Календар 2008

  • 32 301
  • 231
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 426
Как го направихте това в ексела?
Отваряш нов ексел документ.
Маркираш колоните от A до AG, щракваш с дясна мишка, избираш Column Width, пишеш 3 и натискаш ОК. Мрежата става на малки квадратчета. От 4-ти ред, 2-ра колона си въвеждаш календара, като си избираш шрифт, дебелина на буквите и т.н.:



После с Insert Picture From File (в различните версии на ексела това изглежда по различен начин, но горе-долу навсякъде е така) си вкарваш картинка или снимка, която ти харесва. Наместваш я горният й ляв ъгъл да е в началото на 2-ри ред 2-ра колона и я разширяваш така, че долният й десен ъгъл да стигне края на последната колона с цифрите.
После хващаш втория ред и го разширяваш така, че да ти се покаже началото на календара долу под снимката. Ако снимката ти е по-широка от максималната ширина на реда, използваш и третия ред.
С Insert WordArt си изписваш годината (2008) и я провлачваш върху картинката - там, където ти харесва.
Избираш Gridlines да не се виждат (при мене е на Page Layout).
Маркираш с Shift табличката от първи ред първа колона до долния край на календара (при мене е 27-ми ред колона AG и избираш copy)
После отваряш един най-обикновен Paint и натискаш paste - и календара ти е вътре, остава само да го запомниш с разширение jpg.

И се получава нещо като това:

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ето и аз до къде я докарах
Пак ми идват някакви идеи за дооправяне, ама първо да ги направя всички месеци и тогава Simple Smile

# 107
  • Мнения: 2 751
Ето и аз до къде я докарах
Харесват ми  Hug
От къде взе фоновете, елементите, рамките....
Аз нещо все попадам на много кичозни елементи.
Търся си по-простички рамки, без много елементи по тях и подходящи за сезоните фонове.
Сама ли ги прави или са готови?

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Фоновете си ги правих сама или съм наслагвала върху готова снимка.
Рамките... каквото изчопля от нета, но са преправяна, като изрежа кичозната част
Не съм запазила сайтовете, от където съм ги краднала. На момента като ми потрябва нещо търся го ползвам и затварям.
Ама си е голяма играчка

# 109
А какво ще кажете за мини календарчета ( джобен формат)!? Много добра възможност да зарадваме всеки свой близък. Аз лично най-ми е удобно като ги изкопирам на фотохартия 9х13, прегъвам на две ( като снимката се пада от едната страна, а календара от другата), а накрая    ги ламинирам ( така няма да има мърдане при всякакво третиране   hahaha  Laughing )

# 110
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз ще се опитам да направя календар с 4-те сезона. това е проекта за есен:

# 111
  • Мнения: 2 751
Ама си е голяма играчка
Така е  Grinning
Но до Коледа има време.
Скоро ще пусна и мои проекти  Hug

# 112
  • Мнения: 2 751
Качвам РАБОТЕН вариант на 1ва стр. от календара.
Със сигурност ще го доработвам.  Peace
http://images20.snimka.bg/004563982.jpg

П.С. Снимка.бг е променил много цветовете ...

# 113
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Ето го и моят: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=195022

Ще се доработва Peace

# 114
  • Мнения: 2 587
Записвам се,за да крада идеи ако ми остане време за правене на календар.

# 115
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
С моята програма толкова мога .На мен ми харесва че се вижда детето а не някакви фльонги.
Ще го сложа в истинска рамка и миля че ще е добреhttp://i222.photobucket.com/albums/dd230/tarlio/d39eddae.jpg

# 116
  • Мнения: 2 336
ако махнеш точките след дните ще е по добре

# 117
  • Мнения: 1 251
И аз мисля да пробвам да направя календар за първи път и се записвам да следя темата. Peace

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Лекси много ми харесва твоя календар. Аз съм решила първо да направя настолния, където ще са месец по месец. Вече направих януари и ...... зациклих на февруари  newsm78, та май за сега ще го прескоча....... и ще продължа с месеците, за които имам идеи, пък после ще се върна да се мъча на безидейните......Аз съм решила да ги свързвам с празници и събитийна тематика. Например:
януари - сняг; февруари - ???; март - пролет, цветя; април - великден, яйца; май - примерно 24 май; юни, юли и август все ги свързвам с морето, лятото, та незнам..... но ще са на такава тематика, септември - начало на учебната година, октомври - Хелоуин, ноември - с есента, декември - Коледа, елха и такива.......
Сега докато пишех се сетих, че през Февруари е св. Валентин - имам много яки снимки на синковеца ми с едно наборско гадже, та може тях да сложа, ама нали календара е за бабите та незнам дали е подходящо....., а и друго за началото на учебната година сме малки, та ще мисля друго и за септември де......, та който има някакви идеи - да помага.....

Ето го януари: http://martichka.multiply.com/photos/photo/6/2

имам и други идеи, но тях ще ги приложа за другите календари, ако стигна до тях де....

# 119
  • Мнения: 720
Nevada, благодаря за идеята   bouquet
Реших да опитам с твоят календар, защото мислех, че ексел ми е добре познат, но уви  Confused Можеш ли да ми кажеш как а махна линиите от табличката?  newsm78 Търсих из менютата Gridlines и Page Layout, но не открих.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт