Простак ли е мъж който....

  • 8 637
  • 203
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 153
Ако е така, моят хубостник трябва да е от най - културните хора  newsm78 по цял ден е в театъра.

# 16
  • Мнения: 3 268
Простак-не,но е човек,с ограничени интереси и ниска култура.Тесногръд,малко комплексиран,любител на ракийката и салатката в домашна обстановка.

# 17
  • Мнения: 227
Лизбет е задала моя въпрос. И, ако обича концерти, но мрази балет, това някаква степен простащина ли е?
JoyТи ме уби!

# 18
  • Мнения: 431
Простак-не,но е човек,с ограничени интереси и ниска култура.Тесногръд,малко комплексиран,любител на ракийката и салатката в домашна обстановка.

Ракийката и салатката (по потник) е последното нещо, за което се сещам във връзка с интелекта. Интересни асоциации правиш.

# 19
  • Мнения: 2 379
Малко ме притесняват кавичките във  "високо културни", не схващам иронията, хем не си стъпвал, хем с кавички. Чалга има навсякъде, баце.

Взе ми думите от устата. Laughing
И от моята!
Тъкмо щях да задам един въпрос относно дефиницията на мъж, който определя опера, балет, театър и кино като ""високо културни" институции" в кавички. Grinning

# 20
  • Мнения: 2 161
Аз познавам мъж,който не излиза от операта и е най-големият простак според мен.Оперен певец е.Лично аз намирам за много интелигентни мъжете,които посещават клубове,пият скъпо уиски и пушат американски цигари.Обаче и аз отдавна не съм ходила на опера и театър,така че...

# 21
  • Мнения: 189
Аз имам питане: Може ли някой да формулира какво е културен човек? Какви качества и познания трябва да притежава и какви места трябва да посещава, за да наречем някого културен?

Не се заяждам, любопитно ми е, какво се съдържа, според вас, в определението културен?

# 22
  • Мнения: 281
Простак-не,но е човек,с ограничени интереси и ниска култура.Тесногръд,малко комплексиран,любител на ракийката и салатката в домашна обстановка.

Казах на мъжа ми, че е тесногръд и комплексиран. Той ми каза да му изпера потника, че е с мазни петна и да му сипя една обедна ракия. Очите му се насълзиха, сега ще се напие от мъка.
Няма салата.

# 23
  • Мнения: 3 447
Простак-не,но е човек,с ограничени интереси и ниска култура.Тесногръд,малко комплексиран,любител на ракийката и салатката в домашна обстановка.
Еее, да бе, рече и отсече... Това, че не обичам опера, прави ли ме тесногръда любителка на ракийка?

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ние сме семейство простаци! Нито веднъж за 6 години и кусур не сме ходили на кино, опера ( Sick)  или театър (освен детски). За сметка на това сме увършали де-що кръчма има. Нека сме простаци, нека ни е зле  Grinning

# 25
  • Мнения: 431
Това, че не обичам опера, прави ли ме тесногръда любителка на ракийка?

Да, хабсолютно! hahaha

# 26
  • Мнения: 494
Простак-не,но е човек,с ограничени интереси и ниска култура.Тесногръд,малко комплексиран,любител на ракийката и салатката в домашна обстановка.
Mне!!! Убий ме,с това не мога да се съглася! Имам пример-моят мъж.Завършил е училище по изкуствата и тогава е ходел много. Нито ден обаче не е практикувал каквото и да е изкуство(освен правенето на деца Laughing).А и оттогава, май, почти не е посещавал подобни места. Не ходи, защото е зверски изморен от работа и тъй като отсъства много, когато е у нас, иска да си приказваме, да си играе с децата и...тия три работи Laughing.Почивките пък рядко ги изкарваме в града(да не кажа никога).Не ходи и защото му е страшно неудобно да седи на неудобните седалки в салоните-съклет го хваща. Затова чете много, слуша сд-та с качествена музика, гледа на ДВД-ди хубави неща, ако ги намери и пр. Той и на кино не обича да ходи по същите причини-все се чуди как никой не се е сетил да сложи един хубав шезлонг в залата( Wink).Така че аз отдавна си имам моя компания, с която ходя на "културни мероприятия", както им викахме като пионерчета, и хич не се коркам.Нито пък мога да определя съпругът си като "ниско-интелигентен"( не че той има нужда да го обявява някой за каквото и да е Laughing).
  По темата:отговарям! Зависи!Много общо някак е питането,а и аз не мога да усетя има ли или няма ирония.

# 27
  • Мнения: 1 416
Лизбет е задала моя въпрос. И, ако обича концерти, но мрази балет, това някаква степен простащина ли е?
Не си падам по балет, обичам концерти, опера и театър. Не се кефя на мюзикъли и оперета? Това каква степен на простащина е?

Вие достатъчно точно сте отговорили на Борис, ама и аз си кажа...
Интелектът и любовта към изкуството не са правопропорционални. Може да си умен и да не обичаш театъра. Факт е обаче, че повечето интелигентни и възпитани хора са ценители на изкуството.

Специално аз си избирам мъже, които не се прозяват в театъра. (Въпреки че, за мой голям срам, веднъж заспах на "Декамерон" в Народния). Това вече е чиста простащина...

# 28
  • Мнения: 2 401
Простак и нискоителигентен ли е мъж чийто крак от години не е стъпвал в опера, балет, театър или кино? Може ли тези "високо културни" институции да са мерило за това колко е културен един човек?

НЕ! Познавам куп високоинвелигентни мъже, които не са го правили, просто защото нямат време за такива удоволствия. И още куп други, които просто не се интересуват от опера и балет, но пък имат други интереси.

# 29
  • Мнения: 2 161
За мен пък мъж,който не пропуска спектакъл е отнесен от вихъра.Аз не бих се спряла при такъв мъж.
Larla,ако не си бърше носа с ръка,ако не се намесва в чужд разговор,ако не се облакътява на масата в ресторанта,ако не си слага салфетката на врата,ако не говори супер високо,ако не мънка,ако не си изхвърля чашата от кафе през прозореца на колата,ако не си взема сапунче и хавлия от хотелската стая за спомен-човек може да се приеме за културен.

Общи условия

Активация на акаунт