Обезщетения за майчинство -2008

  • 11 717
  • 204
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 141
Темата се изтърка тотално  Rolling Eyes 
По две теми на ден на същата тематика, с надеждата всички, пишещи в някоя от тях, да стрелят и да недоволстват ... ама пък все има и някой с другото мнение  Mr. Green
Говорите за малцинства ... ами ако майчинството стане разно за всички и в размер на 1000 лв., както искате ... ха познайте кой ще е най - удовлетворен... И наистина, кой ще превърне раждането на деца, в професия  Stop
Доходите да увличаваме, ама трудовите, не помощите... Дано някой ден го осъзнаете и се съгласите  Peace

ама моля ти се,аз не искам 1000лв май4инство-аз искам такава заплата.Ме4тая за нещо от сорта:ражда се бебешорника,гледам го няколко месеца,през които си връщам старото тегло,наемам си бава4ка и си отивам на работа-добре платена.И никъде в ме4тите ми не присъства 100-годишно май4инство.

# 136
  • Мнения: 24 467
Ами в момента си е така- ражда се бебето, можеш да си го погледаш девет месеца, като си получаваш това, което си вземал като чиста заплата, след това можеш да тръгнеш на работа, а каква е тя и колко ще е платена зависи много от теб, самия, наела съм си бавачка, за която държавата е поела по- голямата част от разходите.

/Връщането на "старото тегло" не ми е приоритет, не го обсъждам  Laughing/

# 137
  • Мнения: 141
Ами в момента си е така- ражда се бебето, можеш да си го погледаш девет месеца, като си получаваш това, което си вземал като чиста заплата, след това можеш да тръгнеш на работа, а каква е тя и колко ще е платена зависи много от теб, самия, наела съм си бавачка, за която държавата е поела по- голямата част от разходите.

/Връщането на "старото тегло" не ми е приоритет, не го обсъждам  Laughing/
я ми обясни как става това с държавата и бава4ката.А за теглото-то си ми е болна тема и фикс идея/нали знаеш-всеки си е луд с номера/

# 138
  • Мнения: 24 467
Обяснявала съм многократно- по легалната програма "В подкрепа на майчинството".

# 139
  • Мнения: 141
Обяснявала съм многократно- по легалната програма "В подкрепа на майчинството".
добре,не ми го обяснявай,кажи само къде да го про4ета

# 140
  • Мнения: 24 467
В подфорума на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки", в КСО, и виж също и с търсачката тук.
За подробности и документи- Агенция по заетостта и Социални грижи.

# 141
  • Мнения: 167
Здравейте,
вмъквам се в тема, но с малко по-различна нагласа:

Нямах възможност да ползвам 9-те месеца, а само 145 дни с 90 % заплата. Бях удовлетворена /имайки предвид бъдещите майки/ от тези 9 месеца.
Сега ме притеснява, това че ще отпаднат данъчните облекчения за деца. Не знам как е в "цивилизованите" страни, но у нас е кошмарно. както винаги право на детски ще имат ромските мами и тези, които успяват да крият доходи, а възможността за ползване на данъчни облекчения за плащащите данъци в пълен размер се орязва Thinking

Каква ли е тази социална политика - определено не мога да я разбера, но както са казали великите хора:
"Всеки народ си заслужава управниците!"

# 142
  • София
  • Мнения: 1 228
KAS, ама за мен сега е точно така: 9 месеца (и не омаловажавайте месец и половина бременни  Peace) си взимам много сносни пари (е, по - малко от заплатата ми, понеже има таван на осигуровките, ама не съм си заискала цялата заплата, щото на толкова съм осигурявана  Wink), за да си почивам вкъщи и да се радвам на миговете с бебето и баткото - за разлика от вас, които считате гледането на детето за работа, аз го считам за пълноценна почивка  Heart Eyes После, живот и здраве, се връщам на работа и вземам гледачка или мама (тя гледа Мартин). Предния път беше пак така, с малката разлика, че взимах 120 лв. - колкото невнеслите никога и левче осигуровка... и пак не съм мрънкала, а се радвах на бебето, пък мъжа ми ни издържаше  Sunglasses Та, сега за мен нещата сточт по много по- добър начин  Peace
А, да, детски никога не съм взимала ... ама да ви кажа, не съм се и тръшкала - гледала съм да се съсредоточа върху увеличенията на заплатата, които са повече от детските...
Иначе, и аз преди 8 години взимах МРЗ, да не кажете пак, че отстрани ми идват парите... Скъсала съм си д***то да стигна сегашната си заплата, включително работейки и част от времето гледайки Мартин, съм учила второ висше, свързано с работата ми...  Peace И дори и бременна в осми месец, съм работила извънредно (платено, понеже сме си го извоювали в нашата фирма) - за пари и заради работата, която ми доставя истинско удоволствие  Simple Smile
Judy добре го е казала  Naughty
А за килата - имам да свалям още 9, дано ги сваля докато тръгна на работа, иначе си права, че пак разходи - за нови дрехи, ще ми трябват ...

tbekiarova, и аз така мисля - тези дето не крият доходи, не получават детски - все едно нашите деца не са на тази държава. Знам, че много от родителите с мнение като моето и твоето работят и нямат много време за форуми ... ама предлагам и ние пък да стачкуваме  Crossing Arms Heart Eyes Simple Smile

# 143
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не успях да изчета всичките мнения....
Все пак ще напиша и моето!190лв в никакъв случай не са достатъчно!Еднократната помощ при раждане също е една голяма гавра(с изключение на еднократната помощ при раждане в един български град,само един и то това се финансира от общината на града - стойност 2000лв.).За тази работа, която българките си вършим съвсем безплатно в българия - чистене,готвене,пазаруване,гледане на дете, по света пари взимат, че и ги осигуряват!Като се има в предвид, как цените на всичко скачат(ами че аз с по - малко от 20лв.оставени в магазин излизам с празна чанта),а заплати,майчинство,детски и тн. продължават да са мизерни стотинки,тая държавна работа си е чиста гавра с хората!Нали уж искат раждаемоста да стимулират?Как?С мизерията, която предлагат.Хайде свършва майчинството(моето майчинство приключи октомври месец),в София съм, за нула време си намерих работа за над 1000лв месечно(вярно - бачкам като куче от тъмно до тъмно, ама засега не се оплаквам),осигуровки ми се плащат на заплата 200лв.(и тази заплата ми е по договор, ако искам работя ако искам не работя) и ако реша, че ми се ще да имам още едно дете, колко ще е майчинството ми?90% от 200лв?А да не говорим за по - малките градове, където общо взето експлоатират хората, ама за реална заплата стотинки!...
Така, че си е абсолютна гавра!Вярно - 2години майчинство(действително не съм чула в друга държава да има толкова дълго майчинство), обаче тия 2 години, ако да кажем си сам родител, трябва да живееш като скот не, ами и по - зле.
Аеееееееее то всичко в тая държава е сбъркано, та децата ли няма да сбъркат(по - скоро родителите им)

# 144
  • Мнения: 176
За тази работа, която българките си вършим съвсем безплатно в българия - чистене,готвене,пазаруване,гледане на дете, по света пари взимат, че и ги осигуряват!

Прощавай, но би ли ми казала в коя държава точно плащат на жените за да си седят вкъщи и да домакинстват, че и ги осигуряват?  newsm78

За твоята заплата - 1000 лева - и това че те осигуряват само на 200 мога да ти кажа че сама си си виновна. Или си искаш осигуровки на цялата заплата, или си търсиш друга работа. Да не говорим че при такива ситуации трябва да се внасят и оплаквания при данъчните и НОИ, защото това си е чиста проба крадене от държавата. Закона е един и това че някои работодатели не го спазват -- а Българина си мълчи, е, чий е проблема??

Четох, четох, и май най-после проумях вие какво искате: искате да нахрантутите циганите. Нищо че ги плюете. Защото ако може на всеки да се плащат по 1000 майчинство за по 2 години, кой, аджеба, ще намаже най-много? Тези дето раждат по 18 деца или "нормалните" граждани?

Радва ме единствено факта че има здравомислещи жени които ценят това, което държавата им дава, вместо да мрънкат и плюят и пак да мрънкат. 

Със здраве на всички.  Peace

# 145
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
За тази работа, която българките си вършим съвсем безплатно в българия - чистене,готвене,пазаруване,гледане на дете, по света пари взимат, че и ги осигуряват!

Прощавай, но би ли ми казала в коя държава точно плащат на жените за да си седят вкъщи и да домакинстват, че и ги осигуряват?  newsm78

За твоята заплата - 1000 лева - и това че те осигуряват само на 200 мога да ти кажа че сама си си виновна. Или си искаш осигуровки на цялата заплата, или си търсиш друга работа. Да не говорим че при такива ситуации трябва да се внасят и оплаквания при данъчните и НОИ, защото това си е чиста проба крадене от държавата. Закона е един и това че някои работодатели не го спазват -- а Българина си мълчи, е, чий е проблема??

Четох, четох, и май най-после проумях вие какво искате: искате да нахрантутите циганите. Нищо че ги плюете. Защото ако може на всеки да се плащат по 1000 майчинство за по 2 години, кой, аджеба, ще намаже най-много? Тези дето раждат по 18 деца или "нормалните" граждани?

Радва ме единствено факта че има здравомислещи жени които ценят това, което държавата им дава, вместо да мрънкат и плюят и пак да мрънкат. 

Със здраве на всички.  Peace
По най - горният въпрос - приятеля ми реши да се включи в тази дискусия!та значи(живял е доста време в Либия),та там, за да се ожениш за една жена трябва да имаш къща,кола(поне две - една за теб една за жена ти)и я качваш на кантара и и купуваш толкова злато, колкото тя тежи - това е един вид обезщетение(ама дадено предварително и незнайно дали от него ще има нужда), ако един ден решиш да я напуснеш!Второ - държавата те осигурява по следният начин - всеки месец, държавата ти дава във вид на храна и дрехи, всичко(80%)от което имаш нужда.Другото - за ток, вода и тн., плащаш(ако говорим в български пари), най - много 100лв ГОДИШНО!!!Единственото, което съпругут и държавата искат от жената е да отгледа децата си!В Либия е трудно да видиш жена да работи, не защото не могат да работят, а защото и съпругът и държавата се грижат, жената да получи всичко от което има нужда.Трето - жените, които работят, или са много богати или го правят от скука.Аз лично(приятелят ми)познавам жена, която в момента строи къща за 10 000 000динара(динара е малко по скъп от лева), а живее в палат.Четвърто - там един хляб е 5 пистра(в български пари около 7 - 8 стотинки),а минималната заплата в страната е 800динара(това си е заплата за нааааааай - мизерна и ниско платена работа, като например магазинерското съсловие,защото хамали, както в българия няма).Та пита той - къде е по - вероятно едно детет да остане гладно - тук или там?И не се ли грижи държавата за хората,в кръга на дискусията за Либийската майка?Половината закони на държавата са в защита на жените!А тук?Колко?От къде имате протекция?Май от никъде,а ? Е верно - носят фереджета, ама ние пък си носим гърбици от работа!Ееееее по съвременни сме с нашите гърбици, отколкото те с ферджетата и златото в килограми по тях!
Друго - аз лично бях в Индия!Гърбави индийки там няма!Смръщени като смъртта също няма.Обсипани със злато - много!Работещи - няма или може да се срещнат тук там, такива, които работят с мъжа си!Съвсем не са толкова робини на мъж и религия, колкото от тук ние си мислим!Колкото и изпаднала държава да се води Индия, там жените живеят в хиляди пъти по - добре от нас!
Америка - професия домакиня!Гледа си децата,пазарува си, грижи се за дома!И затова и се плащат осигуровки(е вече дали от мъж или от държава не знам, но със сигурност там има доста жени практикуващи професията ''домакиня'').
А Вие виждам сте бременна!Сега още не знаете, какво е едно кремче да струва 30 - 35лв, и като го намажете на дупето на бебето да не му понесе и да ръснете още 30лв за някое друго.Още не знаете, как се купуват килограми памперси, как се ходи навсякъде с кола(зи8мата), защото бебето не може да бъде влачено по градски транспорт, още не сте будувала по цяла нощ, защото на детето ВИ му расте зъб или просто има колики.Когато(жива и здрава) се сдобиете с рожбата си, ще видите, колко общирен е майчиният ТРУД освен майчината радост!И тогава може би ще оцените, помоща на държавата към Българските майки!Къде можем да сравним 80% от всичко необходимо за Вашият и на детето Ви живот, и къде  е под 1% от всичко необходимо!Въпреки, че арабският свят изглежда по див, и по - нецивилизован в нашите очи, бих се съгласила, че там жената е по скоро царица, а не робиня както ние си мислим от тук.Е честно казано хич няма да ми е зле и на мен, ако съм една такава робиня - да си имам към 55кг злато(толкова горе долу тежа),личен автомобил, дрехите, които искам и ми харесват и домът направен и нагоден отвсякъде, пък и като прибавка държавата да задоволява 80% от нуждите ми.Ехееееееееееее евала да им кажем на наш'те 190лв майчинство и тънене в Българската грозна мизерия,а?

# 146
  • Мнения: 176
Боже опази да взимаме пример от Либия и Индия!!!

А за Америка не ми обяснявай, живея там вече седма година. Професия домакиня, хаха! И не, осигуровки не ти внася НИКОЙ.

Както казах, аман от хора дето приказват наизуст!

# 147
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Боже опази да взимаме пример от Либия и Индия!!!

А за Америка не ми обяснявай, живея там вече седма година. Професия домакиня, хаха! И не, осигуровки не ти внася НИКОЙ.

Както казах, аман от хора дето приказват наизуст!
А как си пазарувате без номера на социалната осигуровка?Аз знам, че социалната осигуровка, е с важността на личната карта!Не сте единствената, която живее в Америка!И явно от далече 190лв, майчинство Ви се струват достатъчни!Пробвайте, това да е целият Ви доход(извън дохода на мъжа до Вас).В Америка, където вече 7 години живеете, всичко е на кредит(почти всичко).Може ли да се сравни ипотекираната Ви къща, със 50килограма злато, лична собственост?Я обърнете 50кила злато в долари и вижте цифрата преди да се смеете на либийките!Ако Вие или мъжът Ви остане без работа(по една или друга причина)отивате на улицата, защото нямате личната си застраховка(която описах в предбният си пост)Не приказвам на изуст, а съм го видял(всичко за Либия, го казва приятелят ми, който май там е живял повече отколкото в България).
Та не взимайте пример от Либия!Дано някой ден видите, толкова, колкото либийките.Ама се съмнявам да стане!искахте примери, дадоха Ви се!Ама сега не Ви харесват?Е това не е мой проблем!
Не говоря на изуст!Америка определено, не е това, което много хора си мислят!
Здраве да е  bouquet

# 148
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ако 190лв. не са гавра на държавата с човека, елате си в България GrinningЗащо сте в Америка newsm78

# 149
  • Мнения: 4 303
@Bloodywhite, всяка жена има различни потребности. Дори да имах възможноста да водя живота, който ти описваш и явно намираш за идеален, аз не бих се чувствала щастлива, та даже и отрупана със злато. Просто моите амбиции не свършват със сключването на  добър брак и поддържането на идеално домакинство. Смятам, че в 21 век, жената има достатачно възможности за реализация, за да се задоволи с ролята на домакиня. Струва ми се някак жалко, мъжа ми да се блъска, а аз да чакам наготово. Това е мое мнение, в никакъв случай не омаловажавам труда на домакините, всички знаем, че той е неимоверен и доста неблагодарен. На мен обаче, просто такъв живот не би ми бил достатачен и не смятам, че трябва да вземаме за пример страните, които изброи, защото на техните жени не им е предоставен избора, който ние имаме.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт