Дискусия за кърменето на публични места ( за англоговорящи)

  • 2 809
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Уф много подпалих..
И защо всеки може да си пише против кърменето и кърмачките каквото си иска - че сме били сектантки, че сме се превъзнасяли, че грозно било, че се отвръщавали, че им било извратено.. А ако някой им скочи малко по-така срещу изветрелите адаптарски мозъци (хич даже не се извинявам) - веднага му се трие мнението  Crossing Arms Не знам за вас, ама на мен бая са ми поизтъркали  Rolling Eyes
Да не говорим, че темата няма нищо общо с изказванията в нея - Едно е "защо РЕШИХТЕ да не кърмите", друго е "Ау тия пък с тяхното кърмене аман вече." Нито пък ги питат кога и как им е спряла кърмата.. Като са толкова надъхани да си признават - от мързел (най-вече, защото най-лесно е накой друг да ти гледа бебето а ти да си вееш байряка), от нежелание, от неинформираност и недопускане на никакви "сектантски" съвети..
Не говоря за майките с проблеми, на които постоянно се опитваме да помагаме и въпреки това и от такива съм виждала какви ли не писания по темата  ooooh! Не говоря за жени, които наистина са се опитали, но нещо не се е получило по различни причини..
Ама разни такива изцепки от рода "гнус ме е  Sick".. Не знам кой нормален човек може да го каже.. Ама явно може  Tired
Айде стига толкова, че направо светкавици ми излизат вече.. Ама поне съм си "вкъщи" - мога да си кажа какво ми е на сърцето  Hug

ако ни усетят темата - ще стане весело и тука  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 3 718
duhi_puhi , снощи точно за това си мислех и стигнах до извода, че цялата работа няма нищо общо с кърменето. Аз съм сигурна, че тия девойчици дето ги е гнус и си пазят цицките за татковците, на живо са далеч по меки, не биха се изтъпанчили пред кърмеща майка и да и кажат колко е гнусна. Сигурна съм, че с умиление гледат сучещите бебета на кърмещите си приятелки, ако имат такива. Просто он лайн всяка една скучаеща или оползотворяваща работното си време кака, лесно може да се вдъхнови да напада. Така се чувства различна, а не неуспяла. Не знам защо, но на мен ми е неудобно да кажа дори и в нета на някоя изкуствено хранеща жена, че ме е гнус от нея. Просто е грубо, а и защо ми е да я наранявам. Нямам нужда да се утвърждавам като майка или жена за чужда сметка.
А иначе, както беше си написала във подписа една любима съфорумка, оправданието е като задника, всеки си го има.
Let them come Twisted Evil

# 17
  • София
  • Мнения: 3 564
Аз от постингите на тази Катя се потресох още от времето на една темата за ваксините..., сега съвсем ме хвърли в оркестъра с цялата "хамалогия" около кърменето. Но а посмее някой да ми каже нещо в реалния живот, че кърмя на публично място, а съм скочила на бой  Sunglasses Хареса ми постига на hedra в темата

# 18
  • Мнения: 97
Тази, нашенската темичка и аз вчера я четох, но реших да си затрая, защото на човек с толкова сбъркано мислене друг човек не може да помогне.Единствено Живота ще намери най-подходящия момент да им преподаде изгубените уроци.
Такива като KatiABV, които намират напълно естествените неща за супер сложни, изнервящи, неестествени и неприложими, имат проблем със самите себе си и представата за себе си.Както вече веднъж писах, при каквато и да е ситуация отговорът е  "Всичко е в главата".И  епичните усилия за кърмене, и намаляването, и спирането на кърмата, и хилядите оправдания не правят изключение.Докато човек не пожелае да се опознае и да открие връзката между физиология и психика, все ще се мисли за по-умен от Господ/природа/кой както го приема.
Последният, обаче, досега не е взел под внимание рекламациите им, значи са абсолютно лишени от смисъл Mr. Green
П.П. В същата тема една форумка вметна (според мен на майтап) идея за връзка между интелигентността на майката и успеха и в кърменето.Масово се появиха обидени на тема интелект(пак според мен, объркаха понятието с "образованост", което обаче не е едно и също).
Аз като се замисля, стигам да извода, че в днешното общество не е въпроса в интелигентността, още по-малко в образованието, а по скоро в навика за самостоятелно и задълбочено мисленето, в логиката и потребността да видиш нещата от колкото може повече страни.Всичко останало води до лесно манипулиране и прословутото "промиване на мозъци". Mr. GreenА колко просто е било някога......

# 19
  • Мнения: 982
Сияна е тази,чиито цици са за тати!Преди време беше написала,че от гледки на кърмещи жени "се извратих и погнусих". hahaha
Запомнете тази жена-още много бисери ще се леят от нея!

# 20
  • Мнения: 487
Мен най-много ме ядоса това, че се възмущават от кърменето на публично място. Ами да се махнат те, като не искат да гледат. Тях как не ги е срам да извадят биберона и да си нахранят децата...

# 21
  • Мнения: 1 440
Не мога да проумея,какво гнусно има в това да кърмиш на обществени места!?!Никога не съм се срамувала от това,а според "гнусливите",какво да правя,да оставя гладно детето ми ли?Айде стига!Писна ми от превзети пикли!
А по въпроса за циците на тати,по-глупаво нещо не бях чувала.Винаги ми е било странно,как ще лиша любимия и себе си от това удоволствие докато кърмя,но в момента в който започнах,разбрах че няма по-важно нещо от моето,а и сега моите деца!Искам да им дам най-доброто от себе си и ще го направя!
А тези,които оставят децата си на някого да ги гледа и после се бият в гърдите,какви майки са били,да не ми разправят глупавите причини за собствените си неуспехи!

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Момичета, всички имаме нужда да разпуснем от време на време и да си говорим по-напряко - но ми се струва, че доста от вас не биха повторили това, което казват, седнали и гледащи очи в очи хората, за които се отнася. Тук всички си гледаме децата, общуваме едни с други - по собствен избор, а не по принуда - и за всички ни ще е по-приятно, ако си мерим думите и обуздаваме малко страстите.

# 23
  • Мнения: 8 242
Хедра, ама защо все ние да сме лошитеееееееее  Rolling Eyes И защо все от нас да минавааааааааа  Crossing Arms
Защото сме по-по-най ли Mr. Green

Пък да си кажа честно не на една и две мои познати съм им казвала в прав текст какво мисля по темата  Flutter

# 24
  • Мнения: 7 091
Момичета, дайте да не превръщаме тази тема в спор, пуснах я със съвсем друга цел. Надявах се да има повече момичета, които да споделят за техния опит с кърмене навън и т.н., но ако ще я превръщаме в "За" и "против" кърменето ще помоля модератор да я заключи.  Благодаря ви !:peace:

# 25
  • Мнения: 629
Аз конкретен опит с кърмене на публични места не мога да дам, тъй като наистина рядко ми се е случвало, а когато е ставало е било с приятели някъде по полянки и затънтени горички и на практика не представлява класическото кърмене в ресторант или търговски център пред погледите на непознати.
Напълно подкрепям обаче майките, които имат смелостта да нахранят децата си въпреки твърде неадекватното обществено мнение. За мен е крайно непонятно защо да нахраниш детето си (и то по дискретен начин) е толкова грозно и т. н., а да му смениш напълнената и доста ароматна пелена е съвсем нормално. За гледката на хора с облекло, от което преливат всякакви прелести и бельо и се набиват на очи бюстове обаче никой нищо не споменава. Но както й да е... това явно е поредната тема, в която  ще има сериозен сблъсък на мнения.
Мога ли обаче да попитам какъв е този закон за кърменето на обществени места? Не съм разбрала за съществуването му. Ако правилно съм разбрала обаче той съвсем не предполага и улеснява кърменето на обществено място? Обнародван ли е в Държавен вестник, и ако да знае ли някой в кой брой?

# 26
  • Мнения: 1 440
Сори,че поста ми не беше съвсем по темата.Но когато става въпрос за кърмене на обществени места и някой се отнася с погнуса към нещо толкова естествено и чисто,направо се взривявам!За наше голямо съжаление нещата в България стоят точно така,голяма част от обществото го отрича.Ама на мен не ми пука и продължавам да си кърмя /разбира се,дискретно/ и ако някой ме подхване по някои въпроси си казвам каквото си мисля!

# 27
  • Мнения: 2 652
Според мен повечето жени, които не са кърмили смятат, че кърмачките го правят умишлено - кърмят "показно" и може би това ги дразни. Но това не означава, че не трябва да бъдат толерантни. Все пак не става въпрос за полов акт, нали?!

А колкото до самото кърмене на публично място - аз съм малко стеснителна и никога не съм го правила така, че да се набивам на очи. А щом аз се стеснявам да го правя, може би пък и има хора, които се стесняват да гледат.

# 28
  • Мнения: 961
Закон за кърмене на обществено място  #Crazy ,  е те това само в Америка могат да го измислят  #Crazy . Предполагам, че със закона са въведени ограничения, нали? Tandoori, ще ми бъде интересно да разкажеш малко повече.
А по отношение на погнусата, моето мнение е, че завистта и чувството за вина са водещите (макар и много често неосъзнати) преживявания, които карат някои хора да реагират толкова агресивно срещу естествените закони на природата. А както е видно и закони си измислят  hahaha .

# 29
  • Мнения: 7 091
Закон за кърмене на обществено място  #Crazy ,  е те това само в Америка могат да го измислят  #Crazy . Предполагам, че със закона са въведени ограничения, нали? Tandoori, ще ми бъде интересно да разкажеш малко повече.
А по отношение на погнусата, моето мнение е, че завистта и чувството за вина са водещите (макар и много често неосъзнати) преживявания, които карат някои хора да реагират толкова агресивно срещу естествените закони на природата. А както е видно и закони си измислят  hahaha .

Може би не беше правилно, че не уточних. Не е закон за забрана, а закон за разрешаване на кърменето на обществено място, независимо дали майката е покрита, дали се вижда зърно и независимо къде се намира. Малко щати имат такъв закон, което не изключва кърменето на обществено място в тях, но ако там, където кърмиш те помолят да излезеш, ако няма закон да те защити просто трябва да се съобразиш.
Има много хора обаче, които са против този закон, както и някои, които искат покривалото да е задължително и се хванаха за гушите малко ама мисля, че поуспокоих духовете за момента.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт