недоносени дечица 5

  • 17 818
  • 313
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
quote author=mim40 link=topic=232937.msg5501688#msg5501688 date=1194529124]
maslinka, поздравления за труда, който си положила!  bouquet Предполагам знаеш, че корекции в постинга си в новата тема ще можеш да нанасяш до 24 часа. Едва ли всички мами ще дадат рождените дати на децата си до това време. Предполагам вече не можеш да внасяш нови имена, защото като гледам си направила списъка вчера по това време. Опитай все пак.  Peace
[/quote]

Права си,немога.Предполагам,че ще може чак в новата тема.Така,че като изпишем тази,обещавам на всички мами да ги вкарам в списъка.Много съжелявам,че се га немога.Но мисля,че ще намеря начин.Ще разпитам.
Лека нощ на всички.

# 16
аз водих Денис на гимнастика, беше на 4 месеца и не си даржеше главата стабилно.Водих го 3 по 7 дни, парвите 2 пъти му пускаха и ел. импулси за стимулация на мускулите.Лично аз мисля че му помогна, вапреки че гимнастиката трае десетина минутки.Той много се кефеше.

# 17
  • Мнения: 1 685
MASLINKA  едно браво и от мен smile3501

# 18
  • varna
  • Мнения: 1 012

MASLINKA  едно браво и от мен smile3501
[/quote]

# 19
  • varna
  • Мнения: 1 012
Здравейте,много хубава е станала темичката.Имам въпрос кога почнаха да се объщат вашите съкровища,бяхме при една рехабилитаторка която ми каза че не трябвало да се гледа коригираната им възраст Shocked
казала ти е така защото са близнаци : вътреутробното развитие на близанаците е по напреднало от нормален плод,и понеже се раждат повече преждевременно-природата по такъв начин ги е защитила и тн.... (така съм чела,мойте също бяха близнаци)
но по принцип си мисля че трябва да се гледа коригираната възраст на детето.
ние почнахме да се обръщаме и на 2те страни около 5я месец(некоригиран)

# 20
  • Варна
  • Мнения: 965
Вики се завъртя за първи път от корем на гръб на 5 месеца и 1седмица (т.е. на 3месеца и 12 дни коригирани), а от гръб на корем  на около 4 коригирани месеца - като бях решила, че му е "време", започнах да го уча - хващах го за едното краче и срещуположната ръка и го завъртах - да му покажа как става, но когато си реши, тогава се завъртя сам - имаше  една играчка и стремейки се дая вземе се завъртя. Между другото и с пълзенето стана така - започна в стремежа си да докопа едно шарено коланче.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 414
Мерси за отговорите момичета Hug
Тина,то ясно че вървят по рано в развитието но мойте са 34г.с,мисля а сигурно и ти ще се съгласиш че си трябва поне молко корекция във възраста.Исках да чуя мнението на вас майките с недоносени,а и педитата какво ви казват?

# 22
  • Мнения: 486
Ние още не се обръщаме и ни броят за проблемни.

# 23
  • Мнения: 199
Ивайла преди два дена се обърна от гръб по корем.И беше голяма радост за мен.
Зоя не се притеснявай има много деца родени нормално и пак започват да се обръщат чак в 8 месец.Поне аз познавам лично.А поне мъчи ли се да сяда.

# 24
  • Мнения: 486
Ивайла преди два дена се обърна от гръб по корем.И беше голяма радост за мен.
Зоя не се притеснявай има много деца родени нормално и пак започват да се обръщат чак в 8 месец.Поне аз познавам лично.А поне мъчи ли се да сяда.

Да опитва се да се набира, но още е далеч от истината Simple Smile .Иначе вече не иска да лежи по гръбче и само мранка да я гушам или да я подпра седнала.

# 25
  • Мнения: 388
Момичета, да попитам - в коя тема от 2те пишем? Аз щото пиша още в предишната, още не е станала 15 страници и не е заключена. Дайте да пишем в 1 от двете, предлагам.
maslinka, аз започнах да обновявам списъка който имах преди и съм напреднала доста. Ако искаш може следващата тема да я пусна аз, че подготвям и оформление.

# 26
  • Мнения: 178
мим4о,ето нииииииииииииииииииииии
Да ти е жив и здрав Тери много да ви радва с таткото  Hug
Не съм ви забравила но не съм влизала в нета от доста време.Призовах преди мамите да се включват ,обаче видях че ви няма и аз спрях.А с новите не се познаваме.
Нас също ни включете в началната страничка вече ще сме редовни.
Бебе Владислав роден на 11.03.2007г. 2.200кг 47 см.
Ще сложа и аз снимка в албумчето.
За нас какво ново - вече имаме два зъба,въртим се като пумпал,седи сам за кратко време,обаче не иска да се изправя в кошарата и в паяка ходи назад,а и пълзи назад ,много е смешен.яде всичко вече и глутен му дадох само риба и заешко не съм но скоро ще дам.  love001

# 27
  • Мнения: 178
Viki_76 честит рожден ден на Вики , да е много послушен и добричък.  ura   Gift bdbaloni

# 28
  • Мнения: 199
Момичета, да попитам - в коя тема от 2те пишем? Аз щото пиша още в предишната, още не е станала 15 страници и не е заключена. Дайте да пишем в 1 от двете, предлагам.
maslinka, аз започнах да обновявам списъка който имах преди и съм напреднала доста. Ако искаш може следващата тема да я пусна аз, че подготвям и оформление.
Съгласна съм.Но предлагам да изпишем първо тези двете.но като гледам с какво темпо пишем скоро няма  да стане.
така,че дерзайте а не се ослушвайте.Нека пишем в недоносени дечица 4 за да можем да я изпишем.

# 29
  • varna
  • Мнения: 1 012
Мерси за отговорите момичета Hug
Тина,то ясно че вървят по рано в развитието но мойте са 34г.с,мисля а сигурно и ти ще се съгласиш че си трябва поне молко корекция във възраста.Исках да чуя мнението на вас майките с недоносени,а и педитата какво ви казват?
немога да разбера какво искаш да ми кажеш и с какво да се съглася Confused (аз не споря ) прочети по внимателно какво съм написала,моето дете е родено в 33гс а според лекарите отговаряше на 30-31гс,2ри близнак е 1я почина, и ти написах че почна да се обръща и на двете страни като беше 5 и половина некоригирани месеца,всяко дете си е индивидуално-аз нямам претенции кога да се обръщат твойте,а ти казах защо рехабилитаторката ти е казала че не се гледа коригираната възраст-защото двигателното развитие на преждевременно родените деца отговаря понякога на двигателното развитие на нормално родените деца по същото време Peace самоче не всички са така,а разбира се, че  винаги се гледа коригираната възраст

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 22:22 от tina77

Общи условия

Активация на акаунт