Всичко за Пукет.

  • 23 562
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 107
Tайландките  Mr. Green

Ние сме готови за път, но се притеснявам за моята виза.
Исках да попитам за колко време ви издадоха визи и имаше ли проблеми?!
Аз използвам тук турагенция, уж всичко сме дали - снимки, резервации и тн, но вече 10 дни никой не ми се обажда  Rolling Eyes

ДеЩо, няма ваксини. Но си направих здравна застраховка, да съм спокойна.

Моята виза беше готова за 2 дни, в посолството в София.
Относно ваксините-аз исках да си направя, но бях закъсняла и отидох неваксинирана.
Нищо ми няма, но там избягвах много неща. Хранех се главно в хотела, само там ходех и в тоалетна (в никакъв случай обществена), вода само и единствено бутилирана. Задължително си вземи спрей против насекоми, аз не излизах без да съм се намазала обилно. И един пакет антибактериални кърпички в чантата.
Приятно пътуване, дано ти хареса  Hug

# 46
  • Мнения: 884
Имам няколко въпроса:
Трансфери в Пукет-има ли таксита  ,които да се избягват ?
После имаме няколко дни на Пи-Пи.
Има ли нещо там,което не е за изпускане освен  плаж?
Всички говорите за морски деликатеси,обаче има ли друго освен рибни специалитети и със сосове ли е всичко? Мъж ми е  с животозастрашаваща алергия към черупчести морски обитатели ,а не ми се храни само в хотела.
Някакви конкретни препоръки(имена) за екскурзии,шоута,паркове?
Благодаря!   bouquet

# 47
  • Мнения: 6 167
На летището в Пукет, ако няма кой да ви вземе от хотела ( обикновено има),  може да се вземе такси или минибус.
Мъжът ми каза, че бусче е по-евтино ( 2-3 евро). Няма таксита, които да се избягват.
За храната - можеш да ядеш, каквото искаш и както си го поръчаш. Пред теб готвят и тн.
Има също пицерии, ресторанти и тн. с европейска храна.
За ПиПи айлънд ще си отворя книгата за Тайланд и ще ти напиша какво има да се види, освен плажа. Peace

# 48
  • Мнения: 884
Мерси, Lennie, за бързият отговор.
Резервирахме хотелите през интернет и не се споменава нищо за трансфер там,ако имат представител(будка) Simple Smile   на летището  ще се придвижим с тях.

# 49
  • Мнения: 6 167
Мерси, Lennie, за бързият отговор.
Резервирахме хотелите през интернет и не се споменава нищо за трансфер там,ако имат представител(будка) Simple Smile   на летището  ще се придвижим с тях.

питай ги. и ние така резервирахме, хората ни подсетиха да кажем кога кацаме, за да ни вземат.

# 50
  • Мнения: 11 747
И аз да кажа, че на Пукет има всякакви ресторанти и закусвални. Има Макдоналдс и KFC. Има пицарии, навсякъде правят сандвичи. Морската храна е в изобилие и си струва. Всяко нещо - да речем омар, се приготвя по 3-4 начина във всяко ресторантче и можеш да избереш един от тях. Може да кажеш да не ти го подправят здравата - ще рече да го подлютят здравата!

На Пи-Пи храната е доста ограничена, там са 2 хотела и толкова ресторанта, горе-долу. Там повече от една нощувка не виждам какво има да се прави, освен ако не ви влече отшелничеството.
Пи-Пи са 2 острова, единият е скали и залива Мая - където е сниман 'Плажът' - приказно красиво, но повече от няколко часа няма какво да се прави. Има и пещери, в които са живели хора преди много години.
Другия остров е по-голям и там са хотелите. Има 2 плажа, като ивицата суша между двата е 50м. Не мисля, че може да се пропусне нещо на Пи-Пи - всички агенции са включили в програмата си де що има - то не е много. Там няма забележителности, просто е красиво, зелено, спокойно, друг свят е! По-друг от България, по-друг от Банкок, дори и от Пукет е по-друг. Това си струва, да се откъснеш за малко и да се потопиш в зеленото и в морското.

Други екскурзии - Пхан-га бей - това им е резерват, с безброй малки островчета, подводни пещери, тайни лагуни, кану през тунели и прочие - аз много го харесах!
Рафтинг, ако си падате...., мене страшно ме изкефи!
Краби, аз не можах да го видя, ама ако имате време, непременно.
Ох, там има куп забавления, трябва ви цял месец, за да ги изредите и пак сигурно няма да успеете! Crazy

# 51
  • Мнения: 1 417
Краби, аз не можах да го видя, ама ако имате време, непременно.
Аз ще ти разкажа Wink

# 52
  • Мнения: 11 747
Краби, аз не можах да го видя, ама ако имате време, непременно.
Аз ще ти разкажа Wink
ама не искам да ми разказваш, бе ми6и!!! не ща! Laughing  Искам да го видя! smile3512 и то на живо, щото на снимки съм го виждала....

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 398
Ние си организираме почивката на Краби. Живот и здраве в началото на март.  Темата (както и предната за Тайланд) е много полезна.

# 54
  • Мнения: 884
. Всяко нещо - да речем омар, се приготвя по 3-4 начина във всяко ресторантче и можеш да избереш един от тях. Може да кажеш да не ти го подправят здравата - ще рече да го подлютят здравата!

Pina,въртиш  все около тези омари ! Laughing Явно доста  си падаш по такава храна! Обаче аз колкото пъти те чета и все огладнявам ,а се чудя как да сваля малко за февруари!  Laughing  За лютото-тук ядем тайландско и им знаем фасона на манджите.
Пхан-га бей  е точно място,което би ни харесало много! На рафтинг къде ходихте?
За Краби нямам намерение да ходя. Не обичам да се юркам на ваканции да видя всичко. Малко ,но качествено остава по-добър спомен ,поне за нас е така.  Wink.Друг път.Може с миши на дайвинг.
На Пи-Пи ще сме за 4 дни. Предполагам ще се спи само,като си познавам човека-винаги недоспал!  Laughing

# 55
  • Мнения: 11 747
лелее, 4 дни на Пи-Пи! ooooh! Добре, че ще спите, щото няма много други алтернативи там Laughing Laughing

Омари обичам, да. Повече обичам краб! Crazy Laughing
Тука в БГ също има едни тайландски сосове - разкошни, люти. Ама там лютото е 10 пъти по-люто от тукашното!Казвам само, да знаете! Peace

На рафтинг ходихме в някаква планинска част извън Пукет - водиха ни с микробус, май 40мин беше пътя до там. Чудна река, много бесен беше рафтинга Mr. Green Има и водопади, но тях само ги гледахме, не се спускахме през тях! Peace  Съчетано беше с някакви пещери и Буда, маймунки, яздене на слон и обяд (сори, ама много беше вкусен Embarassed )

# 56
  • Мнения: 6 167
Дойде ми визата!

Момичета, още един в-с: този дълъг полет как го издържате. Ние сме Болоня-Рим-Банкок-Пукет с тайландските авиолинии. Аз на такъв дълъг полет съм била само до Япония преди години.
Какво да правя 10 часа в самолет. До София лудите ме хващат за 2 часа, а тук сигурно ще ме свалят в усмирителна риза.
И друго - как чекирате багажа. Ние ще сменим Ал Италия с Тай, дали да си чекирам багажа 2 пъти, за да съм спокойна ( моля, кажете не. хихи).  Тоест, има ли опастност да не си го намеря багажа на Пукет, ако го чекирам още в Болоня...

# 57
  • Мнения: 11 747
ми то май и не може! Като се качите на Тай, тогава може вече за крайната дестинация да чекираш.
Аз си слагам в раницата неща за първия ден, в случай че ми загубят багажа, да имам. Особено, както от зима отивате на лято, поне тениска си нося.

Аз си носих книга за самолета, ама не четох. Дремнах малко, колкото да се изкривя... Confused Дават 2 филма, може да погледаш. На нас сутринта ни пуснаха и аеробика, правиш я както си седнала, да се раздвижиш. Абе, занимават те!


Лени, после снимки да не забравиш!!! Hug

# 58
  • Мнения: 107
Аз пътувах през Амстердам с КЛМ и ми се стори адски дълго.
Но все пак не ми беше скучно. Сервираха ни вечеря, напитки, даже беше вкусно.
След това гледах филм, играх "Стани богат" (имаше и други игри)  Laughing , слушах музика, но ми беше най-инересно да следя самолета...показваха маршрут, скорост, височина...всичко, много ми хареса. След това малко сън....трудно, но все пак успях да се унеса. Събудих се за закуската, след което 1 час по-късно кацнахме. А когато започне да се снишава самолетът времето минава много бързо. Не се притеснявай, нали си с мъжа си-ще си правите компания.
Единственото, което ми беше неприятно е, че ми пресъхнаха устата и носът, въпреки многото вода, която изпих. Но пък се компенсира от тежкия влажен въздух, който те удря като излезеш от самолета.

ПП Раздаваха чорапи, заедно с останалите малки средства за комфорт. Аз си помислих, че е за да ни е топло на крачетата, понеже става много студено в самолета, но не била това главната причина  Rolling Eyes  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 884
Лени,честито за визата,че дойде на време!
Нашият полет е 12 часа от Лондон директен.През ноща е и не ме притеснява,но навръщане е през деня  Outta Joint ,ще ме побърка!
Ако не можеш да заспиш в самолет си вземи приспивателни,маска за очи и тапи за уши(и да дават ,обикновенно са гадни),по 1 аспиринче за кръвта. Аз смятам да инвестирам  и в масажираща възглавничка този път!  Crazy. Щом до Япония си летяла ,ще издържиш и до Тайланд  Laughing. Аз не съм летяла повече от 12 часа до сега и вече се замислям да ги разбивам на 2 полета за в бъдеще ,че пощурявам затворена толкова време!

Общи условия

Активация на акаунт