Данъчни облекчения за деца, декларацията

  • 7 861
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За мен е чест, че Гери призна, че отговарям на професионалното си поприще. Така трябва да е, когато се твърди нещо, то да се аргументира и подкрепи с нагледни материали.
В повечето случаи, в които се включвам в някоя тема, то е за да дам разяснения и/или да отговоря на въпроси. И го правя без да се заяждам.

Говорих с нашите счетоводители и им предложих да разпечатат тази бланка за декларацията. Те ми отвърнаха, че засега не знаели нищо. Явно чакат някой да им каже какво да правят. И то ще е пак в последния момент, ама нищо, ще почакаме.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 299
А декларацията,че единият родител се отказва има ли образец?

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А декларацията,че единият родител се отказва има ли образец?
Да, тя върви заедно с другата декларация и двете са в сайта на НАП.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 635
Благодаря за разясненията.
Мъжът ми от понеделник ми е донесъл бланката да я попълня, за да я подаде при неговия работодател. А аз си мислех, че нещо не е наред.
Благодаря пак.  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 272
Разпечатах си декларацията, но там никъде не видях да се вписва доход или данъчната основа н адекларатора. Пропускам ли нещо?

# 20
  • Мнения: 7 111
Там няма какво да правят доходите на другия родител. Декларацията служи, за да не поискат и двамата родители да ползват облекчението да децата едновременно.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Моля,обеснете ми като на идиот за тези декларации.Извинението ми е че до скоро не живеех в БГ.
С мъжът ми работим на трудов договор.Досега не съм подавала никакви декларации.Единствено съм плащала данък сгради и смет.
Какво още дължа на тази държава  newsm78

# 22
  • Мнения: 4 406
Какво още дължа на тази държава  newsm78
ето, дошъл е денят държавата да ти дължи, успокой се!

# 23
  • Мнения: 1 671
Моля,обеснете ми като на идиот за тези декларации.Извинението ми е че до скоро не живеех в БГ.
С мъжът ми работим на трудов договор.Досега не съм подавала никакви декларации.Единствено съм плащала данък сгради и смет.
Какво още дължа на тази държава  newsm78

Не дължиш Laughing
Дори напротив, държавата ти дължи!

Ако за 2007 година сте работили по трудово правоотношение, демек на трудов договор  Laughing,
единият /само!/ родител има право на данъчни облекчения в зависимост от броя на децата в семейството.

Декларация за това облекчение подава родителят с по-високи доходи, защото сумата, която ще му възстановят, ще е по-висока.

Процедурата по подаване на декларацията е описана в първия пост по темата и в линковете към него.

# 24
  • Мнения: 3 091
Искам и аз да попитам. Кой от двама ни трябва да подаде декларацията? аз имам по-ниска заплата, но по-висок доход от други източници. Мъж ми има по-висока заплата и няма други доходи?
Той трябва да я подаде, нали така? или бъркам? newsm78

# 25
  • Мнения: 1 671
Искам и аз да попитам. Кой от двама ни трябва да подаде декларацията? аз имам по-ниска заплата, но по-висок доход от други източници. Мъж ми има по-висока заплата и няма други доходи?
Той трябва да я подаде, нали така? или бъркам? newsm78

Лейди, тъй като става въпрос данъчни облекчения по трудово правоотношение - трудов договор, по-добре е да подаде съпругът ти, нали той е с по-висока заплата на документ.

# 26
  • Мнения: 3 091
Моли, много благодаря!   bouquet

# 27
  • Мнения: 141
пореден въпрос от поредния неразбрал:До тази година подавах въпросната декларация до 15.04.;на трудов договор съм.Тази дата ли е променена-в смисъл сега до края на тази година ли трябва да я подам в напа?И друго-до 06.07г си работех,след което излязох в болни4ни заради бебо и до 31.12 ще бъда в болни4ни-ясно,4е докато съм била на работа,от там ще си взема документа с доходите,ами за времето след това?

# 28
  • Мнения: 7 111
Той трябва да я подаде, нали така? или бъркам? newsm78
Може ли да се видим, за да ти го обясня. Щото докато дойде време за подаване, ти ще си забравила пак и ще ти трябват опреснения.  Mr. Green

Кас, а на теб дохода ще ти бъде преизчислен към края на годината. Ти доход си получавала само до 06.07г. Останалия период е бил с обезщетения.
Та за тези 5 или 6 месеца сбора ще се преизчисли като доход за цялата 2007 г. И има вероятност да няма от какво да си ползваш облекчението за дете. Не знам дали ме разбра.  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 141
Той трябва да я подаде, нали така? или бъркам? newsm78
Може ли да се видим, за да ти го обясня. Щото докато дойде време за подаване, ти ще си забравила пак и ще ти трябват опреснения.  Mr. Green

Кас, а на теб дохода ще ти бъде преизчислен към края на годината. Ти доход си получавала само до 06.07г. Останалия период е бил с обезщетения.
Та за тези 5 или 6 месеца сбора ще се преизчисли като доход за цялата 2007 г. И има вероятност да няма от какво да си ползваш облекчението за дете. Не знам дали ме разбра.  Rolling Eyes
това,което разбрах е,4е едва ли има смисъл да се занимавам с опашки,институции и т.н.Така ли е?А по принцип датата 15.04. запазва ли се или е променена?

Общи условия

Активация на акаунт