какъв подход да избера

  • 2 664
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хайде и аз като пушач да се включа.

2-3 часа, както си описала, без цигара не е проблем да се издържи.
Просто й казваш, че докато е у вас и гледа бебето да не пуши.

За парфюмирането - също. Когато идва на работа да не се дезодорира.

За целувките - също. Казваш й, че заради сезона се опасяваш от вируси и я молиш най-любезно да не го целува.

Нищо ненормално няма в изскванията ти.

Ако обаче тя ги счете за обидни, то просто ще напусне и толкоз.

# 16
  • Мнения: 4 965
Хайде и аз като пушач да се включа.

2-3 часа, както си описала, без цигара не е проблем да се издържи.
Просто й казваш, че докато е у вас и гледа бебето да не пуши.

За парфюмирането - също. Когато идва на работа да не се дезодорира.

За целувките - също. Казваш й, че заради сезона се опасяваш от вируси и я молиш най-любезно да не го целува.

Нищо ненормално няма в изскванията ти.

Ако обаче тя ги счете за обидни, то просто ще напусне и толкоз.

Много точно.

Аз също съм пушач, но вкъщи не позволявам никой да пуши, както и в присъствието на децата.

# 17
  • Мнения: 2 092
аз не съм на мнението на другите,по какво разбрахте,че добре си гледала работата!
Ти и се явяваш работодател,значи имаш право на "изисквания",с които или се съгласява или не работи!
Аз не бих взела пушач да ми гледа детето!
и последно-  първата мисъл ,след като прочетох,че малкото "все спи",беше,че може да му дава нещо,чела съм за такива "гледачки",дето дават на бебетата сиропи,които ги унасят! Sick #2gunfire
сега аз май съм най-префъцулена от всички Mr. Green Laughing и затова на тази възраст си го гледах сама!

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз съм доста взискателна,някои биха казали префърцунена и крива
тогава си намери добра гледачка, а не най-малко взимащата Peace

# 19
  • Мнения: 6 167
Аз съм доста взискателна,някои биха казали префърцунена и крива
тогава си намери добра гледачка, а не най-малко взимащата Peace

Много точно изказване. Можеш да си префърцунен и взискателен, само ако имаш основание за това.
Като започнем от това, че тази жена едва ли работи на договор -  очевидно е, че за минимума, който даваш получаваш минимума. 

От теб зависи от тук нататък как с тази жена ще се спогаждате и как ти, като 'работодател' ( защото ти не си й такъв, докато не я назначиш на договор и пр.) ще я мотивираш да работи по-добре за теб. Ако не може - в България въпросът е ясен. Има много жени, които за минимум са готови да ги унижават всякакви префърцунени каки.

# 20
  • северно море
  • Мнения: 321
Има една дума,която се казва комуникация.Използвай я.
Преди да я наемеш,е трябвало първо да проведеш разговор с нея.
Какви са твоите изисквания и какво о4акваш от нея.
След като не ти харесва,потърси си друга дететегледа4ка.
И не на последно място според мен,претенции според заплащане.
Ние българките винаги сме били с много големи изсквания,но недостатъка
е 4е ако можеше и без пари  Mr. Green Peace
 

# 21
  • Мнения: 7 391
                  Аз също пуша и в момента гледам децата на дъщерите ми ,когато не съм на работа.Случва ми се да ги гледам и по 6-7 часа мога да ти кажа ,че без цигара не съм умряла още.Не обичам да пуша дори в къщи ,винаги съм на балкона и мразя да ми мирише на цигари в апртамента.
                  Първо - за пушенето е лесно.Казваш и да пуши или преди да дойде или след като си отиде.
                  За парфюма - ами купи и по - поносим дезодорант или парфюм,ако твоя не е много скъп може и същия.Хем ще я зарадваш,хем ще си доволна от мириса. Mr. Green
                  За съня - не си представям как мога да приспя бебе ,ако не му се спи.Малкия 7 м спи сутрин и след обяд и при опит да спи по друго време пищи.Внучката ми 1 г - също спи два пъти.Сутрин от 9.30 до 11 и след обяд от 13 до 15.30-16.Ето в момента чувам бебефона и трябва да скачам от компа.Така,че и кажи кога спи твоето бебе.
                  Ако не се разберете при това положение - просто се разделете и търси друга. Peace

# 22
  • Мнения: 1 771
Разбира се,че не ми е слугиня,от нея не се иска нищо освен да е с бебето,да му смени памперса и да го нахрани на време,няма домакински задължения-пране,готвене,чистене и т.н.Тя ми каза,че плачел като е буден и предполагам го приспива с повити ръце,за да не и реве.А как гледате на това чужда жена като нея да целува детето по личицето и ръчичките,то все си лапа ръцете,сега е сезон на простуди и зарази всякакви,това също е в списъка с провинения,пропуснах го.Тя го прави от добро чувство,самата тя има 2 внучета и ходи и тях да гледа,ама пусто тая нощ не можах да спя добре,за да мисля,не е проблем какво още да я накарам да прави,а какво да не прави и то така,че да не ми се обиди.

С детето компромис не бих правила.
Аз, ако не съм спокойна с тази гледачка бих потърсила друга.
Казвам си изискванията за режима, хранене, хигиена негова и нейна . . .
По ръцете не съм давала и на майка ми да го целува.
Това, че е гледала и други деца не я оправдава ТИ си имаш условия и тя е длъжна да ги спазва.
По важно е удобството и спокойствието на детенцето ти.
Успех в разрешаване на проблема.

# 23
  • Мнения: 83
Според мен детето струва много повече от парите.Щом мислиш че жената вреди по някакъв начин на бебчо за какви пари може да става въпрос ???

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 891
В крайна сметка като си взимаш детегледачка би трябвало да си кажаш твойте изисквания,как искаш да бъде още на първия и работен ден.
Сядаш с нея и казваш....детето има такъв режим..искам да се придържаш към него.

Само не мисля че може да я ограничиш от цигарите.Пак ще пуши и ти пак ще разбереш и после ще ти е по болно че те лъже..ама пробвай..

Кажи и да не използва толкова силен парфюм,че си алергична.

Ако държи на работата си жената ще приеме твоите условия,защото ти си работодателя...ако не стават нещата търси си друга.

# 25
  • Мнения: 90
Щом ти плащаш, ти поръчваш музиката. Поставяш си условията пред жената и ако на нея не и харесва да си ходи. В крайна сметка, защо тя ще си прави каквото и хрумне, при положение, че е на работа. Ако аз си позволя своеволия на моята служба, дали шефа, ще се притесни да ми го каже Mr. Green. Детето си е твое, ти си тази, която преценява как трябва да се гледа и какъв режим на спане да има.

# 26
  • Мнения: 255
Именно защото няма да получиш необходимата грижа от която и да било гледачка, освен ако не ти е препоръчана или близка, затова най-добре си плюй на ръчичките и си гледай детето сама, ако имаш възможност давай го на майка си или свекърва те поне са роднини и със всичките си грешки поне ще обичат детето ти, а гледачката едва ли Peace Казвам от личен опит ,защото не съм ползвала гледачки.

Общи условия

Активация на акаунт