Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 409

Муниека, окончателно ли си избра 2ра градска? И имаш ли някой дофтор там впредвид.
ами още не съм решила! утре съм на преглед при Савова, ще говоря с нея, после едно обсъждане вкъщи и взимам решение! но за сега си оставам ТК и 2ра градска!
 най-късно до понеделник да реша....

а да снощи сънувах, че уж раждам ама не точно и то в моя кошмар МД, и толкова ми беше добре там, че чак на сън се чудих абе защо така се отказа да родиш при тея добриии хора! луда работа!
Аз да ви кажа имам напоследък засилено влагалощно течение.Използвам продуктите на Лактацид Фемина,но май-без резолтат.В понеделник съм при доки ако не се наложи по рано<да не чуе дявола>и ще видя какво ще каже.
и аз ги ползвам но съм с тях от 2 години така че ефекта се губи, но ми дадоха и Полижинакс за да се изчисти влагалището преди 9 месец

# 16
За водите имам спомени ,че са умерено топли.Сякаш си се напишкала.Като усетиш,че потича нещо стисни си мусколите на тазовото дъно.Ако прекъсне значи неса води,защото когато изтичат не можеш ги спреш колкото ида се стискаш.

# 17
  • Мнения: 534
момичета Hug,
за заместник не се притеснявайте - мъж ми е на линия...по принцип той е майстора, той започна да прави първите темички, а за следващите и аз се ошлайфах Wink...та няма проблеми Peace
радвам се, че сте си изкарали добре на срещичката Grinning...а като гледам корема на Венчо, мммм той моя по-голям бе newsm78

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте отново!
Бабо Тонке.добре твоето бебе е горе.а моето си е долу.просто се усеща и доста по -трудно се движа.
Иве.браво за темата!Валка.много ми харесва заглавието!
Прави се копие на картончето на дебитната карта относно болничния!

# 19
  • Мнения: 280
И нашата срещичка приключи, хапнахме тортички ,побъбрихме си, посмяхме се и така  Grinning снимките са в албума вече  Grinning

Иве  Hug много хубава снежна темичка.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте и от мен. От снощи сте писали писали човек не може да ви смогне.
Браво на Ивето и Валката за хубавата ни тема.
Честит имен ден на всички именници.   bouquet
Много лошо така да говорите за вкусни работи тук във форума. Сега и на мен ми се дояде тортичкааааа. А у нас има само шоколад  Cry.
Днес ходих на училището - беше ми полезно на мен. Да видим дали и на практика ще се справим със захранването на бебето.
munieca а твоя ник от къде идва, нас ни разпита, я кажи и ти.
Ей болните мами да се лекуват - много е гаден този грип, а сега много трябва да се пазим.А на вън колко  е студено и духа. Whistling

# 21
  • Мнения: 219
Страхотна темичка Simple Smile Иве, Валка  Hug
А навън найстина е голям студ. И вчера беше мн студено, едва изтраях 30мин с кучо, а и един вятър, пък се бях екипирала...но слава богу нищо ми няма.
Направих колата маска момичета, ей...голяма болка, ама като се сетя, че при раждането ще е и по-голяма (и по-продължителна), та това са бели кахъри. Сега ходя съвсем като патка, ама ще ми мине Wink Важното е, че си намерих добра козметичка и мисля да я посещавам честичко. Изглежда толкова млада, а има 13г син, но не посмях да я попитам за годините, може би следващия път Simple Smile А тук в Обеля имало една акушерка от Шейново, та всички от квартала раждали там. Е да, ама аз пък съм от скоро и не я знам, та ще си ходя в ТК Simple Smile
Бабче, не получих нито една контракция, така, че май колата няма да ти помогне за раждането (дори козметичката ми разказа, как преди време с нейна колежка обезкосмявали мамче в деня на термина й, и пак нищо не се е случило, така, че...).
Лека вечер мамчета!

# 22
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте и от мен  Hug
Честит имен ден на всички празнуващи.
Дари количката ти е супер. С кеф да си я бутате.
Лионката , банята ти е много добра, но най-много ме радва последната снимка с малката принцеса. Такова ангелче... да  я нацелуваш от мен.
Аз днес бях на ЖК и да ви се похваля, бебчо се е обърнал както трябва и повече няма да се върти защото главичката му била позиционирана в таза вече пък и няма място за салта newsm44. Вървим си в норма(само бебо де, аз отдавна минах всякакви граници- 17 кг, до сега), пъпната връв не е около врата  Praynig слава богу. И така, толкова съм щастлива, че нямам думи да ви опиша  smile3521 . Лека вечер на всички. Бабче тая торта май и аз ще я сънувам.
nonich като си била на училището не ни ли видя с dix6? Ние ходим всеки път. Да се обадиш ако идваш във вторник.

# 23
  • Мнения: 57
Запис и от мен в прекрасната ни темичка!Иве, smile3501

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Привет момичета!
И варненки бяха на училище и след това седнахме да похапнем. Аз лично си прекарах страхотно.
Амадис (Пламена), честит имен ден! Желая ти много здраве, любов и едно прекрасно здраво бебче. Съжалявам, че се сетих чак като се прибрах, че днес имаш имен ден и не успях лично да ти честитя.
Приятна  вечер на всички!

# 25
  • Мнения: 219
Преди малко говорих с майка ми, нали и тя е счети, та установих, че тази година няма да взема пари от НОИ Sad Някоя мама от септ беше болнични и още няма нищо (е сега би трябвало да й преведат де), оказа се, че ако бях болнични от края на октомври, можеше декември да взема, ама сега няма шанс. Да обясня, значи аз може да съм си дала всичко, но счетоводството трябва да преведе осигуровките на хората на цялата фирма (което става в края на месеца, или началото на следващия), и чак тогава НОИ изплащат болничните, та затова сега ще трябва да изчакам да подадат за ноември, после докато обработят инфото, та значи чак януари ще взема парички. Затова мамата, която каза, че от 30-ти август е болнични, още октомври е взела парите, просто е имала късмет, че не е била от 1-ви или 2-ри септември, иначе да е почакала още месец. Та така стоят нещата за съжаление Sad
Хубавото пък е, че влизаме в 2м срок за уведомление на НАП за това, че сме ние собственици на апарт, та поне там няма да плащаме. Леле с какви работи се занимавам, вместо да се замисля какво ще ми трябва да болницата, че има какво да се купува още, определено, а то...
Айде стига толкова, че днес много писах, ще ви писне от мене  Mr. Green

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 61
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН !
Отново имаме чудесна темичка. Иве  Hug   bouquet

Тъкмо се канех да изгладя всичко за бебчо и свекърва ми мина през къщи и ме посъветва да не бързам. Да не седяли дрешките 2-3 седмици изгладени. Като родя тя щяла да дойде и да  изглади всичко. И аз се съгласих. Тя е тертиплийка и съм спокойна, че всичко ще е ОК.

ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НЕЩО. МОЛЯ ВИ САМО НЕ МИ СЕ СМЕЙТЕ МНОГО   Blush  Embarassed
Абе, какви са тези еднократни стерилни гащи за родилки ? И в какви магазини ги продават ? Вчера попитах в един санитарен магазин в една болница, който е в непосредствена близост до родилното отделение и предположих, че би трябвало да има. Жената така странно ме изгледа, все едно исках да си купя совалка за космически полети. Предложи ми памперси за възрасти  Laughing. УЖАС !!! Ама и аз като незнам какво точно търся ... Все си мисля, че трябва да са като обикновено бельо, само че за еднократна употреба.
МОЛЯ ВИ, ОБЯСНЕТЕ МИ, защото се чувствам много тъпо, като не знам как да обясня какво точно търся да купя. И къде да ги търся - в маг.за бельо, в бебешки магазини или в маг. за бременни - нямам идея.
Извинете ме моля за невежеството, ама ... кво да направя.

А що се отнася до кг. аз съм 10-11 кг отгоре. И тъй като не ми остава още много време нещо се успокоих и последните дни така ми се хапват шоколадче и разни сладки неща. И доста си позволявам, че чак ме хваща срам Embarassed. До скоро направо се ограничавах - по-малко сладко и по-рядко преплюскване. Защото през първата ми бременност направо се тъпчех и резултата беше +18 кг. А при моите 42 кг това са повече от  40 % прираст.

# 27
  • Мнения: 482
Мама Боби, и на мен по аптеките ми предлагаха памперс-гащи за възрастни, но слава Богу, още не ги вършим тези неща в гащите  Grinning. Аз това еднократно бельо си го поръчах от тук http://family-bg.com/prX_2512.htm, заедно с едно кенгуру на САМ и едно албумче. И взех най-големия размер, че не знаех по какви критерии ги определят, но си се оказаха доста големички, не че ще ми падат, и аз съм доста големичка на този етап.

# 28
  • Мнения: 482
Да ме извините, но забравих да кажа, че това бельо представлява нещо като тези еднократни покривки, дето ги наричахме едно време перящи салфетки, дори са още по-тънки и са прозрачни, и нямат нищо общо с памперсите, бельо си е, но хартиено с ластиче отгоре. Много са тънки и са навити на ролца и пъхнати в кутийката.

# 29
  • Мнения: 469
Mama Boby, чувала съм че такива еднократни гащи продават и в по-големите бебешки магазини, където има всичко - Щъркел, Малечко и подобните. И аз смятам да си купя, но сега си мисля ако са наистина тип хартиени, няма ли да ни е студено с тях? Бабешките памучни не са ли по-добре?

Цвети, и при мен е така с болничните - в края на предишния месец от работата дават болничните в НОИ и към средата на следващия месец НОИ ми ги превеждат. Така че според мен има някаква вероятност и декември към средата да ти ги изплатят, ако са много експедитивни. Но на мен вече от доста време ми превеждат болнични, може и за първия болничен да се налага да се чака повече.

Общи условия

Активация на акаунт