Към майките приучили рано децата си на гърне

  • 2 243
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Аз като теб купих гърнето около годинката. Имах големи амбиции, да ама дъщеря ми - не! Стоеше пет минути, нищо не правеше, а след това започваше да се сърди, реве и ставаше. Пълен саботаж! Нервирах се и реших да не я мъча повече. Гърнето си стана част от интериора. Като се позатопли времето тя беше вече на 1г.5мес. Реших, че махам памперса  и толкова. Купих 10 чифта гащи. След всяко напикаване, я държах малко с мокрите гащи. Тя се опитваше да ги махне. Вкъщи даже съм я държала и без гащи, та да и е по-лесно да сяда сама на гърнето. Тя започна да пика по-нарядко - през час-два. Та излизането беше лесно. Аз за всеки случай я подсещах, де и клякахме зад някое дърво. Така за три седмици изобщо спря да се напикава. По същото време забелязах, че сутрин памперса и е сух. След като се събудеше хоп на гърнето. Така след седмица махнахме и нощния памперс. Но...тя казваше като и се правеше нещо. Мисля, че детенцето ти е все още много малко и второ месля, че не подходящ сезона. Май-юни ще ви е време. Но както прецениш.

# 16
  • Мнения: 37
Благодаря за всички отговори. Знам, че наистина е малка, но пък не реве от гърнето и половината пъти върши по нещо, така че ще продължа да я слагам, но ще намаля своето упорство, само след сън и хранене, а пак през другото време ако направи "беля", ще се измием, както сме си го правили и досега, и това е. А пак както казва  последната майка, на лято пак с нови сили.......
Весело прекарване с малчуганите през очакващата ни май доста студена зима. Дано поне сняг да има, да се радват децата.

# 17
  • Мнения: 7 418
Аз като теб купих гърнето около годинката. Имах големи амбиции, да ама дъщеря ми - не! Стоеше пет минути, нищо не правеше, а след това започваше да се сърди, реве и ставаше. Пълен саботаж! Нервирах се и реших да не я мъча повече. Гърнето си стана част от интериора. Като се позатопли времето тя беше вече на 1г.5мес. Реших, че махам памперса  и толкова. Купих 10 чифта гащи. .........................................................
     Май,наистина,точно това е начина!Докато не се махне памперс бебето ,не усеща дискомфорта от изхождането "под себе си"и не се учи да се изхожда на определено за това място.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Колко често и колко време е редно да се държи на гърнето, един час ми се струва малко в повече, то така и се отличава гърнето на дупето пък Praynig
Исках да я науча преди да тръгна на работа, че ще я гледа майка ми, а тя не трябва много, много да вдига тежко и затова изчаквам да почне да ходи самичка и ако я науча и да се изхожда по голяма нужда, поне да не се налага да мие и така, да не ви занимавам, всеки със своята си история Whistling

Защо не ползва мокри кърпички, вместо да тормозиш детето?

# 19
  • Мнения: 689
Аз сложих Крис за първи път на гурне след като навърши 6 месеца като го придържах, разбира се. В повечето случаи голямата нужда я свършва в гърнето - рядко имаме пропуск. Като го усетя, че започва да се пъне - го слагам. За пишането го слагам обикновено като се събуди.
В никакъв случай обаче не го държа по 1 час. До 5 минути ако не свърши нищо го вдигам.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Някой ми беше казал да го уча когато стана на 4 месеца. Да го държа полулегнало детето за да може да свикне. Аз започнах да го уча в 5 месец, сега е почти на 7 и го усещам когато ще ходи по голяма нужда. Това вече почти го правим в гърнето, но чисканито още не мога да го хвана.

# 21
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
За мен е доста рано на тази възраст да се слагат децата на гърне. Поне да стане на година и половина , да започне да разбира. Иначе незнам каква полза има висенето на гърнето.

# 22
  • Мнения: 95
Като стана на 6 месеца почнах да я слагам на гърнето и за 2 седмици се научи и да ака и да пишка в него. Знае че трябва да свърши нещо като е там и се напъва. Вече и пишка и ака там, но все още сме с памперс защото не може да каже кога и се ходи и я изтървем някой път.

# 23
  • Мнения: 80
Синът го сложих за първи път на 9 месеца, като близо 1 месец имахме успех(предимно вършеше голямата работа). После започна да се инати и не съм настоявала. Трайния успех дойде на 1г .10 м.
За малката още не съм мислила, защото не е съвсем стабилна, но може да опитам след 1 месец при навършени 8.
При всички положения съм против насилването на тази възраст, може известно настояване, но не на всяка цена.

# 24
  • Мнения: 45
Сложих синът си Мартин за пръв път на гърне ,когато беше на 7 месеца.Слагах го ,когато усетих , че ще върши нещо.Често се е случвало и да го прекъсна, докато свалим памперса, но той се доизхождаше в гърнето.В никакъв случай, обаче не съм го насилвала и не съм го държала с часове на гърнето.Имало е моменти ,в които се е заигравал, докато е на гърнето и не е искал да става.Постепенно започнах да го оставям без памперс през деня и го следих внимателно кога му се прави нещо.Така на 2г и 2м не използвахме вече памперси.До тогава само вечер спеше с памперс.
Но моето мнение е, че всяко дете е различно и то само показва, кога е готово за промяна.УСПЕХ на всички майчета!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 87

За мен е доста рано на тази възраст да се слагат децата на гърне. Поне да стане на година и половина , да започне да разбира. Иначе незнам каква полза има висенето на гърнето.

Сега синът ми е на 1,7г. и вече сам си носи кукуто, когато му се ходи. Ползваме памперс само за през ноща.

# 26
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ако имате парно вкъщи - купувай 10-ина чифта гащички и продължавайте с опитите.
Ако не - изчакайте лятото  Peace

# 27
  • Мнения: 983
Приучаването на бебето към гърне на тази ранна възраст, ако се получи успех, е успех на майката, а не на детето...Докато детето не започне да осъзнава какво върши, дори със срички да казва , няма смисъл да се кара да седи на гърне....Лично мнение  Peace

# 28
  • Мнения: 102
Смятам, че нито съм избързала, нито съм закъсняла. На 1.6мес. я сложих на гърне, като махнах памперса изобщо. След два мес. тя вече си казваше сама и мисля че периода който съм избрала е бил удачен, независимо, че детето ходеше на ясла и беше зима. Съвсем не твърдя, че е било лесно, напротив спомням си, че изпрах камари с напишкани и наакани дрехи. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт