за макароните?

  • 1 713
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 738
Макаронените изделия са бавни въглехидрати, аз ям основно това, гарнирани с някакъв гъбен сос примерно. Засищам се много бързо и от много малко. Препоръчвани са дори в диетите. Носи им се лоша слава поради разните сметанови сосове, Карбонара и така нататък Peace
И ориз със зеленчуци много обичам, също много препоръчван при диетите. Не виждам проблем да се ядат въглехидрати вечер, стига последното хранене да е 3-4 часа преди лягане.

# 16
  • Мнения: 68
Смешно е да ядете въглехидрати вечер ,и да очаквате да отслабнете Peace
Смешно/вредно/неправилно ... да. Ама не само може да очакват, ами и да отслабнат може. (!НЕ подкрепям)
Пример: ядеш по 200гр. Кисело мляко и вечер-банан ... отслабваш. И редче шоколад да е, вместо банана, пак може отслабнеш. Изпробвано.  Cry После почнах да се интересувам все-повече и повече (чак над нормата  Sad ) от здравословно хранене, после година по доктори ... та сега съм добре, не се притеснявай.
За италианците – по-голямата част са нормално-слаби. Естествено има и затлъстели, ама то навсякъде всички почват да затлъстяват все-повече ...
Навиците им за хранене са по различни от нашите, или поне това забелязах от една област в Италия. Не ядат само макарони. Имат си първо, второ, трето .... . Та имат си салата(супа), после макарони, и за второ – някакво месо. Сервирали са ни някакви макарони и после картофи с месо на едно ядене. Обаче ядат бавно, на маса. По малко. Обяд в ресторант може да е час, два.  Имало поговорка „който яде сам, ще се разболее“ ... та си идвали вкъщи за обяд. Не казвам, че това е валидно за цяла Италия, и че всички италианци правят така.
Бях там за 2 седмици, на мен ми хареса. Ядях си месо, зеленчуци + по 4-5 макарончета за проба(всеки път различни, с различен сос).  Други българи се оплакваха, предпочитали както си е тук.
Поне ще се сетя да си направя нещо макаронено, от половин година не съм яла Crazy
Та.. щом ви се ядат макарони – яжте си, малко, с не много тежък/мазен сос, и в първата час на деня(сутрин, обяд)

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Макаронините изделия се използват в менюто при много нискокалорични диети.Така или иначе организма неможе без въглихидрати.
Първо много е важно какви са естествено макаронени изделия от пълнозърнестите брашна са за предпочитани заради фибрите и по-ниското си съдържание на захари.
Второ много е важно да не са преварени,трябва да се варят 1 мин по-малко от посоченото на опаковката.Когато варя спагети или макарони ако пише 6-8 мин ги варя не повече от 6 мин.
Трето от тук нататък зависи с какво ще се гарнират?Колкото по-малко мазнини толкова по-нискокалорични.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт