За Магреба -Тунис, Алжир, Мароко!Древна история и екзотика-9

  • 50 747
  • 309
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 914
 dohУтре е национален празник Един от празниците  Party

Един от празниците че да си поизчистим къщите и да си напишем домашните на спокойствие а и да си поспим до късничко
Такова слънце е напеклооооооооооооо  тия дни  Crazy


Хари добре че ме подсети ,Тарик мам май не беше свидетел на писанките и като нов член на Магриб Араби  ще и е интирисно и може да севключи с нова информация  newsm51 smile3501

# 286
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4естита арабска нова година, магребските!ние сме жур ферие!дали да не спретна едно кекс4е! или едни еклери! Hug  bouquet  chef bowuu

# 287
  • Мнения: 914
Е като е кекс да е марокански   chef

ЕДна винена чаша портокалов сок ,5 яйца  , 1 същата  чаша захар , същата половина чаша  олио   3  ALSA пакетчета  или     IDEAL  3 пакетчета   за незнаещите езика добре пращате някого ат съседските деца да каже на продавача  тлята 3  хмера  дел халва  и  3  от същите чаши  брашно   
Започваме да объркваме яйцата със захарта после олиото, сока  и брашното с 3 пакетчета от хмерата  и се исипва върху предварително подготвената тавичка с олио и брашно някои я приготвят като слагат ч масло и захар   chef

Може и по желание да се добави  и какао  и да се оцвети

За който иска само да пробва  с кафена чашка

1кафена чаша   портокалов сок ,3 яйца ,същата чаша захар ,половин чаша олио  2 пакетчета  от хмера и 3 от същите чаши брашно

Да ви е сладко

# 288
  • Мнения: 168
Дъщеря ми има въпрос към вас: как се обличат жените в Мароко (знам че забулването не е задължително, но не можах да и отговоря какво е преобладаващото облекло.) Тя ще ходи на екскурзия в казабланка.

# 289
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дънки и блузка; сако, жилетка, яке, ботуши(обувки) си е добре! сменя се времето като арабския характер!ако иска шал тънък за студено време! каза е модерен град като истнабул , може да си ходи както в турция, няма никой да й направи прблем! Peace

# 290
  • Мнения: 168
А при вас в Тунис? Чувам, че и вие имате драконовски закони в защита на светската държава като при нас. То и флаговете са ни почти еднакви.

# 291
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
при нас си е още по либеро! аз си ходя като в бг, дънки и боди, якенце и ботуши! тука няма покриване, ако не ти е студено или да се пазиш от слънцето, религозните такива си ли4ат по навли4ането на облеклото! роби и джеби дебели зимни, но по старите са така и бедните разбира се!а богаташките са по армани и шанел; гу4и и си следват френската мода, марковото се та4и до разоряване тука!както казвам аз на гол гъз 4ифте пищови ,ама наопаки!

# 292
  • Мнения: 168
Звучи много примамливо Wink. В рамките на шегата го казвам де.  В Истанбул преди петнайсетина години доста по-рядко се виждаха жени с кърпи.  Увеличението им се дължи, че непрекъснато прииждат имигранти от Анадола и най-вече източната част, която е много консервативна. Обаче Истанбул е станал и по-европейски град, ако гледаме и други аспекти.

# 293
  • Мнения: 168
В селото (уж е малък град, ама си е село), където ние живеем двата "вида" жени си общуваме без никакви проблеми.

# 294
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз проблем с кърпите и забрадените нямам! това са хора като вси4ки с определени принципи или традиции! аз това уважавам пове4е от модерните изгъзици!вси4ко е до избор или необходима последователност!

# 295
  • Мнения: 1
Здравейте на всички български мами живеещи в Мароко!
Имам нужда от вашия съвет. Дъщеря ми си чати с едно момче от Мароко вече 3-ти месец. Зародила се е интернет любов между двама.Тъй като работата на момчето не му позволява да пътува зад граница е поканил моята дъщеря на гости.Никога не съм била в тази страна и не познавам традициите им,има ли место за притеснение, ако тя се отзове на поканата му.
Благодаря предварително на тези които приемат присърце въпроса ми и ми отговорят!

# 296
  • Мнения: 914
Мила Велика

нека да не мислим най лошото но все пак да се предпозим от него няма да е зле Hug

Мароко е доста отворена страна  Wink
И гледат на нас като бъдещи членове на Европа и много безработни марокански момчета мечтаят да отидат да си оправят документите за работа  там и после като забогатеят да се върнат Както има и много такива отпреди години дето живеят във Франция и Белгия и тн

Защо да не може да дойде момчето  newsm78Да си вземе отпуск и виза от посолството туристическа или вие като родители му направете покана
Мисля че в тези ситуации родителите трябва да са близо до момичето
Да я пускате да ходи сама категорично съм против ,особено след 3 мес връзка по нета Ами какво му е на момчето да си ги пише разни приказки и то само му идва на гости  момичето
Не и Не  Ако трябва идвайте с нея ,взимате си хотел и отивате да се запознаете с момчето и семейството А може и да  е сериозно кой знае Но както казвам човек е добре да се предпази
Както казват сто пъти мери и тогава отрежи Peace

Ако искаш можеш да ми пишете на лични за кой град става въпрос и с каква работа е момчето

Само не обещавам с бързия отговор ,защото утре ме няма  и сега също излизам
Почакайте и съвета на другите мами
  bouquet

# 297
  • Мнения: 560
Имам нужда от вашия съвет. Дъщеря ми си чати с едно момче от Мароко вече 3-ти месец. Има ли място за притеснение, ако тя се отзове на поканата му.
Благодаря предварително на тези които приемат присърце въпроса ми и ми отговорят!
Здравей Велика! Simple Smile
Моето мнение е категорично НЕ!!!
Твърде от скоро е връзката,а още повече,че е виртуална. Peace


# 298
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
охо, дидонке, ахлен уе сахлен, как си пиши бе 4овек, ние от болести не се отървахме досега!
аз поддържам казаното от мамите за подобно ходене на своя глава, има си трикове все пак за да се опознае ситуацията на мом4ето, но само моми4е, без опит и език, и без придружител хи4 да не тръгва!3 месеца на нета не е нищо, нека се прецени степента на показана информация, документи, актове, разговори с роднините, семейни снимки и тн! и пак не е сигурно!

# 299
  • Мнения: 278
Здравейте на всички,които са мами в арабските страни или просто имат нещо общо с тях  Wink Аз до сега само четох във форума, но сега реших и аз да се обадя  Laughing Не съм мама, студентка съм в Германия, но приятелят ми, с който сме вече 2 години и няколко месеца заедно, е мароканец. Та по тоя начин се озовах декември 2007 за първи път в Мароко. Просто бях очарована от различната култура и от всички нови неща, които видях и преживях там. Първо бяхме няколко дни в Маракеш, един много много красив град. Лично на мен ми хареса много повече от Казабланка (или Каза както викат на кратко),там живее приятелят ми. Семейството му ме прие толкова сърдечно. Всички се държаха с мен като с принцеса. Подариха ми кафтани,жабадори и още толкова мн неща. Бях в турския и мароканския хаммам....ах че е хубаво там.......искам пааак  Heart Eyes изрисуваха ми ръцете и краката с хенна...ако някой може да ми обясни как да качвам снимки тук, ще мога и на гледно да ви покажа всичко. Като бях там никой не ме задължи да слагам кърпа на глвата и си обличах моите дрехи, само като излизах в квартала на пазар, обличах джелаба, защото иначе всички зяпат. Всички са толкова сърдечни и топли хора, гостоприемни, радват ти се като на свое дете  Blush
Никога няма да го забравя това Мароко. радвам се че бъдещият ми съпруг има такава красива родина  Wink Сега наред е България, надявам се и на него да му останат такива незабравими спомени от моята родина  Hug

Това беше малко допълнение от мен. И ако някой може да ме опъти как да кчвам снимки, ще съм благодарна. Поздрави на всички  Peace

Общи условия

Активация на акаунт