успеят - не знам...
Ще дежуря около детската градина, в случай че много плаче и не успеят да го успокоят (имахме един злополучен опит вече) да мога да го взема веднага...
Стискайте ми палци.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 901
Ники вчера в колата на път за вкъщи ми пя нещо "къъпичке чистичка бяяяяуаааа, къде си се свяауаааа" Laughing А вечерта ми изрецитира стихче за някаква катеричка смела Shocked Явно много ги занимават, щом за няколко дни е научил песничка и стихче. Много съм доволна Hug Имах притеснения да не гледат двд по цял ден , а стихчетата да ги оставят на нас, родителите. Но не! Освен това едната от госпожите се оказа логопед/ не знам, може би нещо като втора специалност Rolling Eyes/ и се надявам Ники да престане с това уъкане.
Само да е здрав Praynig

А Биляна вчера се качи на 1 стол и изпя целия си репертоар - Мама ми купи днес, Мила моя мамо, Зайчето бяло (с моя помощ от 3ти куплет), На ризката на джобчето... Тази последната е изцяло от градината, но аз нали си бях преписала текста и с една измислена мелодия й я пях, за да свикне с думичките. кога я изучиха, че 2 нови песни забучили на таблото. Днес сутринта пак преписвах като невидяла - за някакви Ръкавички и за някакви Чисти ръчички... Да са стачкували и да гледат сега сбит да им предават материала, разбирам ама  Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 9 862
А вечерта ми изрецитира стихче за някаква катеричка смела Shocked
Катеричка смела/накъде така/рано си поела/с кошничка в ръка?/Мамичка ме прати/в гъстата гора/гъбки качулатки/да и набера. Grinning
Това е първото стихотворение,което учиха в градината.Освен това учили са коя ръка/краче е лява и дясна.Мими още ги бърка понякога.Учили са кога е ден,кога нощ.А днес Мими са започнали с народните танци.Идва им учител от Центъра за работа с деца.Видях преди малко като прибирах каката госпожа музикалната.Каза,че и е било много интересно на малката.Радвам се,защото това си е едно разнообразие зимата,когато не ги извеждат навън. Confused
Ех, мами, чак благородно ви завиждам за прекрасните деца Wink...
Защото моята Вероника категорично отказва да се адаптира Tired...не иска и не иска, това инатливо дете ooooh!.
Дай още време на Вероника,ще се адаптира Hug.И аз в началото а-ха бях готова да я спра от градината щерката.
Петя К,стискам палци Яни да спи днес в градината. Peace

# 19
  • Мнения: 2 722
За родителската - нас ни помолиха най-любезно, да си ги вземем до 17 часа и да сме без тях на родителска, защото ви е ясно, какво става като се съберат двайсетина родителя и още толкова дечица.
Но пък не беше проблем, че някои родители останаха с децата, а някои така и не се веснаха да си приберат децата до края на родителската.
Вчера нашите са взели първия си урок - за прахосмукачката и печката, но на Милен му е тъпо, щото тия работи си ги знае и ги ползва по предназначение от доста време насам.

reniuga , на Милен репертоара му е само на вратата на стаята за игра. До детската дори подтичва, за да си види приятелите. Сутрин като стане малкото вампирче в 6,30 най-късно и казва - няма да ходя на градина /докато се облича с дрехите за градината/, после обяснява на кучето, че отива на градина при приятелите си и госпожите, после иска да събуди брат си да му каже да го чака след детската градина, след това идва ред на тате.
Но в момента в който му подам пантофите и му прибера ботушките в шкафчето нацупва муцунка и се започва.
За зла беда тази сутрин беше злата лелка, която е само от време на време в групата и ги хока непрекъснато /а моя е докачлив/ и го оставих с луд рев и истерия.

# 20
  • Мнения: 3 576
При нас всичко е нормално, само вчера много се ядосах, че докато чаках моя да слезе по стълбите, една майка от нашта група говореше с госпожата какви лекарства са давали на детето й през деня.
Явно е болно, ама защо го пуска?!!
В детската са й дали Панадол! Сега сигурно да очаквам включване и при нас!!!
Нали уж беше забранено да им се носят лекарства.
Яд ме е, че бързах и не ми се разправяше, а не трябваше да си мълча!!

Вчера Стиви беше пак на плуване, но не знам защо нищо не иска да ми разказва, по принцип нищо не ми разказва какво правят. Само каза, че му харесва и толкоз, никакви подробности плували ли са, какво са правили.....
Нито песнички пее, нито стихотворения, още не са почнали да рисуват.....

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера Стиви беше пак на плуване, но не знам защо нищо не иска да ми разказва, по принцип нищо не ми разказва какво правят. Само каза, че му харесва и толкоз, никакви подробности плували ли са, какво са правили.....

Същият случай!
Даже повдигнах този въпрос в предната тема.
А по принцип не й млъква устата и все обяснява нещо, но основно за останалите дечица.

Зомбайо, освен да бъдете търпеливи и упорити, друго не знам какво да кажа  Rolling Eyes
Стискам ви палци  Hug

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ох, желанието за градина на Мария е огромно, но сега пък е болна. ...

Бързо оздравяване  Hug
В групата май се редуват с боледуването Confused Като гледам листа с таксите за миналия месец, много малко са децата, които са изкарали 3 или даже 2 седмици през октомври.

# 23
  • Мнения: 3 479
Ох, при нас възникна проблем Sad От вторник до сега Мати реве сутрин и не иска да ходи в градината. То се почна постепенно от миналата седмица, обаче последните три дни го обличам насила и го нося на ръце до буса. Обадих се на директорката да питам дали има някакъв проблем, но тя каза, че Мати си бил в настроение по цял ден и не са имали никакви инциденти с него. Сестрата също го потвърди, тъкмо го била прегледала (беше сутринта ок. 9.30) и си бил весел.
Вечер е в добра кондиция, но пак си казва, че не иска да ходи. До преди две седмици ходеше 3-4 дни и 5-6 седеше в къщи. Май много добре му идваше така ooooh!
Чудя се какво да правя newsm78 Уж му харесваше, а сега само повтаря, че не му е хубаво Sad

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
При нас засега е добре. Вече са сложили пътеките в коридорите и трябва да се събуваме. Сутрин като водя хлапето и чувам гспожата как брои децата - 1,2,3,4,........... 14, 15. Сига най-много до 15 дечица от общо 24.

# 25
  • Мнения: 6 315
При моят син нещата стават все по-зле. Днес едва влезе в групата, учителката с хиляди убеждения и с борба (той се бори с нея) го вкара вътре, а той беше направо истеричен.

# 26
  • Мнения: 276
Нашата адаптация върви добре. Днес стана без сълзи в очите и си подскачаше и беше спокойна. Разплака се на вратата, но само докато изезат от входа. В колата е била спокойна и си е влязла сама в групата, даже мъжа ми я е извикал да го цунка и да му каже чао  Wink

Според мен, това че не я водя аз даде резултат.

Margarita, няма ли кой да го води малкия, но да не си ти?

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
При моят син нещата стават все по-зле. Днес едва влезе в групата, учителката с хиляди убеждения и с борба (той се бори с нея) го вкара вътре, а той беше направо истеричен.

А през останалото време как е?

Сутрин като водя хлапето и чувам гспожата как брои децата - 1,2,3,4,........... 14, 15. Сига най-много до 15 дечица от общо 24.

И нашата група я посещават най-много 15 деца, а в повечето случаи 10, при положение че са 30 общо.

# 28
  • Мнения: 1 640
В нашата група записаните са 27 и почти всички са налице.Като отворя вратата на стаята,ми се струват доста деца.
 Днес видяхме първите творения,забодени на табло в предверието-таралежчета,на които нашите са рисували бодлички/разбирайте разкривени вертикални линии/.Някои са се справили добре-нали все пак има деца ,които наближават вече 4-тата годинка,а други още не са навършили 3г.На моята щерка линийките са вълнообразни на места-стана ми мило и смешно като видях тези първи таралежчета.Иначе ми я похвалиха,че се обувала и обличала съвсем сама.Само дето петичките на чорапчетата са отпред, а отзад на дупето й намерих за пореден път късче тоалетна хартия.То-милото, се мъчило и отпред, и отзад да се бърше само!
 Продължавам да се притеснявам,че им дават съвсем малко вода/около100мл-половин пластмасова чашка/ и то веднъж дневно май.Децата излизат прежаднели и първо за вода питат майките си.

# 29
  • Мнения: 1 180
Вече пети ден сме на градинка  newsm44! Да чукна на дърво, засега сме здравички, че миналия път на третия ден беше с хрема. Всяка сутрин в къщи се пазари и помрънква, но аз много бързо му отклонявам вниманието. Един път ще видим новите гуми на колата, другия ще си топлим дупето в колата на тате, третия сме на театър /с фокусник/ в детската и т.н. Носи си едно мече, напръскано с един от мамините парфюми и си го гушка. Като го взимам е спокоен, много ми разказва, само дето спи доста неспокойно нощем, незнам има ли някаква връзка. Надявам се и другата седмица да мине добре и вече да ходи с желание. На таблото отвън са изнесли някакво стихче "Три думички чудесни" /или нещо такова/. Ами, това е от нас. Успех на всички и хубави емоции.

Общи условия

Активация на акаунт